Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 38 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Terrorizmi/ U Arrestuan dy persona dhe u ndaluan dy të tjerë

Terrorizmi/ U Arrestuan dy persona dhe u ndaluan dy të tjerë
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 14.04.2010 | 16:19
Πρώτη δημοσίευση: 14.04.2010 | 16:19

- Sigurimi i Athinës bastisi në një banesë në Kalithea
- U gjet lëndë eksplozive që është përdorur nga organizata terroriste"Pirines tis Fotias"

Bastisja ndodhi në një apartament në rrugën Kekropos në Kalithea dhe është në pronësi të një të afërmi të njërit prej katër  të ndaluarve ditën e sotme..

Mendohet se dy prej tyre janë pjestarë të organizatës "Pirines tis Fotias".Gjithashtu nuk përjashtohet fakti se dy prej tyre janë huliganë pasi kanë qenë krerët e grupeve që shkaktojnë incidente.

Informacionet e para tregojnë se të katër,dy prej të cilëve u arrestuan,nuk kanë lidhjke me organizatën "Epanastatikos Agonas".Është për tu theksuar se batisjen nuk e kreu antiterrorizmi por sigurimi i Athinës.
   Διαδώστε αυτό το άρθρο