Το… τσούρμο πιτσιρικάδων της ΑΕΚ, δέχτηκε ένα “τσουβάλι” γκολ

Η ιδέα των ανθρώπων της ΑΕΚ να στείλουν μόνο ερασιτέχνες και πιτσιρικάδες στη Ρουμανία για το φιλικό κόντρα στην Πετρολούλ, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί εκ του αποτελέσματος και η πλέον πετυχημένη. Το τελικό 4-0 δεν τιμά την Ένωση που διάλεξε πάντως να ρισκάρει τη βαριά ήττα με την επιλογή της αποστολής.

Η Ένωση ταξίδεψε με μία ομάδα που σε τίποτα δεν θύμιζε ΑΕΚ και το πλήρωσε. Η Πετρολούλ, μία μέτρια Ρουμανική ομάδα έβαλε 4 γκολ στους πιτσιρικάδες του βοηθού του Βαγγέλη Βλάχου, Μανώλη Παπαδόπουλου.

Ο αμαρκάριστος Μουστιβάρ άνοιξε στο 15’ το σκορ, με σουτ από το σημείο του πέναλτι ενώ 6 λεπτά αργότερα οι Ρουμάνοι είχαν δοκάρι.

Ο Γκροζάβ στο 25′ διπλασίασε τα τέρματα της Πετρολούλ η οποία κυριαρχούσε απόλυτα στο γήπεδο. Οι Ρουμάνοι έριξαν στροφές και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το υπέρ τους 2-0.

Το γκολ για blooper που δέχτηκε η ΑΕΚ (VIDEO)

Στο δεύτερο μέρος ο Γκαλαμάζ εκμεταλλεύτηκε τα παιδικά λάθη της άμυνας της ΑΕΚ ενώ ο Γκροζάβ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ολοκλήρωσε το… μαρτύριο των νεαρών παικτών της Ένωσης.