Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ 28 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Planifikonin vrasjen e Edi Ramës,arrestohen tre shtetas

Planifikonin vrasjen e Edi Ramës,arrestohen tre shtetas
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 30.01.2011 | 13:24
Πρώτη δημοσίευση: 30.01.2011 | 13:24

Në pranga kanë rënë tre shtetas në kryeqytet,të cilët sipas policisë ...

kanë qenë duke u përgatitur për të ekzekutuar  kreun e  opozitës Edi Rama.

Drejtoria Kundër Krimeve të Rënda, Drejtoria e Policisë Qarkut Tiranë dhe Prokuroria për Krimet e Rënda, me qëllim parandalimin e një akti kriminal, më datë 28.01.2011, nga ana e strukturave të Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë , u bë i mundur  arrestimi në flagrancë i shtetasve:

Luan Zenel Rami, vjec 37,  Fatos Hamit Rami, vjec 29, lindur në Burrel, me banim në Tiranë. Afrim Ali Kica, vjec 33, lindur në Burrel dhe me banim në Tiranë.

Ndalimi i shtetasve të mësipërm është bërë, pasi po siguronin kushte dhe mjete materiale për të kryer vrasje e  kreut të opzitës.

Materialet hetimore në ngarkim të këtyre shtetasve i kanë kaluar për hetime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.   Διαδώστε αυτό το άρθρο