Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 30 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Përfundon numërimi,mediat nxjerrin fitues Ramën me 10 vota para Bashës

Përfundon numërimi,mediat nxjerrin fitues Ramën me 10 vota para Bashës
Foto TCH
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 14.05.2011 | 18:22
Πρώτη δημοσίευση: 14.05.2011 | 18:22

Edi Rama zgjidhet kreu i Bashkisë së Tiranës për të katërtën herë. Burime nga KZAZ 40 bënë me dije se kutia e fundit e ka nxjerrë Ramën 66  vota para rivalit të tij.Edi Rama ka fituar në fund me 10 vota kundrejt Lulzim Bashes.

Rezultati perfundimtar eshte ky:

Edi Rama- 124 597 vota

Lulzim Basha- 124 587 votaSHKRIM I KALUAR...
Drejt finales po shkon numërimi i fletëve të votimit në kryeqytet,me kandidatin e "Aleanës për Qytetarin " të jetë në avantazh me 541 vota sipas KQZ-së.

Pak pas mesnate ,të dyjapalët ranë dakort që të ndërpitet numërimi i votave ,për të vazhduar në orën 08.00 të mëngjesit,ku do të numërohen 8 kutitëe  fundit.Të dyja palët u arrit konsensusedhe për fletvotimet e  e kontestuara.
KZAZ mori vendimin që fletët me njollë nga shtypshkronja, të  jenë të vlefshme dhe të rikthehen për numërim.

Gjatë mbrëmjes së kaluar,për këto fletë pati shumë akuza nga PS,e cila theksoi se 90% e tyre ishin në favor të Ramës.

Njësia numër 5 u vizitua mbrëmë edhe nga ambasadori amerikan në Tiranë,z Aleksandër Arvizu, i cili ka kërkuar t’i japin fund lojës politike me procesin zgjedhor.


   Διαδώστε αυτό το άρθρο