Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 10 Αθήνα Αναλυτικά

Που θα κοπεί το ρεύμα - Κίνδυνος εκτεταμένου MΠΛΑΚΑΟΥΤ - 24 μονάδες της ΔΕΗ εκτός λειτουργίας

Που θα κοπεί το ρεύμα - Κίνδυνος εκτεταμένου MΠΛΑΚΑΟΥΤ - 24 μονάδες της ΔΕΗ εκτός λειτουργίας
(ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ EUROKINISSI)
Διαδώστε αυτό το άρθρο
Τελευταία ενημέρωση: 24.06.2011 | 17:01
Πρώτη δημοσίευση: 24.06.2011 | 07:48
- Διαβάστε όλη την απογευματινή λίστα που ανακοίνωσε η ΔΕΗ
- δεκάδες  κλήσεις για απεγκλωβισμούς από ασανσέρ δέχτηκε η Πυροσβεστική
- Έκκληση να περιοριστεί η κατανάλωση
- ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Σκληραίνει τη στάση της η ΓΕΝΟΠ - ΔΕΗ μετά τη χθεσινή άκαρπη συνάντηση με τον υπουργό Οικονομικών Ευάγγελο Βενιζέλο.

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΛΙΣΤΑ
Νομός Αττικής
Προγραμματισμός διακοπών ηλεκτροδότησης για το απόγευμα της Παρασκευής 24/6/2011.
Ώρες διακοπής Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
16:00-17.30 Πατήσια, Πλατεία Αμερικής, Κολιάτσου, Πλατεία Βικτωρίας, Πεδίο Άρεως, Γκύζη, Αμπελόκηποι, Ελληνορώσσων, Ερυθρός, Πολύγωνο, Κυψέλη, Σεπόλια, Πλατεία.Αττικής, Κολωνός, Λένορμαν, Μεταξουργείο, Ακαδημία Πλάτωνος, Βοτανικός, Ρούφ, Παγκράτι, Ζωγράφου, Καισαριανή, Καρέας, Βύρωνας, Ιλίσια, Γουδή, Νέος Κόσμος.

17.30-19.00 Ταύρος, Ρέντης, Μοσχάτο, Νέο Φάληρο, Τερψιθέα, Καστέλα, Πειραϊκή, Πειραιάς, Καμίνια, Πηγάδα, Φιλαδέλφεια, Χαλκηδόνα, Άγιοι Ανάργυροι, Φυλή, Άνω Λιόσια.
19.00-20.30 Νέα Ιωνία, Ηράκλειο, Πεύκη, Ριζούπολη, Μαρούσι, Μελίσσια, Κηφισιά, Μεταμόρφωση
20.30-22.00 Μαραθώνας, Νέα Μάκρη, Ραφήνα, Πικέρμι, Παλλήνη, Γέρακας, Πεντέλη, Βριλήσσια, Γλυκά Νερά, Παιανία, Σπάτα, Λούτσα, Κορωπί, Μαρκόπουλο, Πόρτο Ράφτη, Κερατέα, Καλύβια, Λαύριο, Σούνιο, Ανάβυσσος, Λαγονήσι.

Ενδεικτικό πρόγραμμα περικοπών ηλεκτρικού ρεύματος για την Παρασκευή 24 Ιουνίου 2011 σε Κρήτη και Ρόδο
Α. ΚΡΗΤΗ
Νομός Ώρες Διακοπής Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Λασιθίου 20:10 - 20:50 ΛΑΚΩΝΙΑ,ΒΡΥΣΕΣ,ΠΟΤΑΜΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΔΗΜΟΣ ΟΡΟΠΕΔΙΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
20:50 - 21:30 ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΛΕΩΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
21:30 - 22:10 ΚΑΣΤΕΛΛΙ,ΦΟΥΡΝΙ, ΚΑΡΥΔΙ, ΠΙΝΕΣ, ΕΛΟΥΝΤΑ, ΜΑΥΡΙΚΙΑΝΟ, ΠΛΑΚΑ, ΒΡΟΥΧΑΣ, ΛΟΥΜΑ, ΣΚΟΙΝΙΑΣ
Ρεθύμνου 20:10 - 20:50 ΑΔΕΛΕ, ΠΗΓΗ, ΛΟΥΤΡΑ, ΜΕΣΗ, ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑ, ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΜΑΡΟΥΛΑΣ, ΚΥΡΙΑΝΝΑ, ΑΜΝΑΤΟΣ, ΧΑΡΚΙΑ, ΚΑΒΟΥΣΙ, ΠΡΑΣΣΕΣ, ΒΟΛΙΩΝΕΣ, ΠΑΤΣΟΣ, ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ, ΑΜΑΡΙ, ΚΑΡΙΝΕΣ, ΛΑΜΠΙΝΗ, ΔΑΡΙΒΙΑΝΑ, ΣΠΗΛΙ, ΜΥΞΟΡΡΟΥΜΑ, ΚΙΣΣΟΣ, ΚΕΝΤΡΟΧΩΡΙ, ΠΛΑΤΑΝΕΣ, ΑΚΤΟΥΝΤΑ, ΒΑΤΟΣ, ΑΡΔΑΚΤΟΣ, ΚΕΡΑΜΕ, ΑΚΟΥΜΙΑ, ΒΡΥΣΕΣ, ΜΕΛΑΜΠΕΣ, ΑΓΙΑ ΓΑΛΗΝΗ
20:50 - 21:30 ΤΡΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ, ΑΡΜΕΝΟΙ, ΚΑΡΕ, ΓΟΥΛΕΔΙΑΝΑ, ΜΠΑΛΕ, ΡΟΔΑΚΙΝΟ, ΠΛΑΚΙΑΣ
21:30 - 22:10 ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ, ΚΑΣΤΕΛΑΚΙΑ, ΞΗΡΟ ΧΩΡΙΟ, ΑΓ. ΕΙΡΗΝΗ, ΧΑΛΕΒΙ, ΡΟΥΣΣΟΣΠΙΤΙ, ΜΥΛΟΙ, ΧΡΩΜΟΝΑΣΤΗΡΙ, ΜΙΚΡΑ ΑΝΩΓΕΙΑ, ΚΑΠΕΔΙΑΝΑ, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Χανίων 20:10 - 20:50 ΤΜΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ, ΡΑΠΑΝΙΑΝΑ, ΚΑΜΙΣΙΑΝΑ, ΤΑΥΡΩΝΙΤΗΣ, ΒΟΥΚΟΛΙΕΣ, Π. ΡΟΥΜΑΤΑ, ΒΟΥΒΕΣ, ΧΡΥΣΑΥΓΗ, Β.Ι.Ο.Π.Α.Χ., ΣΟΥΔΑ, ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ, ΤΣΙΚΑΛΑΡΙΑ
20:50 - 21:30 ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ ΕΩΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑ, ΒΑΡΥΠΕΤΡΟ, ΜΠΟΥΤΣΟΥΝΑΡΙΑ, ΑΛΦΑ ΜΠΕΤΟΝ, ΔΡΟΜΟΣ Ο.Α.ΔΥ.Κ
21:30 - 22:10 ΜΟΥΡΝΙΕΣ, ΒΑΜΒΑΚΟΠΟΥΛΟ, ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ, Μ. ΤΟΙΧΟΣ, ΧΡΥΣΗ ΑΚΤΗ ΕΩΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ BMW, ΤΜΗΜΑ ΣΟΥΔΑΣ, ΜΕΓ. ΧΩΡΑΦΙΑ, ΚΑΛΥΒΕΣ ΕΩΣ ΑΡΜΕΝΟΥΣ
Ηρακλείου 20:10 - 20:50 ΣΤΑΛΙΔΑ - ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-Α.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ, ΜΑΣΤΑΜΠΑΣ, ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ-ΚΑΜΙΝΙΑ, ΚΕΝΤΡΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.
20:50 - 21:30 ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΝΙΣΣΑΡΑ Λ.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ, ΒΕΛΟΝΙ ΚΑΜΠΟΣ-ΑΜΜΟΥΔΑΡΑ-ΛΙΝΟΠΕΡΑΜΑΤΑ-ΡΟΓΔΙΑ-ΑΓ.ΠΕΛΑΓΙΑ-ΦΟΔΕΛΕ, ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ-ΚΕΝΤΡΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΘΕΡΙΣΣΟΣ.
21:30 - 22:10 Α.και Κ.ΓΟΥΒΕΣ-ΚΑΛΟ ΧΩΡΙΟ-ΣΚΟΤΕΙΝΟ-ΒΟΡΙΤΣΙ-ΚΟΞΑΡΗ, ΑΝΑΛΗΨΗ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ-Κ.ΓΟΥΒΕΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΠΟΣΕΛΕΜΗ, Λ.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ-ΣΑΡΑΝΤΑΡΙ-ΑΝΙΣΣΑΡΑΣ, ΚΑΠΑΡΙΑΝΑ-ΠΛΩΡΑ-ΛΕΝΤΑΣ, ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ-ΓΑΡΙΠΑ-ΚΕΡΑΤΟΚΑΜΠΟΣ.
Β. ΡΟΔΟΣ
Δήμος Ρόδου 19:30 - 20:10 ΑΝΑΛΗΨΗ
ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΙΞΙΑΣ - SUPER MARKET "ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ" - ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ "ΠΑΝΑΓΟΣ"
ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΣΟΡΩΝΗΣ - ΕΛΕΟΥΣΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΑΡΧΙΠΟΛΗ - ΈΜΠΩΝΑ - ΧΑΛΚΗ - ΣΙΑΝΝΑ - ΜΟΝΟΛΙΘΟΣ - ΑΠΟΛΑΚΙΑ - ΛΑΕΡΜΑ - ΊΣΤΡΙΟΣ - ΠΡΟΦΥΛΙΑ
ΚΡΕΜΑΣΤΗ - ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ
ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΛΙΝΔΟΥ - ΤΣΑΙΡΙ - ΑΣΓΟΥΡΟΥ
ΚΟΣΚΙΝΟΥ - ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΦΑΛΗΡΑΚΙΟΥ - ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΦΑΛΗΡΑΚΙ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
20:10 - 20:50 ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΗΣ (ΡΟΔΙΝΙ - ΚΑΡΑΚΟΝΕΡΟ)
ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ - ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ
ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΟΔΩΝ ΆΝΝΗΣ ΜΑΡΙΑΣ & Θ. ΣΟΦΟΥΛΗ
ΠΟΛΗ - ΚΕΝΤΡΟ (Ο.Τ.Ε. - ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ - SUPER MARKET "ΠΑΠΠΟΥ" - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ "ΣΠΑΡΤΑΛΗΣ")
ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΗΣ (ΟΔΟΣ ΆΝΝΗΣ ΜΑΡΙΑΣ)
ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΗΣ (ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΕΧΡΙ ΟΔΟ Θ. ΣΟΦΟΥΛΗ)
ΜΑΛΩΝΑ - ΜΑΣΣΑΡΙ - ΚΑΛΑΘΟΣ - ΠΥΛΩΝΑ - ΛΑΡΔΟΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΕΥΚΟΙ
20:50 - 21:30 ΚΟΛΥΜΠΙΑ
ΜΑΝΤΡΑΚΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΖΙΝΟ "GRAND HOTEL"
ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΛΙΑΣ ΠΟΛΗΣ (ΟΔΟΣ ΣΩΚΡΑΤΟΥΣ)
ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ - ΤΜΗΜΑ ΚΟΛΥΜΠΙΩΝ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΡΟΔΟΥ - ΛΙΝΔΟΥ
21:30 - 22:10 ΛΙΝΔΟΣ - ΧΑΡΑΚΙ
ΚΙΟΤΑΡΙ - ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ
ΤΜΗΜΑ ΙΑΛΥΣΟΥ ΠΡΟΣ ΦΙΛΕΡΗΜΟ - ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ (ΑΠΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ ΕΩΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗ)
ΚΙΟΤΑΡΙ - ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ
ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ ΑΣΓΟΥΡΟΥ


Διεύθυνση Περιφερείας Πελοποννήσου-Ηπείρου
Ωρες διακοπής Nομός Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
16:00 17:30 Αιτωλ/νίας Ν.Α. τμήμα της πόλης Αγρινίου
Δήμος Ναυπάκτου, Λυγιά Ναυπάκτου, Κέντρο Υγείας Ναυπάκτου
17:30 19:00 κέντρο Δήμου Ναυπάκτου , Παλαιοπαναγιά Δήμου Ναυπάκτου, εργοσ. Πολύχρονου.
Μεσολόγγι, Νοσοκομείο Μεσολογγίου, Νομαρχία Αιτωλ|νίας
Ρέτσινα,Μούσουρα, Ελληνικά, Σταμνά, Πλατυγιάλι
19:00 20:30 Αιτωλικό, Μαγούλα, Ιχθυκά, κάμπος Νεοχωρίου
Τμήμα Δήμου Νεάπολης, φορτία Ε.Ο. από Στράτο έως Αγρίνιο, Δοκίμι, Καλύβια, Αεροδρόμιο ΝΑΤΟ, εργοστ.Παπαστράτος
Αμπέλια,Καραμανέικα,Αγ.Βλάσιος,Κυπάρισσος,Ποταμούλα,Φραγκόσκαλα,
Σαργιάδα,Μαλευρό,Πεντάκορφο,Οικισμοί Δ.Παρακαμπυλίων,Σταυροχώρι δήμου Προυσσού.
Οικισμός Κρεμαστών, Ψηλόβραχος, Αγαλιανός, Αλέστια, Σαρκίνη, Φτελιά δήμου Προυσσού.
20:30 22:00 Στάνος, Αμφιλοχία, Σπάρτος, Λουτρό, Ανοιξιάτικο κλπ, Οικισμοί έως Κατάφουρκο.
πόλη Αμφιλοχίας,Δρυμός.
Μάστρου, τμήμα Κατοχής , κάμπος Κατοχής
Ζευγαράκι, Κλεισορεύματα, Λυσιμαχία, Αγγελόκαστρο, Παλαιομάνινα, Στρογγυλοβούνι, Βλυζιανά, περιοχή Πλατυγυαλίου Αστακού (χωρίς νέα ΒΙΠΕ)
16:00 17:30 Αργολίδας Ίρια, Δρέπανο, Βιβάρι, Κάντια, Καρναζέϊκα
Άρια, Ασίνη, Τολό, Λευκάκια, Πλάκα Δρεπάνου
Κουρτάκι, Πυργέλα, Δαλαμανάρα
17:30 19:00 Αγ. Απόστολοι, Καλλονή, Σκαπέτι, Δρυόπη, Ανω Φανάρι, Καρατζά, Π.Επίδαυρος
Πορτοχέλι, Χινίτσα, Νότιες και Ανατολικές Σπέτσες
Γαλατάς, Πόρος, Δάριζα
19:00 20:30 Αργολικό, Λυγουριό, Τίρυνθα, Παναρήτι,Ν.Επίδαυρος.
Λαλούκα, Αγ. Τριάδα, Παναρήτι
Δαλαμανάρα
Ίναχος, Ήρα, Χωνικά, Λίμνες, Προσύμνη Φ/Β ΔΑΦΝΕΣ
20:30 22:00 Κιβέρι, Μύλοι, Ανδρίτσα,Ελληνικό,Σκαφιδάκι
Κουτσοπόδι
Κόστα, Αγ. Αιμιλιανός, Βορ. Σπέτσες
Κρανίδι, Βερβερόντα, Πορτοχέλι
16:00 17:30 Αρκαδίας Λεωνίδιο,Τυρός ,Αγ.Ανδρέας,Αρκαδικό χωριό
17:30 19:00 Οδοί Καλαμών, Ταξιαρχών, Ερ. Σταυρού, πλατείες Αγ. Βασιλείου, Ανεξαρτησίας & Νοσοκομείο
19:00 20:30 Μικρή ΒΙΠΕ, Δ.Τεγέας (Τεγέα-Ρίζες-Κερασίτσα), Δ.Σκυρίτιδας (Βλαχοκερασιά-Κερασέα), Δ.Κυνουρίας (Καστρί-Αγ.Πέτρος-ΑνωΔολιανά)
20:30 22:00 Δ. Ηραίας(Πυρρή, Αγάλω, Ράχες)
Δ. Τρικολώνων (Στεμνίτσα-Δημητσάνα), Δ. Λαγκαδίων, Τρόπαια
16:00 17:30 Άρτας, Πρεβέζης & Λευκάδος Πόλη Αρτας, Νεοχώρι, Ακροποταμιά, Παχυκάλαμος, Περάνθη, Συκιές.
Πλαγιά Αιτ/νίας.
Πόλη Πρέβεζας, Νοσοκομείο, Άγιος Θωμάς.
17:30 19:00 Πέτα, Κομπότι, Μενίδι
Άκτιο, αεροδρόμια Ακτίου(στρατιωτικό & πολιτικό)
Βιομηχανική περιοχή Πρέβεζας.
Πόλη Λευκάδας, Δήμος Σφακιωτών, Απόλπαινα.
19:00 20:30 Πόλη Αρτας, Νοσοκομείο, Στρατόπεδο κευγ.
Βόνιτσα, Παλιάμπελλα, Θύρρειο, Ακαρνανικά όρη.
Πόλη Πρέβεζας, Αγιος Γεώργιος, Μύτικας, Παντοκράτορας.
20:30 22:00 Παντάνασσα, Άγιος Γεώργιος, Κερασώνας, Παναγιά
Καλεντίνη, Μεσόπυργος, Αστροχώρι, Βραγγιανά, Αθαμάνιο, Τετράκωμο.
Κερασούντα, Αγιος Σπυρίδωνας, Στρογγυλή, Πέτρα.
Μύτικας, Κανάλι, Καστροσυκιά, Λυγιά, Βράχος.
16:00 17:30 Αχαΐας Πέντε Πηγαδίων, Θράκης, Νόρμαν, Όθωνος Αμαλίας
Λευκωσίας, Έλληνος Στρατιώτου,Νοταρά
Ηρ. Πολυτεχνείου, Αμερικής, Σοφοκλέους, Τερψιθέας
Ναυμαχίας Ελλης, Θεσσαλονίκης, Θράκης, Αθηνών, Αγ. Ανδρέου μέχρι Γεροκοστωπούλου
17:30 19:00 Πλατεία Ελευθερίας, Μητροδώρου, Λύκωνος, Κορυτσάς
Λεύκα, Κάτω Οβρυά, Μιντιλόγλι, Ροίτικα, Βραχνέϊκα, Τσουκαλέϊκα
Οβρυά Καλλιθέα,Παυλόκαστρο,Κουρλαμπά,Δεμένικα
19:00 20:30 Συχαινά, Πανεπιστήμιο
Διασύνδεση με ΠΑΤΡΑ ΙΙΙ,Πετρωτό,Σαραβάλι,Κεφαλόβρυσο,Δεμένικα,Κρυσταλόβρυση,Κρήνη
Κ. Αχαία,,τμήμα Νιφορέικα,Καλαμάκι
20:30 22:00 Ανω Διακοφτό, Καλάβρυτα
Μυρτιά, Καμάρες (Μεσόγεια ως Παναγοπούλα)
Κέντρο Αιγίου (Μητροπόλεως)
ΒΙΠΕ
Ριόλος,Καγκάδι,Γιουλέικα,Φράγκα,Απιδεώνας
Μετόχι,Λάππα,Καλογριά,Μποντέικα,Γομοστό, Καρέϊκα, Σαγέϊκα.
16:00 17:30 Ηλείας Πύργος
τμήμα Αμαλιάδας, Αγ. Νεκτάριος
17:30 19:00 Κάστρο, Αρκούδι, Λουτρά Κυλλήνης
Λαστέϊκα, Σπιάτζα Πύργου, Επιτάλιο
Τσιχλέϊκα, Αγ. Ιωάννης,Χάβαρη,Εφύρα
19:00 20:30 Ανδραβίδα, Καβάσιλα, τμήμα Γαστούνης
Σαβάλια
20:30 22:00 Βαρθολομιό, τμήμα Γαστούνης
Αρετή
16:00 17:30 Ιωαννίνων & Θεσπρωτίας Παραμυθιά,Καρβουνάρι, κυρα Παναγιά, Προδρόμι
Πλατάρια, Σύβοτα, Αργυρότοπο
Κόνιτσα, Επαρχία Κόνιτσας
Δήμος Φιλιατών, Δήμος Σαγιάδας
17:30 19:00 Δυτικό τμήμα πόλης Ιωαννίνων,Μεγ.Αλεξ'ανδρου Σπύρπυ Λάμπρου,Σουλίου έως Πλατεία Ομήρου Ν.Ζέρβα.
Μπάφρα, Νεοκαισάρια, Μπιζάνι, Λάκκα Σούλι, Τέροβο,Ολη η ΕΟ Ιωαννίνων-Αθηνών από το PRAKTIKER προς Αθήνα.
Ζαγοροχώρια,Πάπιγκο,Βρύση Πασά.
19:00 20:30 Βουνοπλαγιά, Μαρμαρά, Σταυράκι
ΒΙΠΕ, Γαρδίκη
Ανατολή, ανατολικό τμήμα πόλης Ιωαννίνων
20:30 22:00 Ελεούσα, Λάψιστα, Πετσάλι, Πρωτόπαππα
Ελεούσα, Κρύα, Πέραμα
Αντλιοστάσια Γλυκής
Βασιλικό, Κεφαλόβρυσο
16:00 17:30 Κορινθίας Ξυλόκαστρο
Συκιά,Μελίσσι
Τρίκαλα, Γκούρα,Ριζά,Δένδρο ,Στενό
Πόλη Κορίνθου (τμήμα)
17:30 19:00 Λουτράκι (τμήμα)
Βιομηχανική ζώνη Κορίνθου, Ισθμός
19:00 20:30 Κιάτο (τμήμα), Διμινιό
Κιάτο (τμήμα)
Πόλη Κορίνθου, Αρχαία Κορίνθος, Ζευγολατιό
20:30 22:00 Εξαμίλια, Ξυλοκέραζα
Λουτρά Ελένης,Αλμυρό,Σοφικό,Κατακάλι,Κόρφος
Σολωμός,Χιλιομόδι,Κλενια,Στεφάνι,Αγιονόρι
16:00 17:30 Λακωνίας Μολάοι , Γλυκόβρυση
17:30 19:00 Γύθειο
19:00 20:30 Γεράκι, Γκορίτσα
20:30 22:00 Βλαχιώτη - Αγ. Ανδρέας
16:00 17:30 Μεσσηνίας Ασπρόχωμα, Βόρειο τμήμα Ακρίτας,Ακοβιτικα,Καρέλιας
Περιοχή εκατέρωθεν οδού Καλαμάτας- Μελιγαλά, ΒΙΠΕ Μελιγαλά, Θουρία,Αρφαρων,Αριος Αντλιοστάσια Καλαμάτας
17:30 19:00 Αερίτης ,Παλαιά πόλη ,Αγορά,Πλατεία 23ης Μαρτίου
Περιοχή Κυπαρισσίας
19:00 20:30 Περιοχή Φιλιατρών
Περιοχή Ζαχάρως
20:30 22:00 Περιοχή βόρειας Μεσσηνίας, Μελιγαλάς,Πρώην δήμοι Αυλώνος,Αετού,Ανδανείας,Ειρας κ΄Οιχαλιας
ΒΙΟΠΑ,Μπουρνιάς,Αεροπορική Βάση


Διεύθυνση Περιφέρειας Μακεδονίας-Θράκης
Ωρες διακοπής Nομός Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
16:00 17:30 Έβρου Αεροδρόμιο (εφεδρική παροχή)
17:30 19:00 Αισύμη, Κίρκη, Συκορράχη
19:00 20:30 Αμμόβουνο, Αρδευτικά Φτελιάς
20:30 22:00 Ορεστιάδα
16:00 17:30 Ημαθίας Πόλη Βέροιας
17:30 19:00 Νησέλι, Αγκαθιά, Τρολοφιά, Ν.Πρόδρομος, Αγ. Τριάδα, Π.Πρόδρομος
19:00 20:30 Κυδωνοχώρι, Μακροχώρι, Διαβατός, Μέση
Παλαιοχώρι, Λιανοβέργη, Πλατύ
20:30 22:00 Κόπανος, Χαριέσσα, Αγγελοχώρι, Πολυπλάτανος, Ζερβοχώρι, Αρχάγγελος
Πόλη Βέροιας
16:00 17:30 Καβάλας Κρυονέρι,Λυδία, Φίλλιποι
17:30 19:00 Πέραμος, Αμισιανά, τμήμα Ελευθερούπολης
Αγίασμα, Ερατεινό
Πηγές
19:00 20:30 Οφρύνιο, Οργάνι, Γαληψός, Μουσθένη, Αυλή
20:30 22:00 Νέα Καρυά, Χρυσοχώρι, Χρυσούπολη
Γραβούνα, Νέα Κώμη
Άσπρη Άμμος, Νέα Καρβάλη
16:00 17:30 Καστοριάς Νότια πόλη Καστοριάς, Δισπηλιό
17:30 19:00 Είσοδος πόλης Καστοριάς, Βόρεια πόλη Καστοριάς
19:00 20:30 Βόρεια πόλη Καστοριάς, Σιδηροχώρι, Βίτσι, Μακροχώρι, Πολυκέρασος
20:30 22:00 Μεσοποταμία, Νεστόριο, Αγία Τριάδα, Κορομηλιά, Κολοκυνθού, Κυψέλη
16:00 17:30 Κιλκίς Ακροποταμιά, Καμπάνης, Μάνδρες, Ν.Σάντα, Περιστέρι, Πυργωτό,Φανάρι, Χρυσόπετρα
19:00 20:30 Βαλτούδη, Καστανιές, Σταυροχώρι, Σωτηρούδα
20:30 22:00 Αγ.Κυριακή, Βάθη, Γαβρά, Δροσάτο, Κεντρικό, Μουριές, Ν.Ροδόνα, Πλατανιές, Συκαμινέα
16:00 17:30 Κοζάνης & Γρεβενών Ποντοκώμη, Μαυροδένδρι, Μαυροπηγή, Λυγερή
ΚΥΤ Καρδιάς, Οικισμός Κομάνου
Περδίκας, Πελαργός, Φιλώτας, Αντίγονος, πόλη Πτολεμαίδας
17:30 19:00 Πτολεμαίδα
Πτολεμαίδα
19:00 20:30 Γρεβενά
Μελλοντική κατασκευή
Αετός, Ασπρόγεια, Νυμφαίο, Ρόδωνας
20:30 22:00 Αγορά πόλης, Πυροσβεστική, Βιοτεχνίες
Μεσόβουνο, Πεντάβρυσος, Μανιάκι, Φαράγγι
16:00 17:30 Ξάνθης Χατζηιωάννου
17:30 19:00 Ανατολική Ξάνθη
19:00 20:30 Πόρτο Λάγος
20:30 22:00 Κιμμέρια
16:00 17:30 Πέλλας Παραλίμνη
Ραχώνα, Λειβαδίτσα
17:30 19:00 Αρδευτικά Πέλλας
Πέλλα
Δυτικό, αρδευτικά
19:00 20:30 Καλύβια, Δάφνη
16:00 17:30 Πιερίας Περίσταση, Καλλιθέα, Παραλία
17:30 19:00 Πόλη Κατερίνης
19:00 20:30 Πόλη Κατερίνης
Αλυκές Κίτρους, Μακρύγιαλος, Μεθώνη, Αγαθούπολη
20:30 22:00 Κ.Αγιάννη, Τραπεζούντος, Κίτρους, Σφενάμης, Π.Ελευθεροχώρι, Μεθώνη, Αγαθούπολη
16:00 17:30 Ροδόπης Ανατολική Κομοτηνή, Ροδίτης, Καρυδιά, Πάνδροσο, Γρατινή, Θρυλόριο
17:30 19:00 Κεντρική Κομοτηνή
19:00 20:30 ΒΙΠΕ Κομοτηνής
20:30 22:00 ΒΙΠΕ Κομοτηνής
ΒΙΠΕ Κομοτηνής
ΒΙΠΕ Κομοτηνής
16:00 17:30 Σερρών Κ.Καμήλα, Αδελφικό, Κουμαριά, Νικόκλεια, Σησαμιά, Βέργη, Δημητρίτσι, Τριανταφυλλιά, Μεσάδα
17:30 19:00 Βαλτοτόπι, Αχινός, Πατρίκι, Σιτοχώρι, Λευκότος, Ζερβοχώρι
19:00 20:30 Τούσλα, Παραλία Κάριανης, Μυρτόφυτο, Φωλιά
Αγ. Ελένη, Φλάμπουρο, περίχωρα Νιγρίτας, θεερμά, Λαγγάδι
20:30 22:00 Λευκώνας, Χριστός
16:00 17:30 Φλωρίνης Χαλκιδικής Ανάργυροι, Λιμνοχώρι, βαλτόνερα, Φανός, Αετός, Πεδινό, Σκλήθρο, Νυμφαίο, Ασπρόγεια, Αγραπιδιά, αρδευτικά
17:30 19:00 Νίκη, Πρέσπες, Κρυσταλλοπηγή
19:00 20:30 Ξινό Νερό, Αγ. Παντελεήμωνας, Βεγόρα, Σωτήρας, αρδευτικά
20:30 22:00 Βεγόρα, Άγιος Παντελεήμονας
16:00 17:30 Γαλάτιστα, Βασιλικά
17:30 19:00 Ορμύλια, Τμήμα Νικήτης, Βατοπέδι
19:00 20:30 Παραλία Ποτείδαιας, Ν.Φώκαια
Ταξιάρχης, Αγ. Πρόδρομος, Παλαιόκαστρο
20:30 22:00 Τρίγλια, Σύλλατα, Ελαιοχώρια, Πετράλωνα, Κρήνη
Νεοχώρι, Παλαιοχώρι, Αρναία, Στανός, Μ.Παναγιά, Πλανά


Διεύθυνση Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας
Ωρες διακοπής Nομός Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
16:00 17:30 Βοιωτίας Ορχομενός Παύλο Λούτσι ΟΤΕ Χλωμού Αγ. Σπυρίδων Πύργος
Χαιρώνεια Θούριο Αγ. Βλάσιος Ανθοχώρι
Αρδευτικά Βαγιών
17:30 19:00 Ορχομενός Παύλο Λούτσι ΟΤΕ Χλωμού Αγ. Σπυρίδων Πύργος
Γαλαξίας, Λατομεία
19:00 20:30 Χαιρώνεια Θούριο Αγ. Βλάσιος Ανθοχώρι
Ζεμενό
Δαύλεια Μαυρονέρι Παρόρι
Λουτούφι, Μελλισοχώρι, Καπαρέλι
Σωληνουργεια Θηβών, Πριόβολος, Δερβενοχωρια
20:30 22:00 Πρ. Ηλίας Αντλ ΕΥΔΑΠ Βασιλικά Σφάκα Λευκοχώρι (Αρδ)
ΣΣ Λιβαδειάς
Ακόντιο Αγ. Απόστολοι Αντλ. ΕΥΔΑΠ
Αντλιοστάσιο ΕΥΔΑΠ Διστόμου
Αμπελοχώρι, Λεοντάρι, Λεύκτρα, Ελλοπία, Δόμβραινα, Πρόδρομος, Αλυκή
Βάγια, Θέσπιες, Ασκρή
16:00 17:30 Ευβοίας Βελος Λεπουρα Νεοχωρι Αχλαδερη Αυλωναρι Μουρτερη Οχθωνια Οξυλιθος Πλατανα Παρ Κυμης Μεσοκαμπος Κυμη
Οινοη, Βιομηχανικη Ζωνη Οινοης
Σχηματαρι, Οινοφυτα
Δηλεσι, Παραλια Αυλιδας
17:30 19:00 Αλιβέρι Καραβος Καμπος Ακτη Νηρεως Αγ Ιωαννης Παρθενι Θαρουνια Παναγια Τραχηλι
Σχηματαρι, Οινοφυτα
Σχματαρι, Οινοφυτα
Χαλκίδα, ΑΡΤΑΚΗ
19:00 20:30 Μαρμαρι Φυγιας
Βαθυ, Ριτσωνα
Δροσια, Αγ.Μηνας, Χαλκίδα
Σχηματαρι, Ριτσωνα
20:30 22:00 Βέλος, Λέπουρα, Κριέζα, Πετριές, Κοσκινά, Ζάρακες,Μεσοχώρια, Τσακαίοι, Πολυπόταμος, Ζ Πηγή, Στύρα.
Αλιβέρι Λατα Κατακαλος Λιγνιτωρυχειο Αγ. Λουκας Παραμεριτες Κρεμαστος Μακρυχωρι Μανικια Ανω-Κατω Σεττα
Σχηματαρι, Ριτσωνα
Βιομηχανικη Ζωνη Σχηματαριου
Χαλκίδα
17:30 19:00 Καρδίτσας Δ.Δ Προαστίου, Σερβωτών, Πεδινού
19:00 20:30 Δ.Δ Ζαιμίου, Καλλιφωνίου, Μελισσοχωρίου, Καππαδοκικού, Αγ. Βησσάριου
20:30 22:00 Δ.Δ Αγιοπηγής, Αμπέλου, Αγ. Παρασκευής, Μαυραχάδων, Φίλιας
16:00 17:30 Λαρίσης Σταυρός, Αγ. Γεώργιος
Κενή
Μύρα, Σοφό
Αμπελώνας, Κλινική Ιπποκράτειο
Σήραγγα ΟΣΕ.Τέμπη
Βιοτεχνίες κατά μήκος Παλαιάς Ε.Ο. Βόλου
Βιομηχανική Περιοχή
Ροδιά, Δελέρια
Μάνδρα
Αρδευτικά, Βουστάσια Προς Ε.Ο. Αθηνών
17:30 19:00 κέντρο Λάρισας Νομαρχία, Αστυνομία
Περιοχή Αγ. Θωμά, Δευάλ
Συν. Λιβαδάκι
Ν. Περιβόλι
Αρδευτικά κατά μήκος Ε.Ο. Αθηνών
Αρδευτικά Χάλκης
Άκρη, Λουτρό, Κρανιά Ελασσόνας
Γαλανόβρυση, δομενικο, Δαμασι Ελασσόνας
Μαυροβούνι
Μαυροβούνι
Ομορφοχώρι, Καλοχώρι
19:00 20:30 0
Κέντρο Υγείας Γόννων, Γόνοι, Μακρυχώροι, Ιτέα
Κοκκίνες, Κυψέλη
Αρδευτικά προς Ε.Ο. Αθηνών
Τύρναβος
Βιομηχανική Περιοχή
Ροδιά, Δελέρια
Ν. Πολιτεία
Συν. Αβέρωφ, Χαραυγή, Ξεν. imperial, Σιδ. Στ. ΟΣΕ
20:30 22:00 Βρυσιά
Αρδευτικά Χάλκης
Βιοτεχνίες, Βουστάσια προς Ε.Ο. Αθηνών
Ν. Καρυές, Ζάππειο, Χαρά
Ελευθέριο
Ελευθέριο, Ομορφοχώρι
Κέντρο Υγείας Γόννων, Γόνοι, Μακρυχώροι, Ιτέα
0
Αργυρόμυλοι, Κοιλάδα
Κοιλάδα
Σήραγγα ΟΣΕ.Τέμπη
16:00 17:30 Μαγνησίας Αλμυρός
Βόλος Κέντρο
17:30 19:00 Άνω Βόλος, Πορταριά, Μακρυνίτσα.
ΣΕΣΚΛΟ, Αγ.Γεώργιος Φερρών, Αερινό, Κοκκίνα
Σκόπελος, Αλόννησος
19:00 20:30 Βόλος ΟΛΒ, ΙΚΑ, Τεχν. Επιμελ., Κέντρο
Βόλος.
Κυρ.Γραμμή(VPI)
20:30 22:00 Στεφανοβίκειο,Ριζόμυλος, Αρδευτικά 304 ΠΕΒ
Ν.Ιωνία, Βόλος
Μελισσιάτικα, Κανάλια, Κεραμίδι
Βόλος Κέντρο, Νοσοκομείο
16:00 17:30 Τρικάλων Δήμος Τρικκαίων
Δήμος Εστιαιώτιδος, Τρικκαίων
17:30 19:00 Δήμος Καλυβίων, Γόμφων, Πύλης,Αιθήκων, Πινδαίων
19:00 20:30 Δήμος Τρικκαίων
20:30 22:00 Δήμος Τρικκαίων,Φαλώρειας
16:00 17:30 Φθιώτιδος & Ευρυτανίας Πόλη Λαμίας, Νοτιοδυτικό Τμήμα
Πόλη Λαμίας, Νότιο Τμήμα Οδός Κύπρου
17:30 19:00 Εθνική Οδός Λαμίας-Αθηνών, Αγ.Τριάδα
Στυλίδα Βόρειο Τμήμα, Καραβόμυλος
Πόλη Δομοκού
19:00 20:30 Άγιος Κωνσταντίνος Σύραγγες
Καλαπόδι, Ζέλι, Έξαρχος
Σπερχειάδα
20:30 22:00 Ράχες, Αχινός
Λυγαριά, Λιανοκλάδι, Στύρφακα, Σύραγγα ΟΣΕ
Φιλιαδώνα, Παλαμάς,
ΒΙΠΕ Λαμίας Δυτικό Τμήμα
Εργοστάσιο ΝEXANS, Μεταλλεία Αγ.Μαρίνας
16:00 17:30 Φωκίδος Γαλαξείδι, Ερατεινή,Διασ.Ναυπάκτου
17:30 19:00 Δελφοί, Αράχωβα, Διασ.Διστόμου, Διασ.Λειβαδιάς.
19:00 20:30 Άμφισσα
20:30 22:00 Άμφισσα


Όπως δήλωσε στο Νewsit o αναπληρωτής γραμματέας της ΓΕΝΟΠ, Γιώργος Γκαραβέλας "επισκεφθήκαμε χθες τον υπουργό σε μια ύστατη προσπάθεια να βρεθεί λύση. Δυστυχώς η συνάντηση ήταν άκαρπη, γι΄ αυτό ο αγώνας θα συνεχιστεί το επόμενο διάστημα ακόμη πιο δυνατά. Αυτή τη στιγμή είναι εκτός λειτουργίας 24 μονάδες της ΔΕΗ".

Ακούστε τι δήλωσε στο NewsIt o κ.Γκαραβέλας



Ήδη η Πυροσβεστική έχει δεχθεί 40 κλήσεις για απεγκλωβισμούς απο ανελκυστήρες, οι περισσότερες από το κέντρο της Αθήνας. Κάνουν μάλιστα έκκληση ο κόσμος να χρησιμοποιεί τις σκάλες και όχι τα ασανσέρ.

Πάντως η αγωγή της ΔΕΗ κατά της ΓΕΝΟΠ με την οποία ζητά να κηρυχθεί παράνομη και καταχρηστική η απεργία πηρε αναβολή για τη Δευτέρα.



ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΙΣΜΗΝΗ ΛΕΝΤΖΟΥ

Διαβάστε επίσης:




Tags:

   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook