ΤΕΛΙΚΟ: Skoda Ξάνθη – Κέρκυρα 0-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα από τη Ξάθη, για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

86′ Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Λεόν, περνάει στη θέστη του ο Γκούμας

84′ Ο Μαρκόφσκι στη θέση του Μάνταλου για την τρίτη αλλαγή των γηπεδούχων

81′ καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ωραίο σουτ του Ντιέ, με τον Αναστασόπουλο να διώχνει σε κόρνερ

79′ Κίτρινη κάρτα στον Σίμωση

75′ Αυξάνει την πίεσή της η Ξάνθη, έχει κλείσει στην περιοχή της την Κέρκυρα στα τελευταία δέκα λεπτά

69′ Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ηλιάδης στη θέση του Σταμογιάννου

62΄Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Σίμωσης στη θέση του Αγρίτη

61′ Κίτρινη κάρτα στον Σταμογιάννο

59′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία για την Ξάνθη‘ με τον Σμιθ να πιάνει ολομόναχος την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα πάνω στον Αναστασόπουλο

56′ Πρώτη αλλαγή την Ξάνθη. Ο Ντιέ στη θέση του Βασιλακάκη

52′ Καλό σουτ του Μπουκουβάλα, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λοντίγκιν

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

36′ Κίτρινη κάρτα στον Κομεσίδη

32′ Αλεπάλληλα λάθη από τις δύο ομάδες με τον ρυθμό του παιχνιδιού πάντως να είναι καλώς

22′ Έχει πάρει τον έλεγχο του ματς εδώ και μερικά λεπτά η Ξάνθη, με επιθέσεις από τα άκρα με Σμιθ και Μαρίν

12′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιέγκο Λεόν

7′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Κέρκυρα, με τον Αγρίτη να μην μπορεί να σκοράρει απέναντι στον Λοντίγκιν ο οποίος παραχώρησε κόρνερ

2′ Καλή στιγμή για την Κέρκυρα με τον Γκέσιο να μην μπορεί να πλασάρει καλά από πλάγια δεξιά