weather-icon °C AΘΗΝΑ
,

Διακοπές ρεύματος και την Τετάρτη

Διακοπές ρεύματος και την Τετάρτη | Newsit.gr

Εντολή να πραγματοποιήσει περικοπές ρεύματος έχει η ΔΕΗ, λόγω της 48ωρης απεργίας που ξεκίνησαν οι εργαζόμενοι στην Επιχείρηση με αποτέλεσμα οι μονάδες παραγωγής ρεύματος να μην επαρκούν να καλύψουν πλήρως την προβλεπόμενη ζήτηση ρεύματος. 

Η ΔΕΗ προκειμένου να ελαχιστοποιηθούν οι επιπτώσεις σε καταναλωτές θα εφαρμόσει πρόγραμμα εκ περιτροπής περικοπών ρεύματος μέγιστης διάρκειας μίας ώρας. Το πρόγραμμα περικοπών της Τρίτης είναι παρακάτω και πιθανότατα το ίδιο θα ισχύσει και για την Τετάρτη το ίδιο.

ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ από 18:30 έως 19:30

Υμηττός, Δάφνη, Νεα Σμύρνη, Παλαιό Φάληρο, Άγιος Δημήτριος, Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Άλιμος , Ελληνικό, Καλλιθέα, Τζιτζιφιές , Χαροκόπου, Κουκάκι, Πετράλωνα, Καλαμάκι, Γλυφάδα, Βούλα, Βουλιαγμένη, Βάρη, Βάρκιζα 

ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ από 19:30 έως 20:30

Ερυθραία, Εκάλη, Δροσιά, Διόνυσος, Αγιος Στέφανος, Άνοιξη, Κιούρκα, Καπανδρίτι, Κάλαμος, Ωρωπός, Οινόφυτα, Μενίδι, Θρακομακεδόνες, Βαρυμπόμπη, Λυκόβρυση, Νεα Ιωνία, Ηράκλειο, Πεύκη, Ριζούπολη, Μαρούσι, Μελίσσια, Κηφισιά

ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ από 20:30 έως 21:30

Μαραθώνας, Νεα Μάκρη, Ραφήνα, Πικέρμι, Παλλήνη, Γέρακας, Πεντέλη, Βριλήσσια, Γλυκά Νερά, Παιανία, Σπάτα, Λούτσα, Κορωπί, Μαρκόπουλο, Πόρτο Ράφτη, Κερατέα, Καλύβια, Λαύριο, Σούνιο, Ανάβυσσος, Λαγονήσι

ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ από 18:30 έως 19:30

Περιοχή ΤΙΤΑΝ, Ευαγγελισμός, Προφήτης, Νυμφόπετρα, Λαγκαδάς, Χρυσαυγή, ?ολχικό, Δρακόντειο, Βιομηχ. Περιοχή Ασσήρου, Καβαλάρι, Αγ. Βασίλειος, Άγιος Αθανάσιος, Βιομηχανική Περιοχή Αγχιάλου, Βραχιά, Βαθύλακος, Μεσημέρι, Καλλικράτεια, Καρδία, Χωριό Ειρήνης, Περιοχή Ρυσίου, Περιοχή Μίκρας, Τμήμα Κεραίας, Ταγαράδες, Ραιδεστός, Αγ. Παρασκευή, Σουρωτή, Βασιλικά, Ν. Επιβάτες, Κιομ. Περιοχή Θέρμης

ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ από 19:30 έως 20:30

Μελισσοχώρι, Όσσα, Βερτίσκος, Ασκός, Σοχός, Δορκάδα, Άσσηρος, Λευκοχώρι, Παρτεραί, Δριμός, Μελισσοχώρι, Ανατολικό, Μάλγαρα, Βραχιά, Άδενδρο, Γέφυρα, Ελαιούσα, Παρθένιο, Χαλκηδόνα, Μικ. Μοναστήρι, Πρόχωμα, Καστανάς, Ακροπόταμος, Τρίλοφος, Πλαγιάρι, Ν. Επιβάτες, Τμήμα Περαίας, Αγ. Τριάδα, Αγγελοχώρι, Ν. Μηχανιώνα, Περιοχή Σχολαρίου, Αρδευτικά Επανωμής, Ραιδεστός, Τμήμα Βιομηχ. Περιοχής Θέρμης, Σχολάρι, Λάκωμα, Ν.Γωνιά, Αγιος Παύλος, Περιοχή Τριλόφου, Περιοχή Επανωμής – Επανωμή, Αγχίαλος, Μεσήμβρια, Αγιονέρι, Ανθόφυτο, Μικρόκαμπος, Χαλάστρα


ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ από 20:30 έως 21:30

Κατσιμίδι, Μ. Μπότσαρη, Παπάφη, Παπαναστασίου,Δελφών , Κωνσταντινουπόλεως, Βασ. Όλγας, Ελευθέριο, Κορδελιό, Γιαννιτσών, 26ης Οκτωβρίου, περιοχή Ευόσμου, Αμπελόκηποι, Νεάπολη, Ευκαρπία, βιομηχανική περιοχή Θέρμης, Μαγνησία, Διαβατά, Νικόπολη, Σταυρούπολη, βιομηχανική περιοχή Ευκαρπίας, Δερβένι, Λαγυνά

ΛΟΙΠΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ από 18:30 έως 19:30

Περιοχές των Νομών Κιλκίς, Πέλλας, Σερρών, Καβάλας, Ξάνθης, Ημαθίας, Χαλκιδικής, Κοζάνης, Δράμας και Πιερίας

ΛΟΙΠΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ από 19:30 έως 20:30

Περιοχές των Νομών Κιλκίς, Πέλλας, Σερρών, Καβάλας, Ξάνθης, Ημαθίας, Χαλκιδικής, Κοζάνης, Δράμας και Πιερίας

ΛΟΙΠΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ από 20:30 έως 21:30

Περιοχές των ως άνω Νομών καθώς και των Νομών Καστοριάς και Φλώρινας

ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ από 18:30 έως 19:30

Αννέζα, Καρλόβατος, Ράχη, Πολύδροσο, Ψαθοτόπι, Κορωνησία

ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ από 19:30 έως 20:30

Πέτα, Κομπότι, Μενίδι, Πράμαντα, Άγναντα, Βουλγαρέλι, Κωστακοί, Κιρκιζάτες, Πλησιοί, Γαβριά, Κεραμάτες

ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ από 20:30 έως 21:30

Παντάνασσα, Άγιος Γεώργιος, Κερασώνας, Παναγιά, Θεσπρωτικό, Νικολίτσι, Ριζοβούνι, Παπαδάτες

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ από 18:30 έως 19:30

Εθν. Οδός Ιωαννίνων-Ηγουμενίτσας, Δήμος Φιλιατών, Δήμος Σαγιάδας, Πεδινή, Αμπελειά, Επισκοπικό, Μανωλιάσσα

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ από 19:30 έως 20:30

Ζαγοροχώρια – Πάπιγκο, Μπάφρα, Νεοκαισάρεια, Μπιζάνι, Λάκκα Σούλι, Τέροβο

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ από 20:30 έως 21:30

Ελεούσα, Λαψίστα, Πετσάλι, Πρωτόπαππα, Ασφάκα, Περίβλεπτος, Κρανούλα

ΝΟΜΟΣ ΑΧΑΪΑΣ από 18:30 έως 19:30

Άνω Καστρίτσι, Πλατάνι, Αραχωβίτικα, Ψαθόπυργος, Λέκκα, Κάτω Οβρυά, Μιντιλόγλι, Ροϊτικα, Βραχνέικα, Τσουκαλέικα

ΝΟΜΟΣ ΑΧΑΪΑΣ από 19:30 έως 20:30

Μιτόπολι, Μαβαράκι, Τριταία, Σκιαδά, Σταυροδρόμι, Ερυμάνθεια, Βουπράσιο, Μανωλάδα, Βάρδα, Λάππα, Μετόχι, Καλογριά, Μποντέϊκα, Παραλία, Ροίτικα, Τσαούση

ΝΟΜΟΣ ΑΧΑΪΑΣ από 20:30 έως 21:30

Οβρυά, Θέα, Καλλιθέα, Κουρλαμπά, Λιμνοχώρι, Συχαινά, Πανεπιστήμιο, Ρίο, Βερναρδέϊκα

ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ από 18:30 έως 19:30

Περιοχή Νεμέας, περιοχή Χιλιομοδίου, περιοχή Σοφικού

ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ από 19:30 έως 20:30

Περιοχή Κινέτας, Σχίνος

ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ από 20:30 έως 21:30

Περιοχή Βοχαϊκού, περιοχή Ξυλοκέριζας, περιοχή Ισθμού

ΝΟΜΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ από 18:30 έως 19:30

Ήρεια, Δρέπανο, Βιβάρι, Κάντια, Καρνεζέϊκα, Μαλανδρένι, Σχινοχώρι, Λύρκεια, Αλέα, Σκοτεινή, Ανύφι, Πουλακίδα, Μάνεσι, Μηδέα, τμήμα Βόρειου Άργους, Πορτοχέλι, Κρανίδι, Βερβερόντα

ΝΟΜΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ από 19:30 έως 20:30

Κουτσοπόδι, Τραχειά, Κοιλάδα, Σαλαντί, Δίδυμα, Φούρνοι, Καρναζέϊκα, Κόστα, Άγιος Αιμιλιανός, βόρειες Σπέτσες, Θερμησία, Ύδρα

ΝΟΜΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ από 20:30 έως 21:30

Αίγινα, Άγιοι Απόστολοι, Καλλονή, Σκαπέτι, Δρυόπη, Άνω Φανάρι, Καρατζά, Επίδαυρος, Λυγουριό

ΝΟΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ από 18:30 έως 19:30

Μεσσήνη, Μπούκα, Δ. Αριστομένους, 

ΝΟΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ από 19:30 έως 20:30

Περιοχή εκατέρωθεν οδού Καλαμάτας-Μελιγαλά, αντλιοστάσιο Καλαμάτας

ΝΟΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ από 20:30 έως 21:30

Περιοχή βόρειας Μεσσηνίας, Μελιγαλάς

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ από 18:30 έως 19:30

Τμήμα πόλεως Βόλου, Αγ. Παρασκευή, Χιλιαδού, παραλιακό Πήλιο ως Καλά Νερά, ορεινό Πήλιο, παραλία Αλμυρού και βιομηχανική περιοχή, Στεφανοβίκειο

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ από 19:30 έως 20:30

Αγιος Γεώργιος, Αερινό, Λαύκος, Αργαλαστή, Μηλιές, Νεοχώρι, Τσαγκαράδα, τμήμα Σκιάθου, Μηλίνα, Τρίκερι, άνω Βόλος, Πορταριά, Μακρυνίτσα, τμήμα πόλεως του Αλμυρού, Μελισσιάτικα

ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ από 18:30 έως 19:30

Τμήμα πόλεως Αταλάντης, συνοικίες περιφερειακά της Λαμίας, 

ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ από 18:30 έως 19:30

Συνοικίες περιφερειακά της πόλεως της Λάρισας.

#TAGS MM