weather-icon °C AΘΗΝΑ
,

Το πρόγραμμα και οι ελληνικές συμμετοχές της Παρασκευής

Το πρόγραμμα και οι ελληνικές συμμετοχές της Παρασκευής | Newsit.gr

Στο στίβο ο Κώστας Φιλιππίδης θα αγωνιστεί τον τελικό του άλματος επί κοντώ, που θα ξεκινήσει στις 21.00, ενώ στις 16.50 η εθνική ομάδα του ανσαμπλ θα δώσει τον δεύτερο αγώνα της στον προκριματικό.

Στην πάλη, ο Ολέγκ Μοτσάλιν θα αντιμετωπίσει στις 15.30 τον Ουζμπέκο Τιγκίεφ, στον δεύτερο γύρο της κατηγορίας των 74 κιλών της ελευθέρας πάλης.

ΣΤΙΒΟΣ
21:00 Επί κοντώ Ανδρών (τελικός)
21:10 Σκυταλοδρομία 4Χ400μ. Γυναικών (προκριματικά)
21:35 Σφυροβολία Γυναικών (τελικός)
21:45 Σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Ανδρών (προκριματικά)
22:05 5.000μ. Γυναικών (τελικός)
22:40 Σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Γυναικών (τελικός)
22:55 1.500μ. Γυναικών (τελικός)
23:20 Σκυταλοδρομία 4Χ400μ. Ανδρών (τελικός)

ΜΠΑΣΚΕΤ (ΑΝΔΡΕΣ)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
19:00 Ισπανία-Ρωσία
23:00 Αργεντινή-ΗΠΑ

ΠΥΓΜΑΧΙΑ
15:30 49 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
16:00 56 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
16:30 64 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
17:00 75 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
17:30 91 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
22:30 52 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
23:00 60 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
23:30 69 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
00:00 81 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
00:30 +91 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

ΚΑΝΟΕ ΣΠΡΙΝΤ
11:30 K1 Ανδρών 200μ. (προκριματικά)
11:51 C1 Ανδρών 200μ. (προκριματικά)
12:19 K1 Γυναικών 200μ. (προκριματικά)
12:47 K2 Ανδρών 200μ. (προκριματικά)
13:16 K1 Ανδρών 200μ. (ημιτελικοί)
13:30 C1 Ανδρών 200μ. (ημιτελικοί)
13:51 K1 Γυναικών 200μ. (ημιτελικοί)
14:12 K2 Ανδρών 200μ. (ημιτελικοί)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – BMX
17:00 BMX Γυναικών (ημιτελικοί)
17:08 BMX Ανδρών (ημιτελικοί)
18:30 BMX Γυναικών (τελικός)
18:40 BMX Ανδρών (τελικός)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
21:00 Πλατφόρμα 10μ. Ανδρών (προκριματικός)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (ΑΝΔΡΕΣ)
«ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ»
21:45 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Νότια Κορέα-Ιαπωνία

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
14:00 Σύνθετο ατομικό (προκριματικός, πρόγραμμα 3)
15:18 Σύνθετο ατομικό (προκριματικός, πρόγραμμα 4)
16:50 Ανσάμπλ (προκριματικός, πρόγραμμα 2)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ (ΑΝΔΡΕΣ)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
19:00 Ουγγαρία-Σουηδία
22:30 Γαλλία-Κροατία

ΧΟΚΕΪ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)
10:30 Βέλγιο-ΗΠΑ (θέσεις 11-12)
13:30 Κίνα-Αυστραλία (θέσεις 5-6)
17:30 Νέα Ζηλανδία-Μ. Βρετανία («μικρός τελικός»)
22:00 Ολλανδία-Αργεντινή (τελικός)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
15:00 470 Γυναικών (αγώνας μεταλλίων)
16:00 Elliott 6μ. Γυναικών (ημιτελικός 1)
16:05 Elliott 6μ. Γυναικών (ημιτελικός 2)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
14:00 10χλμ. ανοιχτής θάλασσας Ανδρών (τελικός)

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
17:00 Ομαδικό (ελεύθερο πρόγραμμα, τελικός)

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
11:00 -67 κιλά Γυναικών (προκριματικός γύρος)
11:15 -80 κιλά Ανδρών (προκριματικός γύρος)
17:00 -67 κιλά Γυναικών (προημιτελικοί)
17:15 -80 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)
19:00 -67 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί)
19:15 -80 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)
22:00 -67 κιλά Γυναικών (ρεπεσάζ και «μικροί τελικοί»)
22:15 -80 κιλά Ανδρών (ρεπεσάζ και «μικροί τελικοί»)
00:15 -67 κιλά Γυναικών (τελικός)
00:30 -80 κιλά Ανδρών (τελικός)

ΒΟΛΕΪ (ΑΝΔΡΕΣ)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
17:00 Βουλγαρία-Ρωσία
21:30 Βραζιλία-Ιταλία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (ΑΝΔΡΕΣ)
16:20 ΗΠΑ-Ισπανία (θέσεις 5-8)
17:40 Κροατία-Μαυροβούνιο (ημιτελικός)
20:30 Ουγγαρία-Αυστραλία (θέσεις 5-8)
21:50 Ιταλία-Σερβία (ημιτελικός)

ΠΑΛΗ
15:00 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προκριματικά)
15:00 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προκριματικά)
15:30 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (φάση «16»)
15:30 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (φάση «16»)
16:30 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προημιτελικοί)
16:30 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προημιτελικοί)
17:00 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (ημιτελικοί)
17:00 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (ημιτελικοί)
19:45 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (ρεπεσάζ και «μικροί τελικοί»)
19:45 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (ρεπεσάζ και «μικροί τελικοί»)
21:03 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (τελικός)
21:48 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (τελικός)

#TAGS MM