Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 10 Αθήνα Αναλυτικά

Που θα κοπεί το ρεύμα σήμερα Τρίτη - 'Ολες οι περιοχές

Ισμήνη Λέντζου | lentzou@newsit.gr
Που θα κοπεί το ρεύμα σήμερα Τρίτη - 'Ολες οι περιοχές
Διαδώστε αυτό το άρθρο
Τελευταία ενημέρωση: 21.06.2011 | 11:56
Πρώτη δημοσίευση: 21.06.2011 | 10:06
Σε ποιες περιοχές και για πόση ώρα θα γίνουν προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης.
Για την καλύτερη εξυπηρετηση του κοινού η ΔΕΗ δημιούργησε μια ειδική τηλεφωνική γραμμή ενημέρωσης των καταναλωτών στην οποία μπορούν να ενημερωθούν για το εάν θα γίνει διακοπή ρεύματος στην περιοχή τους και πόσο θα διαρκέσει. Η γραμμή επικοινωνίας είναι: 210 - 9298100.

Ενδεικτικό πρόγραμμα ενδεχόμενων περικοπών ηλεκτρικού ρεύματος το  μεσημέρι της Τρίτης 21ης Ιουνίου 2011, εφόσον απαιτηθούν
Ωρες διακοπής  Νομός Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
12.30-13.30 Αττικής Σκαραμαγκάς, Ασπρόπυργος, Ελευσίνα, Μάνδρα, Μέγαρα, Σαλαμίνα.
13.30-14.30 Υμηττός, Δάφνη, Νέα Σμύρνη, Παλαιό Φάληρο, Άγιος Δημήτριος, Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Άλιμος, Ελληνικό.
12.30-13.30 Θεσσαλονίκης Βραχιά, Ανατολικό, Μάλγαρα, Άδενδρο, Γέφυρα, Ελαιούσα, Παρθένιο, Χαλκηδόνα, Μικ. Μοναστήρι, Χαλκηδώνα, Κουφάλια, Άγιος Αθανάσιος, Βιομηχανική Περιοχή Αγχιάλου, Πρόχωμα, Καστανάς, Ακροπόταμος, Βαθύλακος, Ευαγγελισμός, Προφήτης, Νυμφόπετρα, Λαγκαδάς, Χρυσαυγή, Κολχικό, Δρακόντειο, Περιοχή ΤΙΤΑΝ
13.30-14.30 Μελισσοχώρι, Όσσα, Βερτίσκος, Ασκός, Σοχός, Δορκάδα, Άσσηρος, Λευκοχώρι, Καρτεραί, Βιομηχ. Περιοχή Ασσήρου, Καβαλάρι, Αγ. Βασίλειος, Δριμός, Μελισσοχώρι, Αγ. Παρασκευή, Σουρωτή, Βασιλικά, Ταγαράδες, Ραιδεστός, Περιοχή Σχολαρίου, Αρδευτικά Επανωμής, Περιοχή Τριλόφου , Περιοχή Επανωμής - Επανωμή.
12.30-13.30 Μεσσηνίας Πρώην Δήμοι Μεσσήνης και Αριστομένη
13.30-14.30 Πρώην Δήμοι Αυλώνος, Δωρίου, Αετού, Ανδάνειας, Μελιγαλά, Είρας και Οιχαλίας
12.30-13.30 Ιωαννίνων & Θεσπρωτίας Όλη η Ε.Ο. Ιωαννίνων – Αθηνών από το ύψος του PRAKTIKER στην έξοδο προς Αθήνα, Μπάφρα, περιοχή Κατσικάς προς ΚΤΕΟ Κατσικάς, Νεοκαισάρεια,  τμήμα Μπιζανίου, Τέροβο, Χάνι Τερόβου, Λάκκα Σούλι, Μαυρούδι - Παραπόταμος - Εθνική Οδός προς Ιωάννινα
13.30-14.30 ΒΙΠΕ - Γαρδίκι, Κοσμηρά, Δωδώνοχώρια έως και Ζωτικό, Σήραγγα Δωδώνης Εγνατιας Οδού. 
12.30-13.30 Αργολίδας ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ-ΚΑΛΛΟΝΗ-ΣΚΑΠΕΤΙ-ΔΡΥΟΠΗ-ΑΝΩ ΦΑΝΑΡΙ-ΚΑΡΑΤΖΑ-ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ-ΛΥΓΟΥΡΙΟ
13.30-14.30 ΛΑΛΟΥΚΑ-ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ-ΠΑΝΑΡΗΤΙ, ΚΟΥΡΤΑΚΙ-ΠΥΡΓΕΛΑ-ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑ
12.30-13.30 Αρκαδίας Μεσόγειο, Παράλια Αστρους, Ξηροπήγαδο, Ανάβαλος, Ξηροπήγαδο
13.30-14.30 Λ. Ηραίας, Πυρρή, Αγάλω, Ράχες, Στεμνίτσα,Δημητσάνα, Λαγκάδια, Τρόπαια
12.30-13.30 Ηλείας Βαρβασαινα Στρέφι, Σαλμώνη,  Αρχαια Ολυμπία,Φλοκα
13.30-14.30 Σώστι, Ρουπάκι, Κέντρο & Φράγμα
12.30-13.30 Λακωνίας ΜΥΣΤΡΑΣ,ΚΑΣΤΟΡΙ,ΓΕΩΡΓΙΤΣΙ, ΛΟΓΚΑΝΙΚΟ
13.30-14.30 ΞΗΡΟΚΑΜΠΙ,ΑΝΩΓΕΙΑ,ΠΑΛΙΑΟΠΑΝΑΓΙΑ(ΚΕΕΜ,ΕΛΣΛ,ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
12.30-13.30 Αχαϊας ΠΕΤΡΩΤΟ-ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ-ΚΡΥΣΤΑΛΟΒΡΥΣΗ-ΔΕΜΕΝΙΚΑ-ΣΑΡΑΒΑΛΙ-ΚΡΗΝΗ-ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΑ-ΔΕΜΕΝΙΚΑ-ΟΒΡΥΑ-ΘΕΑ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΚΟΥΡΛΑΜΠΑ
13.30-14.30 ΑΛΙΣΣΟΣ-Κ. ΑΧΑΪΑ-ΝΙΦΟΡΕΪΚΑ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ, ΜΙΤΟΠΟΛΗ-ΜΑΖΑΡΑΚΙ-ΤΡΙΤΑΙΑ-ΣΚΙΑΔΑ-ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ-ΕΡΥΜΑΝΘΕΙΑ-ΚΑΛΦΑ-ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
12.30-13.30 Κορινθίας ΚΟΥΤΣΙ, ΝΕΜΕΑ, ΠΕΤΡΙ, ΚΑΣΤΡΑΚΙ, ΤΙΤΑΝΙ, ΓΥΜΝΟ, ΨΑΡΙ,ΤΜΗΜΑ ΚΙΑΤΟΥ, ΠΑΡΑΛΙΑ ΔΙΜΗΝΙΟΥ
13.30-14.30 ΖΕΜΕΝΟ, ΒΕΛΙΝΑ, ΚΑΙΣΑΡΙ, ΚΛΗΜΕΝΤΙ, ΚΑΛΛΙΑΝΟΙ, ΚΑΣΤΑΝΙΑ, ΚΑΛΥΒΙΑ, ΜΕΛΙΣΣΙ, ΣΥΚΙΑ, ΔΙΜΗΝΙΟ
12.30-13.30 Άρτας & Πρέβεζας Παντάνασσα, Άγιος Γεώργιος, Κερασώνας, Παναγιά, Θεσπρωτικό, Νικολίτσι, Ριζοβούνι, Παπαδάτες.
13.30-14.30 Καλεντίνη, Μεσόπυργος, Αστροχώρι, Βραγγιανά Αθαμάνιο, Τετράκωμο, Καλόβατος, Ράχη, Πολύδροσο, Ανέζα, Βίγλα Καλογερικό, Ψαθοτόπι, Κορωνησία.
