Τρίτη, 16 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Τσεχία – Ελλάδα 3-0

ΦΩΤΟ ΕUROKINISSI.

Η Εθνική Ελπίδων γνώρισε βαριά ήττα με 3-0 από την Τσεχία και έχει πολύ δύσκολο έργο στη ρεβάνς.

ΛΗΞΗ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.

79′ ΔΟΚΑΡΙ για την Τσεχία.

77′ ΓΚΟΛ για την Τσεχία. Ο Βόσανιτς με κεφαλιά μέσα από την περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Γιακουμή.

67′ Ο Φορτούνης στη θέση του Κουτσιανικούλη.

59′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Πλασέ του Παπάζογλου από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

57′ Ο Πλιάτσικας στη θέση του Γκέντσογλου.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ O Παπάζογλου στη θέση του Βασιλακάκη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Η Εθνική μας αιφνιδιάστηκε από τους Τσέχους, βρέθηκε στο σκορ μόλις στο 1′ ενώ στο 18΄ αδικήθηκε αφού ο διαιτητής αντί για φάουλ υπέδειξε πέναλτι εις βάρος της Ελλάδας. Μετά το “σοκ” οι παίκτες του Γεωργιάδη συνήλθαν και απείλησαν ουκ ολίγες φορές την εστία του Βάτσλικ, αλλά ο τερματοφύλακας των Τσέχως αντέδρασε σωστα σε όλες τις περιπτώσεις.

41΄Σουτ του Γιάννη Παπαδόπουλου και πάλι ο Βάτσλικ έδιωξε. Η Ελλάδα πιέζει ασφυκτικά για να μειώσει το σκορ πριν το ημιχρονο.

39′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Κουτσιανικούλης μέσα από την περιοχή έπιασε το αριστετό σουτ αλλά ο Βάτσλικ έδιωξε εντυπωσιακά.

36′ ΔΟΚΑΡΙ για την Ελλάδα. Ωραίο γυριστό σουτ του Καρέλη που σταμάτησε στο δοκάρι του Βάτσλικ.

19′ ΓΚΟΛ για την Τσεχία. Ο Πέκχαρτ ευστόχησε από τα 11 βήματα.

18′ Πέναλτι υπέρ της Τσεχίας. Η μπάλα βρήκε το χέρι του Σιόβα αλλά αυτό έγινε εκτός περιοχής, όμως ο διαιτητής έδωσε την εσχάτη των ποινών.

17′ Τετ α τετ του Τσέρνι με τον Γιακουμή. Ο Έλληνας τερματοφύλακας έδιωξε τον κίνδυνο.

1’ ΓΚΟΛ 1-0 η Τσεχία. Ο Χόσαλικ με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ

Σέντρα στον αγώνα

Τσεχία (Γιακούμπ Ντοβαλίλ): Βάτσλικ, Μαζούχ, Τσελούστκα, Βάκα, Χοράφα, Πέκχαρτ, Τσέρνι, Κόβαρικ, Γκέσοφ, Χοσέκ, Βόσαχλικ

Ελλάδα (Γιώργος Γεωργιάδης): Γιακουμής, Σκόνδρας, Ιωαννίδης, Κ. Παπαδόπουλος, Σιόβας, Γκέντσογλου, Κουτσιανικούλης, Γ. Παπαδόπουλος, Καρέλης, Δημούτσος, Βασιλακάκης (46′ Παπάζογλου)