Ειδήσεις SURVIVOR· ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 21 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Δεκάδες σχολεία κλείνουν στην Αττική

Δεκάδες σχολεία κλείνουν στην Αττική
ΦΩΤΟ EUROKINISSI
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 26.11.2009 | 21:42
Πρώτη δημοσίευση: 25.11.2009 | 20:03

Αναλυτικά τα σχολεία που κλείνουν την Πέμπτη και την Παρασκευή στην Αττική.

Από την Παρασκευή 27 Νοεμβρίου και για μία εβδομάδα κλείνουν: 

Αθήνα

Ιδιωτικός Παιδικός Σταθμός «Βίλλα Αιμιλία», (Λ. Δημοκρατίας 17, Ψυχικό)

Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο Διαμαντόπουλου
7ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου
20ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου
23ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου
8ο Νηπιαγωγείο Καματερού
1ο Νηπιαγωγείο Ιλίου
11ο Νηπιαγωγείο Ιλίου
11ο Νηπιαγωγείο Πετρούπολης
17ο Νηπιαγωγείο Ιλίου
14ο Νηπιαγωγείο Πετρούπολης
10ο Νηπιαγωγείο Πετρούπολης
2ο Νηπιαγωγείο Πετρούπολης
18ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου
Αρσάκειο Νηπιαγωγείο Ψυχικού: Τμήμα 1
14ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου
5ο Νηπιαγωγείο Βριλησσίων
10ο Νηπιαγωγείο Ν. Ηρακλείου
1ο Νηπιαγωγείο Χολαργού
Νηπιαγωγείο Ελληνογαλλική σχολή Αγ. Παρασκευής «Ε. Ντελακρουά»: το Γαλλικό τμήμα
Νηπιαγωγείο Ρήγα Αγγελική
1ο Νηπιαγωγείο Νέας Ερυθραίας
1ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς
6ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς
8ο Νηπιαγωγείο Ηρακλείου
6ο Νηπιαγωγείο Νέας Σμύρνης
3ο Νηπιαγωγείο Παλαιού Φαλήρου
5ο Νηπιαγωγείο Καλλιθέας
1ο Νηπιαγωγείο Ελληνικού
16ο Νηπιαγωγείο Αγίου Δημητρίου
48ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
86ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
59ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
112ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
1ο Νηπιαγωγείο Δάφνης
132ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
12ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
101ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
13ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
18ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
40ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
3ο Νηπιαγωγείο Ζωγράφου
3ο Νηπιαγωγείο Καισαριανής
4ο Νηπιαγωγείο Καισαριανής
16ο Νηπιαγωγείο Ζωγράφου
6ο Νηπιαγωγείο Ζωγράφου
12ο Νηπιαγωγείο Ζωγράφου
14ο Νηπιαγωγείο Ζωγράφου
11ο Νηπιαγωγείο Ζωγράφου
5ο Νηπιαγωγείο Ζωγράφου
5ο Νηπιαγωγείο Βύρωνα
10ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης

17ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω
11ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Δ1
1ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Α2
Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο Διαμαντόπουλου: Τμήμα Α2
3ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω: Τμήμα Β2
4ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου: Τμήματα Γ1, Β1
16ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Γ1
40ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου: Τμήμα Β1
45ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου
1ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήμα Β2
2ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού: Τμήματα Β2, Ε1
8ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων: Τμήμα Α2
11ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου
16ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα Στ2
13ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου: Τμήμα Γ1
4ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης: Τμήματα Α4, Γ1, Ε2 και Στ3
2ο Δημοτικό σχολείο Αγίας Παρασκευής: Τμήμα Α1, Δ1
3ο Δημοτικό σχολείο Αγ. Παρασκευής: Τμήμα Δ1
4ο Δημοτικό σχολείο Χολαργού: Τμήμα Γ2
Εράσμειος Ελληνογερμανική σχολή Δημοτικό σχολείο: Τμήμα ΣΤ1
Δημοτικό σχολείο Ελληνική Παιδεία: Τμήμα Β1
5ο Δημοτικό σχολείο Αγ. Παρασκευής
4ο Δημοτικό σχολείο Αγ. Παρασκευής
10ο Δημοτικό σχολείο Αγ. Παρασκευής
11ο Δημοτικό σχολείο Αγ. Παρασκευής
1ο Δημοτικό σχολείο Ν. Ψυχικού
2ο Δημοτικό σχολείο Ν. Ψυχικού
2ο Δημοτικό σχολείο Χολαργού
3ο Δημοτικό σχολείο Χολαργού
Εκπαιδευτήρια Μαντά
7ο Δημοτικό σχολείο Ν. Ιωνίας
3ο Δημοτικό σχολείο Ν. Ερυθραίας
Δημοτικό σχολείο Ελληνογαλλική σχολή Αγ. Παρασκευής «Ε. Ντελακρουά»: το Γαλλικό τμήμα
10ο Δημοτικό σχολείο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Ε
12ο Δημοτικό σχολείο Νέας Σμύρνης: Τμήμα: Δ1
12ο Δημοτικό σχολείο Παλαιού Φαλήρου: Τμήματα: Γ2, Ε2
4ο Δημοτικό σχολείο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Β1
4ο Δημοτικό σχολείο Παλαιού Φαλήρου: Τμήμα Δ2
2ο Δημοτικό σχολείο Καλλιθέας: Τμήμα Γ2
16ο Δημοτικό σχολείο Γλυφάδα: Τμήμα ΣΤ
6ο Δημοτικό σχολείο Αργυρούπολης: Τμήμα Α1
3ο Δημοτικό σχολείο Ελληνικού: Τμήμα Β2
4ο Δημοτικό σχολείο Ελληνικού: Τμήμα Γ2
8ο Δημοτικό σχολείο αγίου Δημητρίου: Τμήμα Δ2
18ο Δημοτικό σχολείο Αγίου Δημητρίου: Τμήμα ΣΤ
2ο Δημοτικό σχολείο Αγίου Δημητρίου: Τμήμα Α2
21ο Δημοτικό σχολείο Αγίου Δημητρίου
3ο Δημοτικό σχολείο Καλλιθέας
Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο ΓΕΝΝΑΔΕΙΟΣ: Τμήματα: Ε1 , ΣΤ3
2ο Δημοτικό σχολείο Ταύρου: Τμήμα ΣΤ2
5ο Δημοτικό σχολείο Ταύρου: Τμήμα Δ1
1ο Δημοτικό σχολείο Δάφνης: Τμήματα Α2, Ε2
103ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών
117ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών
2ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών: Τμήματα Α1, Β1
90ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών: Τμήμα Ε1
9ο Δημοτικό σχολείο Δάφνης: Τμήμα Γ1
89ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών
70ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών
12/Θεσιο Ειδικό Δημοτικό σχολείο ΕΛΕΠΑΠ
8ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών
9ο Ειδικό Δημοτικό σχολείο Αθηνών
106ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών
107ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών: Τμήμα Γ1
70ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1
17ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών: Τμήμα Δ1
Ιδιωτικό Δημοτικό σχολείο ΧΑΤΖΗΒΕΗ: Τμήμα ΣΤ1
159ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών
45ο Δημοτικό σχολείο Αθηνών: Τμήματα Β1, Ε1
7ο Δημοτικό σχολείο Ζωγράφου
17ο Δημοτικό σχολείο Ηλιούπολης: Τμήματα ΣΤ1, ΣΤ2
8ο Δημοτικό σχολείο Ηλιούπολης: Τμήματα Β2, Γ1, Γ2
4ο Δημοτικό σχολείο Ηλιούπολης: Τμήματα Β1, ΣΤ1, ΣΤ2
20ο Δημοτικό σχολείο Ηλιούπολης: Τμήματα Α1, ΣΤ1
5ο Δημοτικό σχολείο Ηλιούπολης
18ο Δημοτικό σχολείο Ηλιούπολης
6ο Δημοτικό σχολείο Ηλιούπολης
15ο Δημοτικό σχολείο Ηλιούπολης: Τμήμα Δ1
4ο Δημοτικό σχολείο Βύρωνα: Τμήματα Γ1, Ε1, Ε2
5ο Δημοτικό σχολείο Βύρωνα: Τμήματα Ε1, ΣΤ1

4ο Γυμνάσιο Χαϊδαρίου: Τμήμα Γ2
2ο Γυμνάσιο Αγ. Βαρβάρας
Ιδιωτικό Γυμνάσιο Νέα Παιδεία: Τμήματα Β1 και Γ2
14ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήμα Α3
3ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήματα Α1, Γ1 και Γ2
11ο Γυμνάσιο Ιλίου
9ο Γυμνάσιο Ιλίου: Τμήμα Α1
13ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήματα Α1 και Α2
14ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήμα Α3
3ο Γυμνάσιο Περιστερίου: Τμήματα Α1, Γ1 και Γ2
3ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου: Τμήμα Α1
3ο Γυμνάσιο Κηφισιάς: Τμήμα Α3
Α΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο Ψυχικού: Τμήμα Β4
1ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου: Τμήμα Β2
2ο Γυμνάσιο Βριλησσίων: Τμήμα Γ2
1ο Γυμνάσιο Μελισσίων: Τμήμα Α4, Β1
2ο Γυμνάσιο Μελισσίων: Τμήμα Α2
Γυμνάσιο Φιλοθέης: Τμήμα Γ1
2ο Γυμνάσιο Κηφισιάς
2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
Βαρβάκειο Πειραματικό Γυμνάσιο
Γυμνάσιο της Ελληνογαλλικής σχολής Αγ. Παρασκευής «Ε. Ντελακρουά»: το Γαλλικό τμήμα
Γυμνάσιο Πεντέλης
3ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου
6ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης: Τμήματα Γ1, Γ5
2ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Γ1
3ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Α2
4ο Γυμνάσιο Αγίου Δημητρίου: Τμήματα Α4, Β1
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου: Τμήμα Γ3
12ο Γυμνάσιο Καλλιθέας: Τμήμα Γ2
6ο Γυμνάσιο Γλυφάδας: Τμήμα Γ1
1ο Γυμνάσιο Αλίμου: Τμήματα Α1 , Β3
Γυμνάσιο ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ
7ο Γυμνάσιο Καλλιθέας
3ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου
1ο Γυμνάσιο Αργυρούπολης
1ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου
1ο Γυμνάσιο Καλλιθέας
65ο Γυμνάσιο Αθηνών
4ο Γυμνάσιο Δάφνης: Τμήμα Α1
Γυμνάσιο ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΑΙΔΕΙΑ
1ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης: Τμήμα Β1
8ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης
5ο Γυμνάσιο Βύρωνα
Γυμνάσιο Καρέα: Τμήμα Γ3
62ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Α2, Β5
9ο Γυμνάσιο Αθηνών: ΤμήμαΓ3
62ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήμα Β5
54ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήμα Β3
20ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήμα Γ3
16ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Β3, Γ4
70ο Γυμνάσιο Αθηνών
43ο Γυμνάσιο Αθηνών
14ο Γυμνάσιο Αθηνών
2ο Εσπερινό Γυμνάσιο Αθηνών
23ο Γυμνάσιο Αθηνών: Τμήματα Α2, Β1
Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Αγίου Δημητρίου

2ο Γενικό Λύκειο Χαϊδαρίου: Τμήματα Α1, Α3, Β3
5ο Γενικό Λύκειο Ιλίου: Τμήμα Γ2
ΕΠΑ.Λ. Πετρούπολης: Τμήματα Α4, ΒΠ2 και ΓΤ4
Ειδικό Σχολείο Αιγάλεω
3ο Λύκειο Ν. Ιωνίας: Τμήμα Γ1
1ο ΓΕΛ Αγ. Παρασκευής: Τμήμα Α4
1ο ΓΕΛ Ν. Ψυχικού: Τμήμα Β3
2ο ΓΕΛ Χαλανδρίου: Τμήμα Ε4
Λύκειο ΔΟΥΚΑ
1ο Λύκειο Ηρακλείου
2ο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ν. Ιωνίας
Πειραματικό ΓΕΛ Βαρβακείου σχολής
Λύκειο της Ελληνογαλλικής σχολής Αγ. Παρασκευής «Ε. Ντελακρουά»: το Γαλλικό τμήμα
ΓΕΛ Πεντέλης
1ο ΓΕΛ Χαλανδρίου
3ο ΓΕΛ Χαλανδρίου
2ο Γενικό Λύκειο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Α1
4ο Γενικό Λύκειο Γλυφάδας: Τμήμα Β1
5ο Γενικό Λύκειο Νέας Σμύρνης: Τμήμα Β1
ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Νέας Σμύρνης
6ο Γενικό Λύκειο Νέας Σμύρνης
1ο Γενικό Λύκειο Αγίου Δημητρίου
2ο Γενικό Λύκειο Αργυρούπολης
60ο ΓΕΛ Αθηνών: Τμήμα Α2
15ο ΓΕΛ Αθηνών: Τμήμα Α3
5ο ΓΕΛ Ηλιούπολης
Λύκειο ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΑΙΔΕΙΑ
1ο Λύκειο Ηλιούπολης
1ο ΓΕΛ Ταύρου: Τμήμα Α1
2ο Εσπερινό ΓΕΛ Αθηνών: Τμήμα Γ1
56ο ΓΕΛ Αθηνών
43ο ΓΕΛ Αθηνών
14ο ΓΕΛ Αθηνών
2ο Πειραματικό Λύκειο Αθηνών
2ο Εσπερινό Λύκειο Αθηνών
ΕΕΕΕΚ Καλλιθέας

1ο Ε/Θ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ , ΤΜΗΜΑΤΑ Ε1, ΣΤ1
2ο Ε/Θ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ, ΤΜΗΜΑΤΑ Α1, Δ1
Επίσης, γίνεται ανάκληση της απόφασης της διακοπής λειτουργίας μαθημάτων του τμήματος Β1 του Γερμανικού τμήματος του Ιδιωτικού Γυμνασίου της Γερμανικής Σχολής Αθηνών. 

Πειραιάς 

Πρωτοβάθμια εκπαίδευση
2ο Δημοτικό Σχολείο Δραπετσώνας (τμήμα Γ1)
27Ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά (τμήμα ΣΤ1)
52ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά (τάξη Α)
55Ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά (τμήμα Β1)
57Ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά (τάξη Ε)
30Ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά (τμήματα Β1, Γ1)
1Ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας (τάξεις Α, Δ)
12Ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας (τάξη Ε)
25Ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας (τμήμα Α1)
8Ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά (τμήμα Β1)
14Ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά (τμήμα Γ2)
10 Δημοτικό Σχολείο Κερατσινίου (τμήματα Α1, Δ2)
4Ο Δημοτικό Σχολείο Περάματος (τάξη ΣΤ)
Δημοτικό Σχολείο Παλουκίων Σαλαμίνας (τάξεις Α, Γ)
13Ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού (τμήματα Β1, Δ1, ΣΤ2)
Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια Μακρυγιάννη (τάξη Δ)
1Ο Δημοτικό Σχολείο Κερατσινίου
6ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας
13ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας
23Ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας
5ο Νηπιαγωγείο Πειραιά
24ο Νηπιαγωγείο Πειραιά
34ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά
18ο Νηπιαγωγείο - 19ο Νηπιαγωγείο Κορυδαλλού
6ο Δημοτικό Σχολείο - 8ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού
6ο Νηπιαγωγείο - 18ο Νηπιαγωγείο - 19ο Νηπιαγωγείο Νίκαιας 

Δευτεροβάθμια εκπαίδευση
5ο Γυμνάσιο Κερατσινίου (κλείνει όλο)
2ο Γυμνάσιο Καλλίπολης Πειραιά (τμήματα Α3, Γ2)
2Ο ΓΕΛ Κερατσινίου (τμήμα Β1)
2Ο ΓΕΛ Δραπετσώνας (τμήμα Β2)
2Ο Γυμνάσιο Δραπετσώνας (τμήμα Γ2)
10Ο Γυμνάσιο Νίκαιας (τμήμα Α4)
Μουσικό Γυμνάσιο Πειραιά (τμήμα Γ2)
3Ο Γυμνάσιο Πειραιά (τμήμα Β3)
3Ο Γυμνάσιο Κερατσινίου (τμήμα Γ3)
3Ο Γυμνάσιο Περάματος (τμήμα Γ1)
3Ο ΓΕΛ Νίκαιας (τμήμα Β2)
8ο Γυμνάσιο Πειραιά (τμήμα Α3)

Ανατολική Αττική

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
16ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών
27ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών
1ο Νηπιαγωγείο Βάρης
2ο Νηπιαγωγείο Βάρης
1ο Νηπιαγωγείο Βούλας
5ο Νηπιαγωγείο Κορωπίου
1ο Νηπιαγωγείο Λαυρίου
1ο Νηπιαγωγείο Παιανίας
2ο Νηπιαγωγείο Παιανίας
4ο Νηπιαγωγείο Αρτέμιδας
Νηπιαγωγείο Κάτω Σουλίου
3ο Νηπιαγωγείο Ν. Μάκρης
7ο Νηπιαγωγείο Παλλήνης
2ο Νηπιαγωγείο Κρυονερίου
8ο Νηπιαγωγείο Γέρακα
2ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: τμήματα Γ1, Ε1
14ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: τάξη Στ
22ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: τμήμα Γ2
26ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: όλα τα τμήματα
1ο Δημοτικό Σχολείο Βάρης: τμήματα Β1, Γ2
Δημοτικό Σχολείο Βουλιαγμένης: όλα τα τμήματα
1ο Δημοτικό Σχολείο Παιανίας: τμήματα Β1, Β2, Ε1, Ε2
4ο Δημοτικό Σχολείο Παιανίας : τάξεις Α, Β
1ο Δημοτικό Σχολείο Πόρτο Ράφτη: τμήματα Β2, Δ1, Στ3
1ο Δημοτικό Σχολείο Γλυκών Νερών : τμήμα Δ1
Δημοτικό Σχολείο Μαραθώνα :όλα τα τμήματα
1ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης: τμήμα Στ1
7ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης: τάξη Γ
3ο Δημοτικό Σχολείο Σπάτων: τμήμα Β1
2ο Δημοτικό Σχολείο Αγ. Στεφάνου: τμήματα Γ2, Στ2
1ο Δημοτικό Σχολείο Διονύσου: τμήμα Στ1
Δημοτικό Σχολείο Μαρκόπουλου Ωρωπού: τάξη Δ
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Καίσαρη» : τμήμα Στ2
1ο Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Ι.Μ. Παναγιωτοπούλου»: τμήματα Δ3, Δ4
2ο Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Ι.Μ. Παναγιωτοπούλου: όλα τα τμήματα
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Ζηρίδη»: όλα τα τμήματα
2ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδας: όλα τα τμήματα
Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων «Βούλα Καλάνδρου»: όλα τα τμήματα
4 Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων: τάξη Στ

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
1ο Γυμνάσιο Βούλας: τμήμα Γ4
122ο Γυμνάσιο Αχαρνών: τμήμα Γ4
Γυμνάσιο Κερατέας: τμήματα Γ2, Γ4
Γυμνάσιο Αναβύσσου: τμήματα Α3, Β5
2ο Γυμνάσιο Παλλήνης: τμήματα Γ1, Γ2, Γ3
Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων «Πρότυπο» (Κορωπί): τμήμα Γ2
ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Αχαρνών: όλα τα τμήματα
1ο Λύκειο Αχαρνών: τμήμα Α1
Λύκειο Εκπαιδευτηρίων «Εράσμειος»: όλα τα τμήματα
Λύκειο Βουλιαγμένης: τμήμα Β1
2ο Λύκειο Βούλας: τμήμα Α2
Λύκειο Εκπαιδευτηρίων «Πλάτων» :όλα τα τμήματα
Λύκειο Ραφήνας: όλα τα τμήματα



Από την Πέμπτη 26 Νοεμβρίου και για μία εβδομάδα κλείνουν:

Αθήνα
Νηπιαγωγεία:
7ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας
18ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας
ιδιωτικό Νηπιαγωγείο Σταυράκη
Νηπιαγωγείο των Εκπαιδευτήριων Δούκα
9ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς
5ο Νηπιαγωγείο Χολαργού
1ο Νηπιαγωγείο Νέας Ερυθραίας: Τμήματα 1ο και 2ο
8ο Νηπιαγωγείο Ν. Ηρακλείου: κλασσικό τμήμα
9ο Νηπιαγωγείο Ν. Ιωνίας σε ένα τμήμα
6ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς σε ένα τμήμα
1ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς: Τμήμα Τ1
5ο Νηπιαγωγείο Αιγάλεω
18ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου
13ο Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου
5ο Νηπιαγωγείο Αγίας Βαρβάρας
13ο Νηπιαγωγείο Περιστερίου
12ο Νηπιαγωγείο Ιλίου
87ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
131ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
26ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
93ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
119ο Νηπιαγωγείο Αθηνών
5ο Νηπιαγωγείο Καισαριανής
13ο Νηπιαγωγείο Βύρωνα
1ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης
3οΝηπιαγωγείο Ηλιούπολης
5οΝηπιαγωγείο Ηλιούπολης
10οΝηπιαγωγείο Ηλιούπολης
11οΝηπιαγωγείο Ηλιούπολης
14ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης
16ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης
17οΝηπιαγωγείο Ηλιούπολης
20ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης
21ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης
23ο Νηπιαγωγείο Ηλιούπολης


9o Δημοτικό Καλλιθέας: Τμήμα ΣΤ
2ο Δημοτικό Ν Σμύρνης: Τμήμα Δ2
6ο Δημοτικό Ν. Σμύρνης: Τμήματα Α1, Γ, Β
13ο Δημοτικό Παλ. Φαλήρου: Τμήματα Δ2
5ο Δημοτικό Παλ. Φαλήρου: Τμήματα Γ2
5ο Δημοτικό Αργυρούπολης:Τμήματα Δ
2ο Δημοτικό Ελληνικού: Τμήματα Β
6ο Δημοτικό Αργυρούπολης: Τμήμα Β
12ο Δημοτικό Γλυφάδας: Τμήμα Γ2
5ο Δημοτικό Γλυφάδας: Τμήμα Ε2
3ο Δημοτικό Αλίμου: Τμήμα Ε2
4ο Δημοτικό Αλίμου: Τμήματα Γ1, Δ2
9ο Δημοτικό Αλίμου: Τμήμα Γ
15ο Δημοτικό Αγ. Δημητρίου: Τμήματα Α1, Α2
Το Δημοτικό των Εκπαιδευτηρίων Ν. ΜΑΛΛΙΑΡΑ: Τμήματα Δ2, Δ4, Β1, Β4, ΣΤ1
27ο Δημοτικό Καλλιθέας
2ο Δημοτικό Μοσχάτου
ΛΕΟΝΤΕΙΟ Δημοτικό «ΑΓΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Ο ΑΕΡΟΠΑΓΙΤΗΣ»
ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΑΥΡΑΚΗ
20ο Δημοτικόο Νέας Ιωνίας
1ο Δημοτικό Λυκόβρυσης
1ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας
Δημοτικό Εκπαιδευτηρίων Δούκα
2ο Δημοτικό Παπάγου
Δημοτικό Εκάλης
7ο Δημοτικό Κηφισιάς
4ο Δημοτικό Ν. Ψυχικού
3ο Δημοτικό Ν. Ψυχικού
2ο Δημοτικό Ν. Ερυθραίας
Δημοτικό Μαντά: τμήμα Ε
9ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας: τμήμα Ε2
2ο Δημοτικό Π. Ψυχικού: τμήμα Δ2
1 Δημοτικό Ν. Ερυθραίας: τμήμα Α2
Δημοτικό της Ελληνογαλλικής Σχολής «Ευγένιος Ντελακρουά»: Τμήμα PS/MS B, CP B, CE2 C και CM1 B.
6ο Δημοτικό Αγίας Βαρβάρας
4ο Δημοτικό Αγίων Αναργύρων: Τμήμα Β1
5ο Δημοτικό Χαϊδαρίου: Τμήμα Στ1
41ο Δημοτικό Περιστερίου
4ο Δημοτικό Αγίας Βαρβάρας
Ειδικό Δημοτικό Αυτισμού στο Αιγάλεω
32ο Δημοτικό Περιστερίου: Τμήμα Γ1
10ο Δημοτικό Αιγάλεω: Τμήματα Γ2, Δ1
17ο Δημοτικό Αιγάλεω: Τμήμα Γ2
5ο Δημοτικό Αιγάλεω: τμήμα Ε1
14ο Δημοτικό Αιγάλεω: τμήμα Δ1
35ο Δημοτικό Περιστερίου: τμήμα Α2
11ο Δημοτικό Αιγάλεω : τμήμα Ε
1ο Δημοτικό Αγ. Αναργύρων : τμήμα Α
7ο Δημοτικό Ιλίου: τμήμα Ε1
1ο Δημοτικό Ιλίου
1ο Δημοτικό Αγ. Βαρβάρας
14ο Δημοτικό Χαϊδαρίου
27ο Δημοτικό Περιστερίου:τμήμα Γ1
15ο Δημοτικό Αιγάλεω
151ο ΔΣ ΑΘΗΝΩΝ
1ο ΔΣ ΤΑΥΡΟΥ
Το ιδιωτικό δημοτικό ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 1
80ο Δημοτικό Αθηνών
23ο Δημοτικό Αθηνών
27ο Δημοτικό Αθηνών
30ο Δημοτικό Αθηνών
5ο Δημοτικό Ζωγράφου
6ο Δημοτικό Ζωγράφου
11ο Δημοτικό Ζωγράφου
17ο Δημοτικό Ζωγράφου
Το Ιδιωτικό δημοτικό σχολείο Μοντεσσοριανή Σχολή Αθηνών
Η Δ τάξη του 146ου Δημοτικού Αθηνών
Η Ε τάξη του 113ου Δημοτικού Αθηνών
Η Γ τάξη του 30ου Δημοτικού Αθηνών
Η Γ τάξη του 2ου Δημοτικού Αθηνών
Οι τάξεις Ε και Στ του 159ου Δημοτικού Αθηνών
Οι τάξεις Α, Β1, Β2 του 12ου Δημοτικού Αθηνών
Τα τμήματα Γ2, Ε2 του 102ου Δημοτικού Αθηνών
Οι τάξεις Β, ΣΤ1, ΣΤ του 4ου Δημοτικού Αθηνών
Το τμήμα Α1 του 34ου Δημοτικού Αθηνών


2ο Γυμνάσιο Μοσχάτου: Τμήμα Β1
3ο Γυμνάσιο Μοσχάτου: Τμήμα Α2
7ο Γυμνάσιο Καλλιθέας: Τμήματα Α3, Α4, Β3
4ο Γυμνάσιο Γλυφάδας: Τμήματα Β2 ,Β3, Γ3
1ο Γυμνάσιο Γλυφάδας Τμήμα Γ3
ΛΕΟΝΤΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
3ο Γυμνάσιο Αργυρούπολης
Βαρβάκειο Πειραματικό Γυμνάσιο: τμήμα Β2
2ο Γυμνάσιο Κηφισιάς: τμήματα Α2 και Γ1
3ο Γυμνάσιο Κηφισιάς: τμήμα Γ1
1ο Γυμνάσιο Βριλησσίων: τμήμα Β2 και Β4
2ο Γυμνάσιο Μελισσίων: τμήμα Γ1
Γυμνάσιο Γερμανικής σχολής Αθηνών ξένο πρόγραμμα: τμήμα Β1
3ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής: τμήματα Α3, Α4
Α΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο Ψυχικού: τμήμα Γ1
Β΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο Ψυχικού: τμήμα Β2
1ο Γυμνάσιο Κηφισιάς
Γυμνάσιο Δούκα
1ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας
11ο Γυμνάσιο Ιλίου: τμήματα Α5, Β3, Β4
6ο Γυμνάσιο Πετρούπολης: τμήμα Α2
16ο Γυμνάσιο Περιστερίου: τμήμα Α2
13ο Γυμνάσιο Περιστερίου: τμήμα Α4
2ο Γυμνάσιο Χαϊδαρίου: τμήμα Γ3
Ιδιωτικό Γυμνάσιο Πολύτροπη Αρμονία Χαϊδαρίου
1ο Γυμνάσιο Αιγάλεω: τμήμα Β2
17ο Γυμνάσιο Περιστερίου
2ο Γυμνάσιο Αγίας Βαρβάρας: τμήματα Α1, Α3
Τα τμήματα Α1, Α5 του 18ου Γυμνασίου Αθηνών
68ο Γυμνάσιο Αθηνών
4ο Γυμνάσιο Γαλατσίου
Τα τμήματα Α2, Β2 του 4ου Γυμνασίου Δάφνης
70ο Γυμνάσιο Αθηνών
Τα τμήματα Β1, Γ1 του 28ου Γυμνασίου Αθηνών
Στο 14ο Γυμνάσιο Αθήνας
Το τμήμα Α1 του 45ου Γυμνασίου Αθήνας
Το τμήμα Α3 του 3ου Γυμνασίου Ζωγράφου
Το τμήμα Α1 του 1ου Γυμνασίου Ζωγράφου
Το τμήμα Β2 του 16ου Γυμνασίου Αθηνών
Το 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΑΦΝΗΣ
Το 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Το τμήμα Β1 του 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
Το τμήμα Β3 του 1ου ΓΥΜΝ. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Τα τμήματα Α1, Α3 του 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΥΜΗΤΤΟΥ
Το τμήμα Β1 του 7ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Το τμήμα Β3 του 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Το τμήμα Β2 του 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΥΜΗΤΤΟΥ
Τα τμήματα Β2, Β3 του 8ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Τα τμήματα Α4, Γ2 του 4ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ
Τα τμήματα ιΑ, 1Β, 1Δ της Α΄ τάξης και 2Α της Β΄ τάξης του Λεόντειου Γυμνασίου Νέας Σμύρνης



Λύκεια:

3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ: ΤΜΗΜΑΤΑ: Β3
5ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: ΤΜΗΜΑΤΑ: Α3
5ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ: ΤΜΗΜΑΤΑ: Β4
1ο ΕΠΑΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: ΤΜΗΜΑΤΑ: Β2
ΛΕΟΝΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ: ΤΜΗΜΑ: 6Γ
4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ : ΤΜΗΜΑΤΑ: Β4, Β5
1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: ΤΜΗΜΑΤΑ: Β2, Γ3
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ: ΤΜΗΜΑΤΑ: Α2
2ο ΓΕΛ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
6ο Γενικό Λύκειο Αμαρουσίου: τμήμα Γ3
Λύκειο «Ελληνική Παιδεία»: τμήμα Α3
Λύκειο Λυκόβρυσης: τμήμα Β2
3ο Γενικό Λύκειο Χαλανδρίου: τμήμα Β3
1ο Γενικό Λύκειο Αγίας Παρασκευής: τμήμα Α5
Α΄ Αρσάκειο Γενικό Λύκειο Ψυχικού: τμήματα Β4,Γ1
Γενικό Λύκειο Γερμανικής Σχολής Αθηνών (όλα τα τμήματα)
4ο Γενικό Λύκειο Χαλανδρίου (όλα τα τμήματα)
Γενικό Λύκειο Πεντέλης (όλα τα τμήματα)
Γενικό Λύκειο Ψυχικού (όλα τα τμήματα)
2ο Γενικό Λύκειο Παπάγου (όλα τα τμήματα)
2ο ΕΠΑΛ Αιγάλεω:τμήμα ΑΥ3
2ο ΕΠΑΛ Αγ. Αναργύρων: τμήμα Α2
5ο Λύκειο Ιλίου: τμήμα Γ3
4ο Γενικό Λύκειο Περιστερίου: τμήμα Β1
3ο Γενικό Λύκειο Χαϊδαρίου: τμήμα Β3
Πειραματικό Γενικό Λύκειο Ιλίου: τμήμα Β2
6ο Γενικό Λύκειο Αιγάλεω: Τμήμα Α4
Το 2ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
Το τμήμα Β1 του 2ου ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΔΑΦΝΗΣ
Τα τμήματα Β2, Β3 του 3ου ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ
Τα τμήματα ΑΤ2, ΑΤ4 του 1ου ΕΠΑΛΓ.Λυκείου ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Το 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΑΦΝΗΣ
Το ΕΠΑΛ ΔΑΦΝΗΣ
Στο 3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Τα τμήματα Β4, Β6 του 1ου ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Τα τμήματα 4Β, 4Δ της Α΄ τάξης και 5Β της Β΄ τάξης του Ιδιωτικού σχολείου «ΛΕΟΝΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ»

Σχολές:

· Κολλέγιο Ψυχικού

Επίσης, γίνεται ανάκληση της απόφασης της διακοπής λειτουργίας μαθημάτων των 1ου Γενικού Λυκείου Κηφισιάς και του τμήματος Γ2 του Γερμανικού τμήματος του Ιδιωτικού Γυμνασίου της Γερμανικής Σχολής Αθηνών. 


Στην Ανατολική Αττική

Πρωτοβάθμια εκπαίδευση

6ο ολοήμερο Νηπιαγωγείο Αχαρνών

12ο Νηπιαγωγείο Αχαρνών

2ο Νηπιαγωγείο Καλυβίων

2ο Νηπιαγωγείο Αρτέμιδας

Νηπιαγωγείο Αφιδνών

1ο Νηπιαγωγείο Εκπαιδευτηρίων "Νέας Γενιάς Ζηρίδη"

1ο Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων "Ι.Μ. Παναγιωτόπουλου" :τμήματα Α3, Ε2, Ε4

26ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών: τμήματα Γ1, Ε2, Στ1

1ο Δημοτικό Σχολείο Βάρης :τμήμα Δ2

2ο Δημοτικό Σχολείο Βάρης: όλα τα τμήματα

4ο Δημοτικό Σχολείο Βούλας: όλα τα τμήματα

Δημοτικό Σχολείο Αγ. Μαρίνας Ν. Μάκρης: τμήματα Γ1, Ε1, Στ2

Δημοτικό Σχολείο Ανατολής Ν. Μάκρης : τμήματα Α3, Β2, Δ3, Στ2

3ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδας: τμήμα Β2

6ο Δημοτικό σχολείο Αρτέμιδας; :τάξεις Γ, Δ

Δημοτικό Σχολείο Μαραθώνα :τμήματα Α2, Β1

2ο Δημοτικό Σχολείο Ραφήνας : τμήματα Α2, Β1

1ο Δημοτικό Σχολείο Αγ. Στεφάνου: όλα τα τμήματα

Δημοτικό Σχολείο Εκπαιδευτηρίων "Νέας Γενιάς Ζηρίδη" :τμήμα Δ3

Α' Τοσίτσιο Δημοτικό Σχολείο Εκάλης: τμήματα Δ2, Στ1

Γ' Τοσίτσιο Δημοτικό Σχολείο Εκάλης: όλα τα τμήματα

2ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών :τμήματα Α2, Στ1

Δημοτικό Σχολείο Βουλιαγμένης: τμήμα Στ2

1ο Δημοτικό Σχολείο Διονύσου: τάξη Δ


Δευτεροβάθμια εκπαίδευση

Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων "Κωστέα-Γείτονα": όλα τα τμήματα

8ο Γυμνάσιο Αχαρνών: Τμήμα Β3

Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων "Νέα Γενιά Ζηρίδη" : Τμήμα Α1

2ο Γυμνάσιο Ν. Μάκρης: όλα τα τμήματα

3ο Γυμνάσιο Παλλήνης: όλα τα τμήματα

2ο Γυμνάσιο Γλυκών Νερών: όλα τα τμήματα

2ο Γυμνάσιο Παιανίας: τμήματα Β3, Γ4

1ο Γυμνάσιο Ν. Μάκρης: τμήμα Α3

Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων "Ι. Μ. Παναγιωτόπουλου" :τμήματα Γ1, Γ2

1ο Γυμνάσιο Παιανίας: τμήμα Α1

Γυμνάσιο Ραφήνας: όλα τα τμήματα

1ο Γυμνάσιο Βάρης: τμήμα Β4

Γυμνάσιο Θρακομακεδόνων: όλα τα τμήματα

1° Λύκειο Βούλας: τμήμα Α4

Α' Τοσίτσειο-Αρσάκειο Λύκειο Εκάλης: όλα τα τμήματα

Β' Τοσίτσειο-Αρσάκειο Λύκειο Εκάλης: όλα τα τμήματα

2° Λύκειο Γέρακα: όλα τα τμήματα

Λύκειο Παιανίας: τμήμα Α4

Λύκειο Ν. Μάκρης :τμήμα Α3

Λύκειο Εκπαιδευτηρίων "Κωστέα-Γείτονα": όλα τα τμήματα

Λύκειο Αρτέμιδας: τμήμα Α3

1ο Λύκειο Αχαρνών: τμήμα Α1

2ο Λύκειο Γέρακα: όλα τα τμήματα

Λύκειο Άνοιξης: όλα τα τμήματα

Διαβάστε επίσης
Ρόδος η γρίπη αδειάζει αίθουσες
Οδηγίες του Υπουργείου για το κλείσιμο των σχολείων
Στο σπίτι πολλοί μαθητές σε Μαγνησία και Τρίκαλα
Κλείνουν κι άλλα σχολεία σε Σέρρες, Κοζάνη και Γρεβενά 
Λέσβος:η γρίπη κλείνει άλλα 20 σχολεία 


   Διαδώστε αυτό το άρθρο