Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 12 Αθήνα Αναλυτικά

Που θα κοπεί το ρεύμα σήμερα το απόγευμα και το βράδυ - Όλη η λίστα

Ισμήνη Λέντζου | lentzou@newsit.gr
Που θα κοπεί το ρεύμα σήμερα το απόγευμα και το βράδυ - Όλη η λίστα
Διαδώστε αυτό το άρθρο
Τελευταία ενημέρωση: 29.06.2011 | 19:50
Πρώτη δημοσίευση: 29.06.2011 | 10:25
22 μονάδες εκτός λειτουργίας. Eν αναμονή της απόφασης  του Πρωτοδικείου για το εάν η απεργία κριθεί παράνομη και καταχρηστική.
Η σημερινή λίστα με τις διακοπές ρεύματος σε όλη την Ελλάδα:
Ενδεικτικό πρόγραμμα περικοπών το βράδυ της Τετάρτης 29.06.2011
Διεύθυνση Περιφέρειας Μακεδονίας - Θράκης
Nομός Ωρες διακοπής Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
Δράμας 19:30 21:00 Κ.Αγρός, Αλιστράτη
Χωριστή, Αδριανή
Πλατανόβρυση, Παρανέστι
21:00 22:30 Ν.Αμισός, Ξηροπόταμος, Πετρούσα,Μικρόπολη
Έβρου 19:30 21:00 Ξυλεμπορία Ακρίτας
Αισύμη, Κίρκη, Συκορράχη
21:00 22:30 ΒΙΠΕ Αλεξανδρούπολης
Θούριο, Νέο Χειμώνιο, Αρδευτικά Βύσσας / από τον Ε/Δ Ρ - 38 του Μ/Σ Νο 1 / ο Ρ - 22 ανενεργός
Ημαθίας 19:30 21:00 Άραχος
Νησελούδι, Παληοχώρα, Πρασινάδα, Κορυφή, Πλάτανος, Κλειδί, Αιγίνιο κάτω από τις γραμμές
21:00 22:30 Κόπανος, Χαριέσσα, Αγγελοχώρι, Πολυπλάτανος, Ζερβοχώρι, Αρχάγγελος
Αγ.Βαρβάρα, Άμμος, Κουλούρα
Καβάλας 19:30 21:00 Βορείως Παληού, Αγ. Ανδρέας, Πέραμος, περιοχή βιολογικού Περάμου, Ελευθερές, Ελαιοχώρι
Βιοτεχνική περιοχή Χαιδευτού, ΘΑΣΟΣ :Παχύς, Ραχώνι & σκάλα, Πρίνος & σκάλα, Σωτήρας & σκάλα, Καλιράχη & σκάλα, Μαριές & σκάλα, Λιμενάρια
21:00 22:30 Ν.Καρυά, Χρυσοχώρι, Προάστειο, Δυτική Χρυσούπολη, Ποντιάδα
Είσοδος Κεραμωτής, ΘΑΣΟΣ :Παναγία, Ποταμιά, Κοίνυρα, Αλυκή, Θυμωνιά, Αστρίς, Ποτός, Πευκάρι, Θεολόγος, Καλύβια.
Καστοριάς 19:30 21:00 Μεσοποταμία, Νεστόριο, Πρώην Αγία Τριάδα εκτός Μανιάκι, Κυψέλη, Γράμμος, Τρίλοφο, Οινόη, Διποταμία, Ιεροπηγή, Δενδροχώρι
21:00 22:30 Είσοδος πόλης Καστοριάς, Βόρεια πόλη Καστοριάς
Κιλκίς 19:30 21:00 Κέντρο Πολυκάστρου , Ειδομένη ,Φανός ,Δογάνη ,Κούπα , Σκρά
Κιλκίς 19:30 21:00 Βαπτιστής, Βαφειοχώρι, Κυριακέικα, Μ.Βρύση, Μεταλλικό, Χωρύγι, Καστανιές, Ηλιόλουστο
21:00 22:30 Ακρίτας, Ελευθεροχώρι, Ηλιόφωτο, Μ.Στέρνα, Σουτογιανέικα, Χέρσο, Δοϊράνη
Εργατικές κατοικίες Κιλκίς(περιοχή ΚΤΕΟ) , Σταυροχώρι
Κοζάνης & Γρεβενών 19:30 21:00 Άρδασσα, Ασβεστόπετρα, Κρυόβρυση, Βλάστη, Σισάνι, Νάματα, Εμπόριο, Αναρράχη, Μηλοχώρι.
Οικισμοί : Αγιος Χριστόφορος, Καρυοχώρι, Σπηλιά, Ερμακιά, Πτελεώνας, Προάστειο, Οικισμός ΔΕΗ, Τηλεθέρμανση Πτολεμαίδας, Αντλιοστάσιο ΑΗΣ Πτολεμαίδας.
Οικισμοί : Ποντοκώμης, Μαυροδενδρίου, Εξοχής, τμήματος Κοίλων, τμήματος Νέας Καρδιάς, Νέας Νικόπολης, Λυγερής, Μαυροπηγής και στις περιοχές ΣΤΕΠΟ ΔΕΗ, ΚΥΤ Καρδιάς, ΑΗΣ Καρδιάς, Τεχνομπετόν, Αντοχή Μπετόν
Οικισμοί : Ποντοκώμης, Μαυροδενδρίου, Εξοχής, τμήματος Κοίλων, τμήματος Νέας Καρδιάς, Νέας Νικόπολης, Λυγερής, Μαυροπηγής και στις περιοχές ΣΤΕΠΟ ΔΕΗ, ΚΥΤ Καρδιάς, ΑΗΣ Καρδιάς, Τεχνομπετόν, Αντοχή Μπετόν
21:00 22:30 Μελλοντική κατασκευή
Οικισμοί : Ανατολικό, Κομνηνά, Μεσόβουνο, Πεντάβρυσος, Πύργοι.
Οικισμοί : Σέρβια, Καστανιά, Λάβα, Πλατανόρεμα, ΑΣΕΠΟΠ Βελβενδού (3 Υ/Σ), Οικισμός Μοσχοχωρίου, Βελβενδός, Παλαιογράτσανο, Καταφύγι, Πολύφυτο, Αγία Κυριακή, Ίμερα, Αύρα.
Οικισμοί : Αυλές, Κρανίδια, Περιοχή Γέφυρας λίμνης Πολυφύτου.
Ξάνθης 19:30 21:00 Μαγικό, Κατράμιο, Αυξέντιο
Αρδευτικά φορτία
21:00 22:30 Μάγγανα, Εύλαλο, Εράσμιο, Ηλιόπετρα
Πέλλας 19:30 21:00 Άνυδρο
Αρδευτικά Πέλλας
21:00 22:30 Πέλλα
Πιερίας 19:30 21:00 Ν. Παντελεήμονα - Πλαταμώνα - Ν . Πόροι
21:00 22:30 Πυροσβεστική -Χράνη - Κάτω Αγιαννη - Σεβαστή - Κούκος - Αλώνια - Κίτρος - Σφενδάμη Ελευθεροχώρι.
Ροδόπης 19:30 21:00 Αμάραντα, Πάμφορο, Λοφάριο, Αετόλοφος, Αετοκορυφή, Μέστη, Βέλκιο, Χαμηλό, Αρσάκειο, Σάππες, Κασσιτερές
21:00 22:30 Οικισμοί Δήμου Αρριανών, Ανθοχώρι, Αρχοντικά, Αρίσβη, Άμφια, Πρωτάτο, Τσιφλικάκι, Ιάσιο, Έβρενος, Νέα Σάντα
Σερρών 19:30 21:00 Μαυρόλοφος, Δραβίσκος, Μεσοράχη, Σκοπιά, Θολός, Ν.Πέτρα, Αναστασιά, Αγριανή, πόλη Ζίχνης
Άνω και Κάτω Μητρούση, Άνω Καμήλα, Προβατός, Μονοκλησιά
21:00 22:30 Κ.Καμήλα, Αδελφικό, Κουμαριά, Νικόκλεια, Σησαμιά, Βέργη, Δημητρίτσι, Τριανταφυλλιά, Μεσάδα
Φλωρίνης 19:30 21:00 Πόλη Φλώρινας
Πόλη Φλώρινας
21:00 22:30 ΒΙΠΕ, Μελίτη, Αχλάδα, Νεοχωράκι, Σκοπός, Αγ. Αθανάσιος, Αντλιοστάσια ΑΗΣ Μελίτης
Χαλκιδικής 19:30 21:00 Διονυσίου(παραλία), Φλογητά, Πλάγια, Τρίγλια(παραλία), Ζωζόπολη, Βεριά, Γαλήνη
21:00 22:30 Γαλάτιστα, Βασιλικά


