Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 6 Αθήνα Αναλυτικά

Traktori,vidhet në Afrikë,gjendet në Durrës!

Traktori,vidhet në Afrikë,gjendet në Durrës!
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 25.03.2010 | 12:50
Πρώτη δημοσίευση: 25.03.2010 | 12:50

Limuzina,Porche,Ferrari e shumë automjete të tjera qarkullojnë në Shqipëri të cilat janë...

 vjedhur nga vende të ndryshme të Europës.Lojtarë të njohur të skuadrave të mëdha Europjane kanë gjketur makinat e tyre në vendin tonë.Këto janë tepër të njohura dhe normale tashmë për ne.

 

Policia e Durrsit u çudit kur pa në Maminas një...traktor i cili ishte vjedhur nga Afrika e Jugut në vitin 2008.

 

Sipas gazetës “shekulli”vjedhja e traktorit kishte ndodhur para pak kohësh, saktësisht rreth datës 24 qershor të vitit të kaluar. Dhe është e habitshme se si për një mjet me një vlere jo dhe aq të madhe, rreth 5-6000 $, të rrezikohet kaq shumë. Bëhet fjalë për traktorin bujqësor me targë jugafrikane TV 055069, i shpallur në kërkim nga policia ndërkombëtare.


Por më tepër se rasti deri më tani i izoluar i traktorit hetuesit janë duke e marrë çështjen me mjaft seriozitet, pasi kanë dyshime se kjo ngjarje mund t'i çojë në një itinerar të panjohur të trafikantëve të makinave të vjedhura.


Dyshimet e para bien mbi një rast ku trafiku është kryer në rrugë detare ndonëse një anijeje i duhet mesatarisht 3-4 javë për të mbërritur nga ekstremi jugor i Afrikës në brigjet shqiptare. Policia ka bërë sekuestrimin e mjetit, si dhe ka marrë në ndjekje penale pronarin e fundit të traktorit, i cili gjatë rrugës nga Afrika deri në Durrës mund të ketë ndërruar shumë pronarë.   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook