Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 12 Αθήνα Αναλυτικά

Τα πρώτα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ – Ποιοι είναι υποψήφιοι στην Αττική και στη Θεσσαλονίκη

Τα πρώτα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ – Ποιοι είναι υποψήφιοι στην Αττική και στη Θεσσαλονίκη
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 12.04.2012 | 17:10
Πρώτη δημοσίευση: 12.04.2012 | 15:38

Τα πρώτα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ-Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο δόθηκαν σήμερα στη δημοσιότητα.  Ο επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξης Τσίπρας θα είναι υποψήφιος στην Α΄ Αθήνας, όπως και ο βουλευτής Επικρατείας Βασίλης Μουλόπουλος

Τα πρώτα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ-Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο δόθηκαν σήμερα στη δημοσιότητα.  Ο επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξης Τσίπρας θα είναι υποψήφιος στην Α΄ Αθήνας, όπως και ο βουλευτής Επικρατείας Βασίλης Μουλόπουλος

Ένα από τα νέα πρόσωπα στην ίδια περιφέρεια είναι η Ζωή Κωνσταντοπούλου, κόρη του τέως προέδρου του ΣΥΝ Νίκου Κωνσταντόπουλου.

Στην Β΄ Αθηνών υποψήφιοι, θα είναι ο εκπρόσωπος τύπου Πάνος Σκουρλέτης, οι εκλεγέντες στις τελευταίες εκλογές με το ΠΑΣΟΚ Πάνος Κουρουμπλής και Σοφία Σακοράφα, καθώς και οι συγγραφείς Νάντια Βαλαβάνη και Πέτρος Τατσόπουλος.

Ειδικότερα, τα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ-Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο για τις πέντε εκλογικές περιφέρειες του λεκανοπεδίου Αττικής και τις δύο της Θεσσαλονίκης, που δημοσιοποιήθηκαν, έχουν ως εξής:


Α΄ ΑΘΗΝΑΣ

1. Βούτσης Νίκος, Πολιτικός Μηχανικός

2. Ηλιόπουλος Νάσος, Οικονομολόγος- Γραμματέας Νεολαίας ΣΥΝ

3. Κορωνάκης Τάσος μελος Π.Γ του ΣΥΝ

4. Κυπριανίδου Ερμίνα, μέλος Π.Γ του ΣΥΝ, Χημικός

5. Κωνσταντοπούλου Ζωή, Δικηγόρος

6. Μαμουζέλος Γιάννης, Αθλητικογράφος

7. Μηλιός Γιάννης, Πανεπιστημιακός

8. Μουλόπουλος Βασίλης, Βουλευτής

9. Μπόλαρη Μαρία, Συνδικαλίστρια

10. Μπουζάνης Νίκος, Οικονομολόγος

11. Νικολακάκης Γ, Οδοντίατρος

12. Πεχλιβανίδου Ιφιγένεια,

13. Σαπουνά Αγγέλικα, Εκπαιδευτικός

14. Σχίζας Γιάννης, Ριζοσπ. Οικολόγοι

15. Τσίπρας Αλέξης, πρόεδρος ΚΟ ΣΥΡΙΖΑ

16. Χρυσοστομίδης Στέλιος, Οικονομολόγος-Δημοσιογράφος

 

Β΄ ΑΘΗΝΑΣ

1. Αλεξόπουλος Απόστολος, Πανεπιστημιακός

2. Ασημακόπουλος Βασίλης, Δικηγόρος

3. Αυλωνίτου Ελένη, Εργοφυσιολόγος - Ερευνήτρια

4. Βαλαβάνη Νάντια, Συγγραφέας

5. Βαμβακάς Γιώργος, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Εργαζομένων Θυρωρών Ελλάδας

6. Δούρου Ρένα, μέλος Π.Γ του ΣΥΝ , Πολιτική αναλύτρια, συγγραφέας

7. Ήσυχος Κώστας, μέλος Π.Γ. του ΣΥΝ

8. Κατριβάνου Βασιλική, Σκηνοθέτης

9. Καφαντάρη Χαρά, Γεωλόγος

10. Κούκα Μαρίνα

11. Κουρουμπλής Παναγιώτης, Βουλευτής

12. Μανιός Νίκος, Γιατρός

13. Μαντάς Παναγιώτης, Γιατρός

14. Μπαλαούρας Μάκης, Τραπεζικός

15. Νταβανέλος Αντώνης, Δημοσιογράφος

16. Παπαδημούλης Δημήτρης, Βουλευτής

17. Παπαϊωάννου Γιώργος, Μέλος Γρ ΚΟΕ

18. Σακοράφα Σοφία Βουλευτής

19. Σαμιακού Νεφέλη, Δικηγόρος

20. Σκουρλέτης Πάνος, Γραφείο Τύπου ΣΥΡΙΖΑ

21. Στρατούλης Δημήτρης, Συντονιστής Εργατικής Πολιτικής ΣΥΡΙΖΑ, Διδάκτορας Εργασιακών Σχέσεων

22. Τατσόπουλος Πέτρος, Συγγραφέας

23. Τσακαλώτος Ευκλείδης, Πανεπιστημιακός

 

 ΑΤΤΙΚΗ

 

1. Θεοδωράτου Κατερίνα, Δικηγόρος

2. Θεοχάρη Κατερίνα, Καθηγήτρια Αγγλικών

3. Λάππας Γιάννης

4. Μητρόπουλος Αλέξης, Εργατολόγος

5. Παϊτέρης Βασίλης, Μουσικός

6. Πάντζας Γιώργος, Ηθοποιός

7. Πριμικήρης Βασίλης Μέλος της ΚΠΕ του ΣΥΝ

8. Σκουρολιάκος Πάνος, Ηθοποιός

9. Σπανολιός Αντώνης

10. Στεργίου Ιωάννα, Λογίστρια

11. Σωτηρίου Ελένη, Κοινωνιολόγος

 

Α΄ ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1. Γλένη Βίβιαν, Δικηγόρος

2. Δρίτσας Θοδωρής, Βουλευτής

3. Μανουσάκης Γρηγόρης, Δικηγόρος

4. Σταθακόπουλος Δημήτρης, Δικηγόρος

5. Σταματάκη Ελένη, Δημοτική Υπάλληλος

6. Φράγκου Λία, Ιδιωτική Υπάλληλος

 

Β΄ ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1. Καρακώστα Εύη, Αρχιτέκτονας

2. Καρνέσης Σωτήρης, Εκπαιδευτικός

3. Κυλάκου Καίτη, Δικηγόρος

4. Λαφαζάνης Παναγιώτης, Βουλευτής

5. Παπαδόπουλος Κώστας

6. Συράκου Σταυρούλα

7. Ψαλτάκος Μιχάλης, Γιατρός

 

Α΄ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

1. Αρχοντόπουλος Γεώργιος, Υπάλληλος ΕΥΑΘ

2. Θεοδωρόπουλος Γιώργος, Πολιτκός Μηχανικός

3. Καλφακάκου Γλυκερία, Πανεπιστημιακός

4. Κατριβάνος Εμμανουήλ, Εκπαιδευτικός

5. Κερσανίδης Στράτος, Διοικητικός Υπάλληλος Ψυχιατρείου- κριτικός Κινηματογράφου

6. Κουράκης Τάσος, Βουλευτής

7. Μπένος Αλέξης , Πανεπιστημιακός

8. Ξεφτέρης Χρήστος, Υπάλληλος ΕΛΒΟ

9. Ουρεϊλίδης Ηλίας, Επόπτης Δημόσιας Υγείας, Υγιεινομολόγος

10. Πέρκα Πέττυ, Πολιτική Μηχανικός

11. Τεκίρδαλης Γεώργιος, Άνεργος , Βιολόγος

12. Χαραλαμπίδου Δέσποινα, Ιδιωτική Υπάλληλος

13. Χατζηγεωργίου Ελευθερία, Εκπαιδευτικός

 

 Β΄ ΘΕΣ.ΝΙΚΗΣ

 

1. Αμμανατίδου Λίτσα , Βουλευτής

2. Αμπατζάς Κώστας, Δικηγόρος

3. Ζέρβα Ευαγγελία, Άνεργη

4. Πλωμαρίτης Στρατής, Γιατρός ΕΣΥ

5. Ρώσσιος Χρήστος, Γεωπόνος

6. Τσέλιου Ειρήνη, Φοιτήτρια

 

 ΑΛΛΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΣΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ

 

1. Αθανασίου Κώστας, Συντονιστής Γρ. ΣΥΡΙΖΑ

2. Βίτσας Δημήτρης, γραμματέας της ΚΠΕ του ΣΥΝ

3. Ηρώ Διώτη ( Λάρισα) Βουλευτής

4. Θεωνάς Γιάννης, συνταξιούχος ΟΤΕ, Πρώην Ευρωβουλευτής

5. Καράμπελας Σταύρος Πρόεδρος ΕΔΗΚ

6. Κρεστενίτης Γιάννης, Πανεπιστημιακός

7. Κριτσωτάκης Μιχάλης ( Ηράκλειο) Βουλευτής

8. Μπαλάφας Γιάννης, Πολιτικός Μηχανικός, Διεύθυνση Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ

9. Μπαλτάς Αριστείδης, Πανεπιστημιακός

10. Πουλάκης Κώστας (Μαγνησία), Εκπαιδευτικός, Περιφερειακός Σύμβουλος Θεσσαλίας

11. Σαπουνάς Γιώργος, Καθηγητής

12. Χατζησοφιά Άννα, Σεναριογράφος- Ηθοποιός

13. Χριστοδουλοπούλου Τασία, δικηγόρος



 





ΔΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ NEWSIT ΕΚΛΟΓΕΣ 2012


Ονόματα - έκπληξη στα ψηφοδέλτια του ΠΑΣΟΚ




   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook