Ειδήσεις SURVIVOR· ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΚΑΙΡΟΣ Συννεφιά 17 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Mundial 2010: Πρόγραμμα

Mundial 2010: Πρόγραμμα
Διαδώστε αυτό το άρθρο
Τελευταία ενημέρωση: 10.05.2010 | 14:47
Πρώτη δημοσίευση: 14.05.2010 | 14:47


1ος Όμιλος
 11 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Γιοχάνεσμπουργκ Νότια Αφρική - Μεξικό 1-1 (55' Τσαμπαλάλα - 79' Μάρκες)
21:30 Κέιπ Τάουν Ουρουγουάη - Γαλλία 0-0
 16 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Πρετόρια Νότια Αφρική - Ουρουγουάη 0-3 (24', 80' πεν. Φορλάν, 90' Αλβάρο Περέιρα)
 17 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Πολοκουάνε Γαλλία - Μεξικό 0-2 (64΄Ερνάντες, 79΄Μπλάνκο)
 22 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Μπλεμφοντέιν Γαλλία - Νότια Αφρική 1-2 (70' Μαλουντά - 20' Κουμάλο, 37' Μ' Φέλα)
17:00 Ρούστενμπουργκ Μεξικό - Ουρουγουάη 0-1 (44' Σουάρες)

 

2ος Όμιλος
 12 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Πορτ Ελίζαμπεθ Νότια Κορέα-Ελλάδα 2-0 (7΄Λι Γιουνγκ Σου, 52΄ Παρκ Γι Σουνγκ)
17:00 Γιοχάνεσμπουργκ Αργεντινή-Νιγηρία 1-0 (6΄Χάιντσε)
 17 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Γιοχάνεσμπουργκ Αργεντινή-Νότια Κορέα 4-1 (16΄αυτ. Γιονγκ Παρκ, 33΄,76΄,80΄Ιγκουαίν - 45΄Τσανγκ Γιουνγκ)
17:00 Μπλεμφοντέιν Ελλάδα-Νιγηρία 2-1 (44΄ Σαλπιγγίδης, 71΄Τοροσίδης - 15΄Ούτσε)
 22 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Ντουρμπάν Νιγηρία-Νότια Κορέα 2-2 (12΄ Ούτσε, 70΄ Αγιεγκμπένι - 38' Λι Γιουνγκ Σου, 49΄ Τσου Γιουνγκ Παρκ)
21:30 Πολοκουάνε Ελλάδα - Αργεντινή 0-2 (77΄ Ντεμικέλις, 89΄ Παλέρμο)

 

3ος Όμιλος
 12 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Ρούστενμπουργκ Αγγλία-ΗΠΑ 1-1 (5΄Τζέραρντ-40΄Ντέμπσεϊ)
 13 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Πολοκουάνε Αλγερία-Σλοβενία 0-1 (79' Κόρεν)
 18 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Γιοχάνεσμπουργκ Σλοβενία-ΗΠΑ 2-2 (13' Μπίρσα, 40' Λιούμπιανκιτς - 48' Ντόνοβαν, 82' Μπράντλεϊ)
21:30 Κέιπ Τάουν Αγγλία-Αλγερία 0-0
 23 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Πρετόρια ΗΠΑ-Αλγερία 1-0 (90') Ντόνοβαν)
17:00 Πορτ Ελίζαμπεθ Σλοβενία-Αγγλία 1-0 (23' Ντεφόε)

 

4ος Όμιλος
 13 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Πρετόρια Σερβία-Γκάνα 0-1 (84' Γκιάν πεν.)
21:30 Ντουρμπάν Γερμανία-Αυστραλία 4-0 (8' Ποντόλσκι, 26' Κλόζε, 68' Μίλερ, 70' Κακάου)
 18 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Πορτ Ελίζαμπεθ Γερμανία-Σερβία 0-1 (38' Γιοβάνοβιτς)
 19 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Ρούστενμπουργκ Γκάνα-Αυστραλία 1-1 (25΄Ασαμόα - 11΄Χόλμαν)
 23 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Νελσπρουιτ Αυστραλία-Σερβία 2-1 (69' Κέιχιλ, Χόλμαν 73' - 84' Πάνντελιτς)
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Γκάνα-Γερμανία 0-1 (60' Οζίλ)

 

5ος Όμιλος
 14 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Γιοχάνεσμπουργκ Ολλανδία-Δανία 2-0 (46' αυτ. Πόουλσεν Σιμόν, 85' Κάουτ) 
17:00 Μπλεμφοντέιν Ιαπωνία-Καμερούν 1-0 (39' Χόντα)
 19 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Ντουρμπάν Ολλανδία-Ιαπωνία 1-0 (53' Σνάιντερ)
21:30 Πρετόρια Καμερούν-Δανία 1-2 (10΄ Ετό - 33΄Μπέντνερ, 61΄Ρόμενταλ)
 24 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Κέιπ Τάουν Καμερούν-Ολλανδία 1-2 (65' πεν. Ετό - 36' Φαν Πέρσι, 84' Χούντελαρ)
21:30 Ρούστενμπουργκ Δανία-Ιαπωνία 1-3 (81' Τόμασον - 18' Χόντα, 31' Έντο, 88' Οκαζάκι)

 

6ος Όμιλος
 14 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Κέιπ Τάουν Ιταλία-Παραγουάη 1-1 (63' Ντε Ρόσι - 39' Αλκαράτζ)
 15 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Κέιπ Τάουν Νέα Ζηλανδία-Σλοβακία 1-1 (93΄Ριντ - 49΄Βίτεκ)
 20 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Μπλεμφοντέιν Σλοβακία-Παραγουάη 0-2 (27' Βέρα, 86' Ριβέρος)
17:00 Νελσπρούιτ Ιταλία-Νέα Ζηλανδία 1-1 (29' πεν. Ιακουίντα - 7' Σμελτζ)
 24 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Πολοκουάνε Παραγουάη-Νέα Ζηλανδία 0-0
17:00 Γιοχάνεσμπουργκ Σλοβακία-Ιταλία 3-2 (25', 73' Βίτεκ, 89' Κόπιουνεκ - 81' Ντι Νατάλε, 90' Κουαλιαρέλα)

 

7ος Όμιλος
 15 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Πορτ Ελίζαμπεθ Ακτή Ελεφαντοστού-Πορτογαλία 0-0
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Βραζιλία-Δημοκρατία της Κορέας 2-1 (55' Μαικόν, 72' Ελάνο – 89' Γιουν Ναμ Τζι)
 20 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Βραζιλία-Ακτή Ελεφαντοστού 3-1 (25, 50' Λουίς Φαμπιάνο, 61' Ελάνο - 79' Ντρογκμπά)
 21 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Κέιπ Τάουν Πορτογαλία-Δημοκρατίας της Κορέας 7-0 (29' Ραούλ Μεϊρέλες, 53' Σιμάο, 55' Ούγκο Αλμέιδα, 60', 89' Τιάγκο, 81' Λιέντσον, 88' Κριστιάνο Ρονάλντο)
 25 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Ντουρμπάν Δημοκρατία της Κορέας-Ακτή Ελεφαντοστού 0-3 (14' Γιάγια Τουρέ, 20' Ρόμαρικ, 81' Καλού)
17:00 Νελσπρούιτ Πορτογαλία-Βραζιλία 0-0

 

8ος Όμιλος
 16 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
14:30 Νελσπρούιτ Ονδούρα-Χιλή 0-1 (34' Μπεασεζούρ)
17:00 Ντουρμπάν Ισπανία-Ελβετία 0-1 (52' Φερνάντες)
 21 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Πορτ Ελίζαμπεθ Χιλή-Ελβετία 1-0 (75' Μαρκ Γκονζάλες)
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Ισπανία-Ονδούρα 2-0 (17', 51' Βίγια)
 25 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Μπλεμφοντέιν Ελβετία-Ονδούρα 0-0
21:30 Πρετόρια Χιλή-Ισπανία 1-2 (47' Μιγιάρ - 24' Βίγια, 37' Ινιέστα)

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ “16”
 26 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Πορτ Ελίζαμπεθ Ουρουγουάη - Νότιος Κορέα 2-1 (8' ,80' Σουάρες - 68' Τσουνγκ Γιον)
21:30 Ρούστενμπουργκ ΗΠΑ - Γκάνα 1-2 (63' Ντόνοβαν - 5' Κέβιν Πρινς Μπόατενγκ, 93' Ασαμόα Γκιάν)
 27 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Μπλουμφοντέιν Γερμανία - Αγγλία 4-1 (20' Κλόζε, 32' Ποντόλσκι, 67', 70' Μίλερ – 37' Άπσον)
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Αργεντινή - Μεξικό 3-1 (25', 52' Τέβεζ, 33' Ιγκουαΐν - 71' Ερνάντες)
 28 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Ντέρμπαν Ολλανδία - Σλοβακία 2-1 (18' Ρόμπεν, 85' Σνάιντερ - 90' πεν. Βίτεκ)
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Βραζιλία - Χιλή 3-0 (34' Ζουάν, 37' Λουίς Φαμπιάνο, 60' Ρομπίνιο)
 29 Ιουνίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Πρετόρια Παραγουάη - Ιαπωνία 0-0 (5-3 πεν.)
21:30 Κέιπ Τάουν Ισπανία - Πορτογαλία 1-0 (59΄Βίγια)

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
 2 Ιουλίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Πορτ Ελίζαμπεθ Ολλανδία - Βραζιλία 2-1 (53', 68' Σνάιντερ - 10' Ρομπίνιο)
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Ουρουγουάη - Γκάνα 1-1 (4-2 στα πέναλτι) (55' Φορλάν - 45' Μουντάρι)
 3 Ιουλίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
17:00 Κέιπ Τάουν Αργεντινή - Γερμανία 0-4 (3' Μίλερ, 67', 89' Κλόζε, 74' Φρίντριχ)
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Παραγουάη - Ισπανία 0-1 (83' Βίγια)

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
 6 Ιουλίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Κέιπ Τάουν Ουρουγουάη - Ολλανδία 2-3 (41΄Φορλάν, 90+2΄Μ. Περέιρα-18΄Φαν Μπρόνκχορστ, 70΄Σνάιντερ, 74΄Ρόμπεν)
 7 Ιουλίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Ντέρμπαν Γερμανία - Ισπανία 0-1 (73' Πουγιόλ)

 

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
 10 Ιουλίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Πορτ Ελίζαμπεθ Ουρουγουάη - Γερμανία 2-3 (28' Καβάνι, 51' Φορλάν - 18' Μίλερ, 56' Γιάνσεν, 82' Κεντίρα)

 

ΤΕΛΙΚΟΣ
 11 Ιουλίου
Ώρα Γήπεδο Ομάδες
21:30 Γιοχάνεσμπουργκ Ολλανδία - Ισπανία

 

Tags:

   Διαδώστε αυτό το άρθρο