Ειδήσεις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· SURVIVOR· ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ 30 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Femrat "përmbysin" qeverinë Papandreu,deputete e pavarur Milena Apostolaki,Kaili dhe Vaso Papandreu duan kryeministër tjetër

Femrat `përmbysin` qeverinë Papandreu,deputete e pavarur Milena Apostolaki,Kaili dhe Vaso Papandreu duan kryeministër tjetër
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 01.11.2011 | 16:05
Πρώτη δημοσίευση: 01.11.2011 | 16:05

Duket se qeverisë greke me në krye zotin Jorgo Papandreu po i vjen...

 fundi dhe ky fund po vjen nga femrat.

Pas deklaratës shokuese të zotit Papandreu për referendum dhe pas kërkesës së tij për votëbesim,deputetët e partisë në qeveri po pyesin veten nëse Papandreu është në rrugën e duhur.

Në orët  e para të mëngjesit,deputetja Milena Apostolaki i ka dhënë kërkesën kreut të parlamentit grek ,ku ka bërë të ditur se nuk ëstë dakort me referendumin dhe se tashmë do të jetë deputete e pavarur,duke  e lënë kështu PASOK-un me 152 deputetë.

"Nuk jap dorëheqje sepse dua të jem përkrah votuesve të mi,ndaj do të jem deputete e pavarur" tha Apostolaki.

Disa orë më vonë,deputetja Vaso Papandreu në një prononcim për mediat la të kuptohet se nuk do të japi votëbesim ditën e  mërkurë për zotin Papandreu,ndërsa 40 minuta më vonë,të njëjtën deklaratë bëri edhe deputetja Eva Kaili.

Përgatiten kutitë e votimit për referendum - Papandreu kërkon votë besimi - "Ngriu" Evropa nga iniciativa e Papandreut


   Διαδώστε αυτό το άρθρο