Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΒΑΣΕΙΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 33 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

E kthyen fshatin grek në Bagdat dy familje shqiptare

E kthyen fshatin grek në Bagdat dy familje shqiptare
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 05.04.2011 | 11:08
Πρώτη δημοσίευση: 05.04.2011 | 11:08

Afër një masakre të madhe u gjendën dy familje shqiptare në Anthusa ,pasi kishin midis tyre kontradita ekonomike.

Sipas policisë greke,të premten e kaluar,në njërën prej familjet hynë me dhunë katër persona të maskuar.

Në familje ekzistonte nëna,babai dhe fëmjia i tyre.Katër personat e maskuar,qëlluan burrin e  familjes në kokë,më pas qëlluan gruan në gjoks dhe u zhdukën,ndërsa të plagosurit u transferuan në spital.

Gjatë hetimeve dhe kërkimeve të policisë,u arrestua njëri nga autorët e maskuar,i cili ishte fqinji i familjes dhe sapo ishte liruar nga burgu,ku kreu dënimin për grabitje dhe vjedhje.

Nga hetimet  e policisë,u zbulua se dy familjet kanë patur gjithnjë kontradita ekonomike dhe pothuajse çdo ditë zihen me njëri-tjetrin,ndërsa një muaj më parë kishin dalë të dyja palët me armë tip çifte dhe luftonin për të vrarë njri-tjetrin.

Banorët e zonës kanë ngritur shqetësimin e tyre tek autoritetet lokale duke thënë se Anthusa është shndërruar në Bagdat.   Διαδώστε αυτό το άρθρο