Ενδεικτικό πρόγραμμα περικοπών το βράδυ της Τετάρτης 29.06.2011
Διεύθυνση Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας
Nομός Ωρες διακοπής Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
Βοιωτίας 19:30 21:00 Μόρνος
Δαύλεια Μαυρονέρι Παρόρι
Αντλιοστάσιο ΕΥΔΑΠ Διστόμου
21:00 22:30 Tupperware, OMP Europe, Pipelife
Αντλιοστάσιο ΕΥΔΑΠ Διστόμου
Χαιρώνεια Θούριο Αγ. Βλάσιος Ανθοχώρι
Ευβοίας 19:30 21:00 Χαλκίδα
Χαλκίδα
Χαλκίδα, ΑΡΤΑΚΗ
Κάρυστος
21:00 22:30 Οινοη, Βιομηχανικη Ζωνη Οινοης
Βιομηχανικη Ζωνη Σχηματαριου
Αλιβέρι Λατα Κατακαλος Λιγνιτωρυχειο Αγ. Λουκας Παραμεριτες Κρεμαστος Μακρυχωρι Μανικια Ανω-Κατω Σεττα
Καρδίτσας 19:30 21:00 Δ.Δ Λεονταρίου, Αχλαδιάς, Ανάβρας, Ανω και Κάτω Κτημένης, Λουτρών Καίτσας
21:00 22:30 Δ.Δ Μέλισσας, Πτελοπούλας, Κυψέλης, Πύργου Κιερίου
Λαρίσης 19:30 21:00 Συν. Νεάπολης, (Πλατεία), Οδοί Παπανδρέου, Καρδίτσης
Συν. Αβέρωφ, Χαραυγή
Συν. Αβέρωφ, Χαραυγή, Ξεν. imperial, Σιδ. Στ. ΟΣΕ
Κενή
Οδός Λάρισας Νίκαιας
Μάνδρα
21:00 22:30 Ν. Σμύρνη, Οδός Γεωργιάδη
Γιάννουλη, Φαλάνη
Αρδευτικά Γυρτωνης
Ελευθέριο, Ομορφοχώρι
Ομορφοχώρι, Καλοχώρι
Συν. Αβέρωφ, Ν. Πολιτεία
Ν. Πολιτεία
Κέντρο Υγείας Γόννων, Γόνοι, Μακρυχώροι, Ιτέα
Μαγνησίας 19:30 21:00 Ελικοδρόμιο, Αρδευτικά Στεφανοβικείου
Κενή
Χαλυβουργία Ελλάδος
21:00 22:30 Λουλης Α.Ε, Αμαλια-Πολη.
Χαλυβουργία Ελλάδος
Σούρπη, Πτελεός, Αχίλλειο, Αγ.Θεόδωροι, Βρύναινα, Γαβριανή.
Τρικάλων 19:30 21:00 Δήμος Εστιαιώτιδος, Παλαιοκάστρου, Τρικκαίων

21:00 22:30 Δήμος Τρικκαίων
Φθιώτιδος & Ευρυτανίας 19:30 21:00 Λυγαριά, Λιανοκλάδι, Στύρφακα, Σύραγγα ΟΣΕ

Γαβράκια, Εκκάρα, Βελεσιώτες, Θαυμακός

21:00 22:30 Ράχες, Αχινός

Αρδευτικα Λιμνης

Εθν.Οδός Αταλάντης-Καμ.Βούρλων (Αριστερά)
Φωκίδος 19:30 21:00 Λιδωρίκι

21:00 22:30 Ιτέα


Νομός Θεσσαλονίκης
Ενδεικτικός προγραμματισμός διακοπών ηλεκτροδότησης για το βράδυ της Τετάρτης 29/6/2011
Ωρες διακοπής Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
19:30 - 21:00 Κατσιμίδη, Μ. Μπότσαρη
Εύοσμος
Γιανιτσών, 26ης Οκτωβρίου, Περιοχή Ευόσμου
ΚΕΝΤΡΟ Πλατεία Δημοκρατίας Λιμάνι
ΚΕΝΤΡΟ Εγνατία, Ερμού
ΚΕΝΤΡΟ Κάτω από Εγνατία
ΚΕΝΤΡΟ Εγνατία
ΚΕΝΤΡΟ επάνω από την Εγνατία
Βιομ. Περιοχή Καλοχωρίου
Σίνδος, Τμήμα ΒΙΠΕΘ
Σχολάρι, Λάκωμα, Ν.Γωνιά, Άγιος Παύλος
Βιομηχανική Περιοχή Ευκαρπίας
Περιοχή προς Δερβένι -Περιβολάκι
Περιοχή Θέρμης
Σταυρούπολη,
21:00 - 22:30 Κατσιμίδη, Μ. Μπότσαρη, Κων/πόλεως, Βασ. Όλγας
ΚΕΝΤΡΟ Κάτω από Εγνατία
Περιοχή Λαχαναγοράς
Γιανιτσών, 26ης Οκτωβρίου, Αμπελόκηποι
ΚΕΝΤΡΟ Κάτω από Εγνατία
ΚΕΝΤΡΟ Κάτω από Εγνατία
Κωνσταντινουπολίτικα
Μαγνησία, Διαβατά
Χαλάστρα
Περιοχή Καλλικράτειας
Τρίλοφος ,Πλαγιάρι, Ν. Επιβάτες, Τμήμα Περαίας, Αγ. Τριάδα

Νομός Αττικής
Ενδεικτικός προγραμματισμός διακοπών ηλεκτροδότησης για το βράδυ της Τετάρτης 29/6/2011

19:30-21:00

Nέα Ιωνία, Ηράκλειο, Πεύκη, Μαρούσι, Ριζούπολη, Μελίσσια, Κηφισιά / Υμηττός, Δάφνη, Νέα Σμύρνη, Παλαιό Φάληρο, Αγιος Δημήτριος, Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Άλιμος, Ελληνικό.

21.00-22.30

Μενίδι, Θρακομακεδόνες, Βαρυμπόμπη, Λυκόβρυση, Ερυθραία, Εκάλη, Δροσιά, Διόνυσος, Άγιος Στέφανος, Άνοιξη, Κιούρκα, Καπανδρίτι, Κάλαμος, Ωρωπός, Οινόφυτα / Καλαμάκι, Γλυφάδα, Βούλα, Βουλιαγμένη, Βάρη, Βάρκιζα.

Οι διακοπές ηλεκτροδότησης σύμφωνα με τη ΔΕΗ θα έχουν μέγιστη διάρκεια μιάμιση ώρα.

Επίσης διακοπές ρεύματος θα γίνουν το βράδυ στην Κρήτη από 20.10 έως 22.10 και στη Ρόδο από 19.30 έως 22.10 και σύμφωνα με τη ΔΕΗ θα έχουν μέγιστη διάρκεια 40 λεπτά.

  Νεότερες πληροφορίες του Newsit αναφέρουν πως αύριο αναμένεται η απόφαση του Πρωτοδικείου με την οποία θα κριθεί εάν η απεργία είναι παράνομη και καταχρηστική.

Όπως δήλωσε στο Νewsit o αντιπρόεδρος της ΓΕΝΟΠ Κώστας Κουτσοδήμας "βρισκόμαστε σε ετοιμότητα, θα συνεδριάσουμε και θα αποφασίσουμε τις επόμενες κινήσεις μας".
Ισμήνη Λέντζου
Tags:

   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook