Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ 27 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Kaotike gjendja në Shqipëri -Pritet revoltë popullore për rezultatin e KQZ-së -INFORMIM ÇDO MOMENT

Kaotike gjendja në Shqipëri -Pritet revoltë popullore për rezultatin e KQZ-së -INFORMIM ÇDO MOMENT
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 18.05.2011 | 10:14
Πρώτη δημοσίευση: 18.05.2011 | 10:14

- PS i bëri thirrje popullit për revoltë nëse KQZ nuk jep rezultatin
- Mazhoranca kërkon të njihen votat e kontesuara
- PS reagon duke thënë se është  e paligjshme

ORA 10.00 Pesë gorgone policie kanë bllokuar hyrjen e KQZ-së ,ndërsa disa policë të PS kanë hipur mbi policët për të hyrë në godinë.


E rëndë vazhdon të jetë gjendja politike në Shqipëri,me PS-në në njërën anë të mos njohi fletët e votimit të konsestuara dhe me PD-në nga ana tjetër të kërkojë njohjen e këtyre fletëve.

Partia Socialiste ka kërkuar që të shpallet rezultati dhe më pas le të vijojnë ankimimet që mund të ketë mazhoranca.
Në këtë mënyrë është bllokuar edhe puna e KQZ-në kryeqytet dhe akoma Tirana vijon të jetë pa kryetar bashkie.

Rama fitoi me 10 vota diferencë ndaj rivalit të tij Lulzim Basha,mirëpo pas kësaj rezultuan fletë votimi që ishin në favor të Ramës ,por që ishin hedhur në kuti tjetër dhe sipas PS-së ,ligji parashikon që këto fletë janë të pavlefshme.

Dje u përgatit KQZ për të marrë vendimine  njohjes së fletëve të votimit të konsestuara,mirëpo kjo u pengua në momentine fundit nga deputetët e PS-së,të cilët u futën në sallën e KQZ-së dhe kreu i KQZ-së Arben Ristani braktisi mbledhjen.

Deputetët socialistë i bënë thirrje popullit për revoltë nëse nuk do të ketë një rezultat sipas ligjit,ndërsa në mbledhjen e ditës së sotme në orën 10.00,do të jenë sërish të pranishëm.

Qindra militantë të Partisë Socialiste nga rrethet janë nisur sot në kryeqytet për të mëlbshtetur kandidatin e Tiranës Edi Rama.

Qindra forca policia kanë dhënë praninë e tyre sot që në mëngjes përpara KQZ-së ku do të zhvillohet mbledhja sot në orën 10.00
vijon ...


   Διαδώστε αυτό το άρθρο