Ειδήσεις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· SURVIVOR· ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 34 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Therën me thikë fëmijën 3-vjeçar shqiptar dhe ekzekutuan babain e tij!

Therën me thikë fëmijën 3-vjeçar shqiptar dhe ekzekutuan babain e tij!
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 30.11.2011 | 10:13
Πρώτη δημοσίευση: 30.11.2011 | 10:13

-  E qëlluan me plumb në kokë ,therën me thikë djalin e tij 3-vjeçar dhe i hodhën në kanal!
- Trupat e pajetë të emigrantëve i gjetën disa kalimtarë që panë makinën në kanal

E qëllluan me plumb në kokë ,therën me thikë djalin e tij 3-vjeçar dhe i odhën në kanal!

Përballë një ngjarjeje të frikshme u gjetën banorët e një zone,të cilët gjetën në kanal të vdekur një emigrant shqiptar dhe djalin e tij të masakruar me thikë.

Babai fatkeq emigrant ishte qëlluar me plumb në kokë.Ngjitur me trupin e tij,ishte i therur me thikë edhe trupi i djalit të tij 3-vjeçar,me një plagë të rëndë në qafë.

Kufomat u gjetën në një kanal në fshatin Plati të Kalamatës.Ka qenë një kalimtar grek,i cili ka parë një makinë në kanal dhe mendoi se ishte aksident.Menjëherë ka njoftuar policinë dhe ambulancën.Kur blutë greke kanë shkuar në vendin e ngjarjes,konstatuan se babai emigrant shqiptar ishte ekzekutuar me plumb në kokë,ndërsa djali i tij ishte therur me thikë.


Sipas banorëve të zonës,emigranti shqiptar jetonte vetëm në Plati të Kalamatës,ndërsa familja e tij jetonte në Shqipëri.Muajt e fundit,me liberalizimin e vizave,ai merrte në Greqi bashkëshorten dhe djalin e tij 3-vjeçar,ndërsa thuhet se ka nedhe një djalë më të madh,i cili ka probleme shëndetësore de që jeton në Shqipëri.

Në zonë emigranti njihej me emrin Filip Mesai dhe të gjithë bëjnë fjalë për një njeri familjar,i rregullt de shumë punëtor.

vijon...


   Διαδώστε αυτό το άρθρο