Ειδήσεις SURVIVOR· ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΚΑΙΡΟΣ Συννεφιά 18 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Ψηφοδέλτιο Σγουρού - Πολλές οι γυνακείες παρουσίες

Ψηφοδέλτιο Σγουρού - Πολλές οι γυνακείες παρουσίες
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 14.10.2010 | 13:20
Πρώτη δημοσίευση: 13.10.2010 | 15:20

Με τέσσερις γυναίκες υποψήφιες, μια εκ των οποίων είναι η κυρία Μαρία Καρακλιούμη, κατέρχεται στις εκλογές ο

υποψήφιος περιφερειάρχης του ΠαΣοΚ στην Αττική κ. Ι. Σγουρός.

Υποψήφιοι για τις αντιπεριφέρειες θα είναι:

Στον κεντρικό τομέα η κυρία Αννα ΠαπαδημητρίουΤσάτσου , δικηγόρος, χήρα του Γ. Παπαδημητρίου και κόρη του Δ. Τσάτσου.

Στον βόρειο τομέα ο κ. Κ. Μανιάτης, εκπαιδευτικός, πρώην πρόεδρος της ΟΛΜΕ.

Στο νότιο τομέα η γραμματέας του τομέα ενημέρωσης του ΠαΣοΚ κυρία Μαρία Καρακλιούμη.

Στον δυτικό τομέα ο κ. Κ.  Παπαντωνίου, αντιπρόεδρος της ΑΔΕΔΥ.

Στον Πειραιά ο κ. Στ. Χρήστου, πρώην δήμαρχος Κορυδαλλού.

Στα νησιά ο δημοσιογράφος κ. Δ. Κατσικάρης.

Στην Ανατολική Αττική η κα Χρυσάνθη Κισκήρα, επισκέπτρια Υγείας, μέλος του Πολιτικού Συμβουλίου του ΠαΣοΚ.

Στη Δυτική Αττική η κυρία Σταυρούλα Δήμου, αντινομάρχης Δυτικής Αττικής.

Πριν από την ανακοίνωση είχε προηγηθεί έντονο παρασκήνιο. Τα πνεύματα ήταν τόσο τεταμένα ώστε κάποιοι υποψήφιοι σκέπτονταν να αποσυρθούν από τη διαδικασία, ενώ ασκούνταν πιέσεις προς τον κ. Σγουρό να αποδεσμευτεί από το ΠαΣοΚ και να ανακοινώσει μόνος του τους υποψηφίους που θεωρεί ότι θα τον οδηγήσουν στη νίκη.

Εξάλλου, τους πρώτους 100 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους του συνδυασμού του «ΑΤΤΙΚΗ: ΜΕ ΕΡΓΟ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ», παρουσίασε ο Γιάννης Σγουρός.

Για τον κεντρικό τομέα (Δήμοι Αθηναίων Βύρωνα, Γαλατσίου, Δάφνης, και Υμηττού, Ζωγράφου Καισαριανής, Ν. Φιλαδέλφειας και Ν. Χαλκηδόνας) υποψήφιοι θα είναι:

 

1 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Δ.Ε.Η.

 

2 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

 

3 ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Δ/ΝΤΗΣ ΙΧΘΥΟΣΚΑΛΑΣ

 

4 ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ ΛΙΛΙΚΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ

 

5 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

6 ΒΟΥΔΟΥΡΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

 

7 ΒΟΥΡΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

 

8 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

 

9 ΓΚΟΥΜΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣ

 

10 ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ

 

11 ΙΟΡΔΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ Ε.Τ.Ε.

 

12 ΚΑΖΔΑΓΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

 

13 ΚΑΨΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

 

14 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ι.Κ.Α.

 

15 ΚΟΛΟΒΟΥ ΕΛΕΝΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ο.Α.Ε.Ε.

 

16 ΚΥΡΑΪΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

17 ΚΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΛ.ΤΑ.

 

18 ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΛ.ΤΑ.

 

19 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

 

20 ΜΑΡΟΥΓΚΑ ΑΣΠΑΣΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ

 

21 ΜΠΑΣΤΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

 

22 ΜΠΕΝΑΔΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

 

23 ΜΠΟΡΛΟΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

 

24 ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΚΗΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

 

25 ΠΕΡΝΑΚΙΔΟΥ-ΧΑΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΡΙΑ

 

26 ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΙΑΚΩΒΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

 

27 ΡΑΣΣΙΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ο.Π.Α.Π.

 

28 ΤΖΟΜΑΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

 

29 ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

 

30 ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΡΕΟΠΩΛΩΝ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΥ

 

31 ΦΕΡΦΕΛΗ ΦΑΝΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ι.Κ.Α.

 

32 ΧΟΛΕΒΑ ΜΑΡΙΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ

 

 

 

Για τον Βόρειο Τομέα (Δήμοι: Αγ. Παρασκευής, Αμαρουσίου, Βριλησσίων, Ηρακλείου, Κηφισιάς, Λυκόβρυσης και Πεύκης, Μεταμόρφωσης, Ν. Ιωνίας, Παπάγου και Χολαργού, Πεντέλης, Φιλοθέης και Ψυχικού, Χαλανδρίου) υποψήφιοι θα είναι:

 

 

 

1 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

 

2 ΚΑΝΝΕΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

3 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ-ΤΣΕΡΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ

 

4 ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

 

5 ΚΥΡΤΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΕΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

 

6 ΚΟΥΡΣΟΥΜΗ ΦΙΛΟΜΗΛΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

 

7 ΜΑΙΣΤΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΣ

 

8 ΝΤΟΥΡΗ ΣΙΣΣΥ ΣΥΝΤΑΞ. ΟΤΕ

 

9 ΠΟΛΥΖΩΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

 

10 ΤΥΡΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

11 ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

 

 

Για το Νότιο Τομέα (Δήμοι: Αγίου Δημητρίου, Αλίμου, Γλυφάδας, Ελληνικού και Αργυρούπολης, Καλλιθέας, Μοσχάτου και Ταύρου, Ν. Σμύρνης ,Π. Φαλήρου) υποψήφιοι θα είναι:

 

 

 

1 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

2 ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

 

3 ΒΙΔΑΛΗ ΜΑΙΡΗ ΗΘΟΠΟΙΟΣ

 

4 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ

 

5 ΑΝΑΝΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ ΚΕΠ

 

6 ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΚΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

 

7 ΑΡΣΕΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ

 

8 ΒΛΕΤΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

9 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ Ο.Λ.Π.

 

10 ΓΟΥΝΑΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ

 

11 ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

12 ΖΕΛΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΗΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ

 

13 ΛΟΥΣΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ

 

14 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΛ.ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

 

15 ΜΕΘΥΜΑΚΗ ΑΝΝΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ε.Α.Σ.

 

16 ΣΠΟΝΔΥΛΙΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑΣ

 

17 ΣΤΡΑΚΟΣΑ ΦΩΤΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣ

 

18 ΤΑΣΟΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΥΝΤ.ΟΤΕ

 

19 ΤΣΙΤΣΙΠΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

 

20 ΦΟΥΝΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

 

 

 

Για τον Δυτικό Τομέα (Δήμοι: Αγ. Βαρβάρας, Αγ. Αναργύρων και Καματερού, Αιγάλεω, Ιλίου, Περιστερίου, Πετρούπολης, Χαϊδαρίου) υποψήφιοι θα είναι:

 

 

 

1 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΙΑΤΡΟΣ

 

2 ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ

 

3 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

4 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΜΠΟΡΟΣ

 

5 ΕΡΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

 

6 ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΘΟΔΩΡΟΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ

 

7 ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛ.

 

8 ΜΠΑΖΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

 

9 ΜΠΕΝΟΣ ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

 

10 ΣΑΜΟΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ

 

11 ΤΣΙΜΡΟΓΛΟΥ-ΠΕΤΙΝΗ ΜΑΚΡΙΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

12 ΧΑΧΟΛΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

 

13 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

 

 

 

Για τον Πειραιά (Δήμοι: Κερατσινίου και Δραπετσώνας, Κορυδαλλού, Νίκαιας και Αγ. Ιωάννη Ρέντη, Πειραιώς, Περάματος) υποψήφιοι θα είναι:

 

 

 

1 ΑΡΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ (αποχώρησε)

 

2 ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ

 

3 ΔΙΑΘΕΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

 

4 ΔΟΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

 

5 ΚΑΛΗΩΡΑΣ ΘΑΝΟΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ

 

6 ΚΑΡΒΟΥΝΑΣ ΝΙΚΟΣ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ

 

7 ΜΑΝΤΖΙΩΚΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΕΤΡΟ

 

8 ΜΑΡΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ

 

9 ΜΠΕΝΕΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΝΩΣΗΣ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ

 

10 ΜΠΟΚΟΤΑ ΔΑΦΝΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

 

11 ΤΕΡΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΥ

 

12 ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ ΗΛΙΑΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΕΗ

 

13 ΤΣΙΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛ.-ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΘΕΛ - ΟΑΣΑ

 

 

 

Για την Περιφέρεια Νήσων (Δήμοι: Αγκιστρίου, Αίγινας, Πόρου, Σαλαμίνας, Σπετσών, Τροιζηνίας, Υδρας) υποψήφιοι θα είναι:

 

 

 

1 ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ

 

 

 

Για την Ανατολική Αττική (Δήμοι: Αχαρνών, Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης, Διονύσου, Κρωπίας, Λαυρεωτικής , Μαραθώνα, Μαρκοπούλου , Μεσογαίας, Παιανίας, Παλλήνης, Ραφήνας και Πικερμίου, Σαρωνικού, Σπάτων και Αρτέμιδος, Ωρωπού) υποψήφιοι θα είναι:

 

 

 

1 ΑΦΕΝΤΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

 

2 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

 

3 ΖΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΤΗΜΑΤΟΜΕΣΙΤΗΣ

 

4 ΚΑΛΙΩΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

 

5 ΚΟΛΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ι.Κ.Α.

 

6 ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

 

7 ΝΤΟΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

 

8 ΣΜΕΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΠΝΑ ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΕΙΟ "Η ΑΓΙΑ ΕΛΕΝΗ"

 

9 ΤΣΟΜΙΔΗ ΕΛΕΝΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ

 

10 ΤΣΟΥΠΡΑ ΙΩΑΝΝΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Δ.Ε.Η.






   Διαδώστε αυτό το άρθρο