Ειδήσεις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· SURVIVOR· ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ 29 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

NASA: Zbulohet ujë në hënë

NASA:                       Zbulohet ujë në hënë
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Στην ίδια κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 13.11.2009 | 21:02
Πρώτη δημοσίευση: 13.11.2009 | 21:02

Të dhëna të reja zbulohen nga NASA.


NASA bëri të ditur se ka gjetur një sasi të kosiderueshme akulli në hënë,paralelisht tregon se zhvillimet e kërkimit që po bëhen në hënë do të jenë të shpejta.

Siç deklaroi një shkencëtar i kërkimeve,Andony Kaloprit,uji që u zbulua është në masë të madhe,ndërsa bëri fjalë për një zbulim shumë të madh historik dhe të rëndësishëm
. NASA ka dërguar në Tetor një anije kozmike me synim të rrëzohet në një krater në polin e jugut të hënës,për të studjuar materialet që do të shkatërrohen në momentin e rrëzimit.

Me këtë metodë arritën të zbulojnë ujin në formë akulli.   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook