Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 36 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Berisha:Aktet e dhunës do të përballen me ligjin

Berisha:Aktet e  dhunës do të përballen me ligjin
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 28.01.2011 | 14:38
Πρώτη δημοσίευση: 28.01.2011 | 14:38

Me një kërcënim të drejpërdrejtë ndaj kreut të opozitës ka dalë në një koferncë për shtyp kryeministri Sali Berisha.-Newsit.gr do t'ju mbajë të informuar gjatë gjithë zhvillimit të demonstratës

Kryeministri ka folur për ngjarjet  21 janarit,për hetimet që do të bëhen ,si dhe për protestën e  ditës së sotme.

Sipas kryeministrit,protesta e sotme “është një plagë e  dytë” për të afërmit e  viktimave .Berisha tha se do të hetohen edhe gardistët që qëlluan ndaj demonstruesve,ndërsa në hetime do të marrin pjesë edhe prokurorë nga një vend mik,pa e  përcaktuar nga cili shtet do të vijnë prokurorët.

Berisha vazhdoi më tej në koferencën për shtyp duke thënë se “ aktet e  dhunshme do të përballen me ligjin” .

“Siç është e  drejta e  protestuesve të protestojnë,ashtu është e  drejta për të mbrojtur institucionet.

Së fundi Berisha ka kërcënuar direkt kreun e  opozitës duke thënë se “ nëse kryepuçisti Edi Rama tenton për herë të dytë të,do të përballet me diçka të paimagjinueshme”.   Διαδώστε αυτό το άρθρο