Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 38 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

16 styling tips që të bëhesh perëndeshë e Krishtlindjeve

16 styling tips që të bëhesh perëndeshë e  Krishtlindjeve
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 25.12.2010 | 19:13
Πρώτη δημοσίευση: 25.12.2010 | 19:13

Mos u nis askund pa lexuar këto këshilla!

Sigurisht kërkoni të jeni të shkëlqyera!Në parti,në vizitat tuaja në miq,në mbrëmje festive dhe kudo që del ,ke dëshirë gjithmonë të jesh  e përkryer me pamjen tënde.Nëse merrni parasysh këshillat e  mëposhtë  dëshira juaj do të bëhet realitet.

1.       Mos e  mbush imazhin tënd me sende të tepërta,Swarovski etj!

2.       Stil do të thotë të dish se cila je!Mos vishni  rroba që të dëshironi të hyni në atmosferën  e festave,nëse besoni se nuk ju shkojnë.

3.       Coco Chanel ka thënë” luksi duhet të jetë i rehatshëm,përndryshe nuk quhet luks”.Mos u mundoni të “shtrëngoheni” brenda një fustani të bukur vetëm e  vetëm se është i bukur.

4.       Ditët e festave favorizojnë bizhuteri bold!Shmangu veshjes të të gjitha bizhuterive,varëse,unazë,vathë etj,janë të tepërta.

5.       Total look në animal print janë të rrezikshme!Preferoni bizhuteri me ngjyra të zeza dhe të kuqe.

6.       Rrobat që tregojnë shumë të brendshmet janë out of the question!

7.       Para se të dilni shikoni veten tuaj në pasqyrë.Që të jesh erotike nuk do të thotë se duhet të dalësh  e  zhveshur.Erotike është veshja që le vend për imagjinatë...

8.       Prefero të rrish larg bizhuterive super strech tops  që mbysin bustin tuaj!

9.        Nëse guxon të veshësh fustan me pupla bëj kujdes! Ju kujtojmë se  L.B.D. do të thotë Little Black Dress dhe jo  Little Bird Dress. Ok ?

10.   Dresses temin janë të lejuara vetëm në verision mini.Në preferim të plotë është veshja me mëngë të gjata dhe me kurriz të hapur,harroni trikot dhe sandalet.

11.   Veshjet e  zeza janë të pëlqyera dhe pothuajse të gjitha mund ti vishni.Vendosni edhe rripin për një formë të re.

12.   Nëse vishni formë me ngjyrë,mos vishni këpucë me të njëjtën ngjyrë,por as xhaketë me të njëjtën ngjyrë.

13.   Nëse do të vishni pantallona,atëherë shtojini vetes pak feminitet për një pamje top sexy,shtoni  korse ose një bluzë sexy.

14.   Getat me ngjyrën e  sandaleve nuk do të duken bukur

15.   Prefero të veshësh doreza.Mirë do të ishte të vishni doreza saten dhe të gjata.

16.   Fustani i kuq që zgjidhni shpesh për në festa kombinohet me aksesorë leopardi me këpucë dhe me rrip.   Διαδώστε αυτό το άρθρο