12.30-13.30 Αιτωλοακαρνανίας Αμπέλια – Καραμανέικα – Αγ.Βλάσιος , Κυπάρισσος, Ποταμούλα , Φραγκόσκαλα , Σαργιάδα , Μαλευρό , Πεντάκορφο  κλπ οικισμοί Δήμου Παρακαμπυλίων ,Σταυροχώρι, Οικισμός Κρεμαστών , Ψηλόβραχος, Αγαλιανός , Αλέστια, Σαρκίνη, Φτελιά   Δήμου Προυσσού, Νεοχώρι – Κατοχή – Τμήμα Αιτωλικού 
13.30-14.30 Ανατ.Ορεινή Ναυπακτία , Λυγιά Ναυπάκτου – Σκάλα Ναυπάκτου – Βομβοκού – Δάφνη – Παλιοχωράκι, Δήμος Πυλήνης , Δήμος Πλατάνου , Τμήμα Δήμου Αποδοτίας,Εγκαταστάσεις   ΕΥΔΑΠ στον Εύηνο, Δάφνη Ναυπάκτου , Δήμος Ευπαλίου (Καστράκι , Ευπάλιο , Κλίμα , Τείχιο , Ποτιδάνεια) και Δήμος Αποδοτίας ( Ανω Χώρα , Ελατού , Τερψιθέα, Λιμνίτσα , Ασπριάς , Καταφύγιο , Αναβριτή  , Καλλονή , Γραμμένη Οξυά).
12.30-13.30 Έβρου ΦΡΑΓΜΑ ΚΥΠΡΙΝΟΥ
13.30-14.30 ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ , ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
12.30-13.30 Ροδόπης Ν, Πέτρα, Πελαγία, Μίρανα, Ξυλαγανή, Προσκυνηταί, Προφ. Ηλίας
13.30-14.30 Παραδημή, Κρανοβούνια, Παγούρια, Κόσμιο, Νοτιοανατολικό τμήμα Κομοτηνής
12.30-13.30 Ξάνθης ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ , ΚΙΜΜΕΡΙΑ, ΠΗΓΑΔΙΑ
13.30-14.30 ΤΜΗΜΑ ΒΙΠΕ,ΠΕΤΡΟΧΩΡΙ, ΤΥΜΠΑΝΟ, ΤΟΞΟΤΕΣ, ΘΑΛΑΣΣΙΑ
12.30-13.30 Καβάλας Περιοχές Καβάλας: Καμάρες, Αγ. Γεώργιος, Δημ. ΚήποςΑγ. Ιωάννης, Πυθαγόρας
13.30-14.30 Περιοχή Βαπτιστηρίου Λυδίας, Πολύστηλο, Δάτο, Νότιος Αμυγδαλεώνας, Αντλιοστάσιο ΔΕΥΑΚ
12.30-13.30 Σερρών ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ Σιδηροκάστρου Κ.Δέντρα ,Σκοτούσα
13.30-14.30 ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ Τούμπας
12.30-13.30 Δράμας Κύργια, Δοξάτο, Νικηφόρος, Παρανέστι
13.30-14.30 Καλαμπάκι, Αγ.Παρασκευή, Νεροφράκτης, Αγ. Αθανάσιος, Φτελιά, Μικροχώρι
12.30-13.30 Χαλκιδικής Βάβδος-Σήμαντρα-Αγ. Παντελεήμωνας-Ν. Τένεδος
13.30-14.30 Πορταριά-Διονυσίου-Ζωγράφου-Φλογητά
12.30-13.30 Κατερίνης Περιφερειακά  πόλεως  Κατερίνης  εξωτερικά του  εγγλέζικου-Χωριά,  Νέα  Έφεσος-  Κονταριώτισσα -Σβορώνος -  Αρδομάχη - Καισάρεια - Μοσχοχώρι - Λόφος  -ράχη - Μηλιά  - Φωτεινά  - Πέτρα  -  Βρύα.  
13.30-14.30 Περιφερειακά   πόλεως  Κατερίνης ( Εγγλέζικο - Ευαγγελικά - Καταφιωτικα - πάρκο). 
12.30-13.30 Πέλλας Άνυδρο, Μάνδαλο, Λάκκα
13.30-14.30 Πέλλα, Ν Πέλλα,Μαυροβούνι, Λιποχώρι, Καλύβια, Άσπρο, Σταυροδρόμι
12.30-13.30 Ημαθίας Τριπόταμος, Γεωργιανοί, Καστανιά, Ξηρολίβαδο, Σέλι, Κομνήνιο, Πατρίδα,Νησελούδι, Παλιόχωρα, Πρασινάδα, Κορυφή, Πλάτανος, Κλειδί, προς Αιγίνιο βιομηχανία Τίκτας, Θερμοκήπια Agriplant
13.30-14.30 Μακροχώρι. Διαβατός, Μέση, Βιολογικός Καθ/σμός Βεροίας
12.30-13.30 Κιλκίς ΒΙΠΕ ΣΤΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
13.30-14.30 ΧΩΡΙΑ ΕΥΚΑΡΠΙΑ, ΚΕΝΤΡΙΚΟ,ΔΡΟΣΑΤΟ, ΜΟΥΡΙΕΣ, ΑΜΑΡΑΝΤΟ
12.30-13.30 Φλώρινας Ξινό Νερό, Άγιος Παντελεήμων, Βεγόρα και Αρδευτικά τους και Αρδευτικά Λεβαίας
13.30-14.30 Παπαγιάννης, Ιτιά, Μεσόκαμπος, Μεσοχώρι, Τριπόταμος, Μαρίνα
12.30-13.30 Κοζάνης και Γρεβενών Oικισμοί: Κρόκος, Άνω Κώμη, Κάτω Κώμη, Κήπος, Καισαρειά, Σπάρτο, Κοντοβούνι, Σταυρωτή, Πύργος, Ανατολή, Αμυγδαλιά, Μηλιά, Καρυδίτσα, Αργιλος, Πρωτοχώρι, Υ/Σ 3 Λευκόβρυσης, Λευκοπηγή, Αγία Παρασκευή, Ροδιανή, Κτένι, Κερασιά, Αιανή, Αερολιμένας Κοζάνης, Πετρανών, Βαθύλακκου, Μεσιανής, Κουβουκλίων, Λευκάρων, Ροδίτη, Νεράιδας και στην περιοχή Ξενοδοχείου Τσελίκα. 
13.30-14.30 Οικισμοί : Άρδασσα, Ασβεστόπετρα, Κρυόβρυση, Βλάστη, Σισάνι, Νάματα, Εμπόριο, Αναρράχη, Μηλοχώρι, Δροσερό, Γαλάτεια, Ολυμπιάδα, Φούφα, Βαρικό, (Λέχοβο - Περιοχής Φλώρινας), Ποντοκώμη, Μαυροδένδρι, Λυγερή, Μαυροπηγή.
12.30-13.30 Καρδίτσας ΖΑΙΜΙ, ΚΑΛΛΙΦΩΝΙ, ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙ, ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΚΟ, ΑΓ.ΒΗΣΣΑΡΙΟΣ
13.30-14.30 ΑΓΙΟΠΗΓΗ, ΔΑΣΟΧΩΡΙ, ΑΜΠΕΛΟΣ, ΦΙΛΙΑ, ΜΑΥΡΑΧΑΔΕΣ
12.30-13.30 Μαγνησίας Τμήμα Νέας Ιωνίας - Φυτόκο, Νέα Δημητριάδα Βόλου, Άγιος Γεώργιος Φερών - Αερινό
13.30-14.30 Αμαλιάπολη - Πλάτανος - ΒΙ.ΠΕ. Αλμυρού, Τμήμα Βόλου
12.30-13.30 Τρικάλων Σαρακίνα, Διάβα, Διαλεχτό, Πρίνος, Πρόδρομος, Δενδροχώρι, Γοργογύρι
13.30-14.30 Ταξιάρχες, Πετρωτό, Οιχαλία, Αριστερά Ε.Ο.Τρικάλων-Λάρισας
12.30-13.30 Βοιωτίας SUPERMARKET "ΓΑΛΑΞΙΑΣ", ΤΕΧΝΙΚΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ, ΤΥΠΟΠΟΙΗΤΙΡΙΑ ΘΗΒΑΣ, ΛΑΤΟΜΕΙΑ "ΦΡΟΣΥΝΟΥ" & "ΚΟΡΟΠΟΥΛΗ", ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ ΒΑΓΙΩΝ & ΔΑΥΛΩΣΗΣ, ΕΥΔΑΠ, ΣΦΑΚΑ, ΒΑΣΙΛΙΚΑ, ΠΡΟΦ ΗΛΙΑΣ
13.30-14.30 ELVAL COLOR, ODITEC, WINTER, ΣΠΥΡΟΥ, ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ "ΒΑΤΕΡΗ" ΘΗΒΩΝ (ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΗΣ Π.Ε.Ο ΘΗΒΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑ), ΕΥΔΑΠ, ΖΕΜΕΝΟΣ
12.30-13.30 Φθιώτιδας και Ευρυτανίας ΑΓΡΙΛΙΑ ΛΑΜΙΑΣ, ΛΥΓΑΡΙΑ, ΛΕΙΑΝΟΚΛΑΔΙ, ΣΤΥΡΦΑΚΑ, ΜΟΣΧΟΚΑΡΥΑ, ΖΗΛΕΥΤΟ, ΠΕΛΑΣΓΙΑ, ΓΛΥΦΑ, ΑΓΙΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ, ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ
13.30-14.30 ΠΕΔΙΑΔΑ ΞΥΝΙΑΔΑΣ, ΛΙΒΑΝΑΤΕΣ, ΟΙΚΙΣΜΟΙ ΑΡΚΙΤΣΑΣ
12.30-13.30 Φωκίδας Δεσφίνα
13.30-14.30 Αποστολιά, Καλοσκοπή, Μαυρολιθάρι, Πυρά, Καστριώτισσα.
12.30-13.30 Λάρισας Βρυσιά, Αγ. Γεώργιος, Βασιλή, Δασόλοφο, Ρήγειο, Πολυδάμειο, Ασπρόγεια, Μαυροβούνι, Μεσοράχη , Αγ. Ανάργυροι, Δοξαράς, Ψυχικό, Ν. Καρυές, Ζάππειο, Χαρά, Πλατύκαμπος , Γλαύκη, Ροδιά , Δελέρια, Δεξιά Ν.Ε.Ο προς Θεσ/νίκη, Ευαγγελισμός, Αμπελάκια, Σήραγγα Αυτοκ/μου, Δυτ. Πόλης Ελασσόνας, Λιβάδι, Δολίχι, Αγ. Δημήτριος Πιερείας
13.30-14.30 Ομορφοχώρι, Αρδ. Καλοχωρίου, ΔΑΚ, Συκούριο, Καλοχώρι, Χειμάδι, Πουρνάρι, Νέσσονας, Σπηλιά, Γιάννουλη , Φαλάνη, Μακρυχώρι, Γοννοι, Καλλιπεύκη,Αμπελώνας (Βορειοδυτικά), πελάτες  Ε.Ο. Λάρισας Τυρνάβου, Αριστεύς, Άκρη , Λουτρό , Κρανέα Ελασσόνας
12.30-13.30 Εύβοιας ΠΥΡΓΙ, ΟΡΙΟ, ΜΥΡΤΕΑ, ΟΧΘΩΝΙΑ, ΜΟΥΡΤΕΡΗ, ΜΑΡΚΟΥΡΙ,  Ι.Μ ΑΓ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ, Βιομηχανική Ζώνη Βατώντα, ΑΝΩΔΟΜΗ ΜΠΕΤΑ, Κελαηδίτης, Βιολογικός καθαρισμός Αρτάκης, Ψαχνά, Πλατάνα, Μακρυμάλλη,  
13.30-14.30 ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ, ΜΑΝΤΡΑΚΙ,ΣΥΚΙΕΣ,ΑΧΛΑΔΕΡΗ,ΚΟΡΑΣΙΔΑ,ΚΑΛΑΜΟΣ, Ι.Μ ΛΕΥΚΤΡΩΝ, Πολιτικά, Δάφνη, Νεροτριβιά, Λάρκο, ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ, Πούρνος, Θεολόγος, Στενή, Χιλιαδού, Τμήματα Βατώντα Αρτάκης 


Διαβάστε επίσης:

Ενα βήμα πριν το μπλακ αουτ η ΔΕΗ - Ολη η λίστα με τις περιοχές που θα γίνουν διακοπές


Διακοπές ρεύματος σε όλη τη χώρα χωρίς πρόγραμμα - Μπάχαλο με την απεργία της ΔΕΗ


Τι να κάνετε όταν σας κόψουν το ρεύμα – Πρακτικές συμβουλές από τη ΔΕΗ


Ισμήνη Λέντζου
Tags:

   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook