ΤΕΛΙΚΟ: Skoda Ξάνθη – Κέρκυρα 1-0

Το γκολ του Μαρκόφσκι χάρισε την πολύτιμη νίκη στην Ξάνθη που έπαιξε για 30 λεπτά με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντάνι.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

92′ Κίτρινη κάρτα στον Βιβιανί.

90′ Σουτ του Γραμμόζη το οποίο κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Βιβιανί.

88′ Ο Σουάνης που είναι στον πάγκο είδε την κίτρινη λόγω έντονων διαμαρτυριών.

85′ Ο Καζάκης στη θέση του Πόι.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Μετίν.

70′ Ο Μπάρκογλου στη θέση του Αγρίτη.

68′ Ο Φλίσκας στη θέση του Μαρκόφσκι.

63′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Ντάνι είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

60′ Σουτ του Βλαχοδήμου άουτ.

58′ Ο Μάνταλος στη θέση του Μαρσελίνιο.

56′ Ο Μετίν στη θέση του Χαμπλ.

49′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρκόφσκι μετά από σέντρα του Πόι κατάφερε με διπλή προσπάθεια να νικήσει τον Γκαλίνοβιτς και να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

36′ Ο Μαζνόφ στη θέση του τραυματία Ιωάννου.

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μαϊστόροβιτς,

28′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι.

20′ Ο Βλαχοδήμος έκανε το σουτ, αλλά ο Βενέτης έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

18′ Κίτρινη κάρτα στον Καλατζή.

16′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Ιωάννου αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή δεν μπόρεσε με κεφαλιά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

15′ Ωραίο σουτ του Κοντοδήμου, ο Βιβιανί έδιωξε.

13′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι.

9′ Κακό τελείωμα του Βλαχοδήμου σε τετ α τετ με τον Γκαλίνοβιτς.

7′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μακόφσκι από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γκαλίνοβιτς, ενώ στην επαναφορά της μπάλας ο πορτιέρο της Κέρκυρας απέκρουσε και το πλασέ του Μαρσελίνιο.

Σέντρα στον αγώνα

SKODA Ξάνθη: Βιβιάνι, Μπέρτος, Βάλλας, Στάσιακ, Κομεσίδης, Ντάνι, Βασιλακάκης, Βλαχοδήμος, Πόι (85′ Καζάκης), Μαρσελίνιο (58′ Μάνταλος), Μαρκόφσκι (68′ Φλίσκας)

Κέρκυρα: Γκαλίνοβιτς, Βενέτης, Γραμμμόζης, Αγρίτης (70′ Μπάρκογλου), Μαϊστόροβιτς, Χαμπλ (56′ Μετίν), Κοντοδήμος, Οσμάν, Γκουστάβο, Ιωάννου (36′ Μαζνόφ), Καλατζής.

Διαιητής: Δελφάκης