Τεσσάρα η Πάρμα μέσα στο Τορίνο – Δείτε το βίντεο

Ο πρώην “μπιανκονέρι” Τζιοβίνκο επέστρεψε στο Τορίνο και ήταν ο πρωταγωνιστής στη νίκη της Πάρμα επί τους Γιουβέντους με 4-1!
Με το αριστερό μπήκε στο 2011 η Γιουβέντους γνωρίζοντας βαριά ήττα εντός έδρας από την Πάρμα. Το ματς που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Σέριε Α ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για την ομάδα του Λουίτζι Ντελ Νέρι. Μόλις στο 3΄ο Κουαλιαρέλα αποχώρησε τραυματίας, ενώ στο 16΄ο Φελίπε Μέλο χτύπησε με τις τάπες στο πρόσωπο τον Πάτσι αφήνοντας τους γηπεδούχους με δέκα.

Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Τζιοβίνκο. Ο πρώην άσος της Γιουβέντους σκόραρε στο 40΄και το 48΄, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Λεγκροτάλιε στο 60΄. Η χαρά τους όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς δύο λεπτά αργότερα ο Κρέσπο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στις καθυστερήσεις ο Παλαντίνο έγραψε το τελικό 1-4!