Θρίαμβος για Λεβαδειακό

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Λεβαδειακός, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Μεγάλη νίκη με 3-0 πήρε ο Λεβαδειακός κόντρα στην Λάρισα σκοράροντας τρεις φορές μέσα σε ένα δεκάλεπτο.

Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος και έφτασαν πολύ πιο εύκολα άπο όσο θα περίμεναν και οι πιο αισιόδοξοι φίλοι τους στη νίκη.

Από το 15′ μέχρι το 25′ ο Λεβαδειακός σημείωσε τρία τέρματα και έβαλε τις βάσεις για το τρίποντο.

Ο Ταραλίδης άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, σε φάση που φέρει ευθύνη και ο Μάλαρτζ.

Παρόμοια φάση στο 22′ όταν κάι πάλι ο Ταραλίδης εκτέλεσε φάουλ, ο Μάλαρτζα έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Μπάρκογλου από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Τρία λεπτά αργότερα ο Ναπολεόνι με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή όλοκλήρωσε τον θρίαμβο της ομάδας του.

Η Λάρισα έχασε μεγάλη ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς στο 55′ όταν ο Μετίν νικήθηκε στο πέναλτι από τον Στρατηλάτη.

Ο Λεβαδειακός έπιασε Γιάννινα και Ξάνθη στην 13η θέση της βαθμολογίας, ενώ η Λάρισα βρίσκεται μόλις ένα βαθμό από πάνω τους.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Στρατηλάτης, Ζησόπουλος, Μασάδο, Ζησόπουλος, Κόλτζος, Μπράνκο (30′ Μαχαίρας), Ταραλίδης, Μπάρκογλου, Ναπολεόνι, Βασιλείου (73′ Παόυλο Κόστα), Αγκάλι

ΛΑΡΙΣΑ: Μάλαρτζ, Μπουκουβάλας (86′ Κυριακίδης), Βενετίδης, Φερέιρα (46′ Τουαμά), Μετίν, Ααράμπ, Κάσας, Ρομέου, Ιγκλέσιας (72′ Σιατραβάνης), Μελίσσης, Κατσιαρός