Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ 36 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Tepelenë:Rrëzohet autobusi nga 100 metra lartësi,5 të vdekur dhe 20 të plagosur

Tepelenë:Rrëzohet autobusi nga 100 metra lartësi,5 të vdekur dhe 20 të plagosur
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 08.11.2010 | 22:25
Πρώτη δημοσίευση: 08.11.2010 | 22:25

Tragjedi e rëndë ka ndodhur në orën 21.00 në aksin rrugor Ballsh-Tepelenë,ku një autobus me 40 emigrantë  ka rënë nga një lartësi prej 100 metra.

Si pasojë e aksidentit kanë gjetur vdekjen 5 udhëtarë dhe janë plagosur 20 të tjerë.

Vlen të theksohet se autobusi ka qenë i linjës Tiranë-Athinë dhe vlerësohet se ka qenë plot me njerëz.Gjithashtu  theksohet se autobusi ka qenë me targa greke dhe me shofer grek.

Autobusi ka rënë në fshatin Ziaj ne Aksin Tepelenë -Ballsh nga 100 m lartësi

Vijon...   Διαδώστε αυτό το άρθρο