Ειδήσεις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· SURVIVOR· ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ 28 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Ja pse nuk duhet të bëni seks në det!

Ja pse nuk duhet të bëni seks në det!
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 30.07.2012 | 15:08
Πρώτη δημοσίευση: 30.07.2012 | 15:08

E di ,e di! Është dielli,është verë,janë pushimet,dëshira për të luajtur dhe ...

për të ndryshuar vendin e marrdhënieve seksuale,dashuria.E mirë edhe idea të bëni seks në det,por fatkeqësisht kjo ka pasoja negative.

Një nga rreziqet e mëdha të kontaktit erotik brenda në det janë mikrobet që depërtojnë në trupin e femrës.Në momentin që penisi futet në vaginë,bashkë me të depërton edhe ujë,i cili përmban mikrobe të ndryshme dhe pasojat mund të jenë katastrofike për trupin e femrës.

Përveç mikrobeve që do të futen në trupin e femrës,specialistët thonë se kontakti erotik në det nuk shijohet.Në pjesën më të madhe të rasteve nuk bëhet për kënaqësi,por thjesht të treguar se bënë seks në det.

Temperatura e ulët që është nën ujë,nuk lejon kënaqësinë maksimale erotike.Gjatë kontaktit erotik në det,uji i kripur ndryshon shumë pH  të vaginës me pasojë pas disa sekondash  të bjerë kënaqësia seksuale."Kjo ndodh për shkak të “mosvajisjes” së mjaftueshme të vaginës" sqarojnë specialistët,duke shtuar se " sa më pak është e lëngshme vagina,aq më shumë rritet mundësia për plagosje të lehta në organin gjenital të femrës."   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook