Απίστευτη πρόκριση για Άρσεναλ με το… εξωπραγματικό 7-5! (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Οι “κανονιέρηδες” βρέθηκαν να χάνουν με 4-0 στο “Μαντέσκι” από τη Ρέντινγκ, για τους “16” του Λιγκ Καπ αλλά έστειλαν το ματς στην παράταση, με γκολ του Γουόλκοτ στο 96′ και εκεί πήραν την πρόκριση με το πραγματικά απίστευτο 7-5!

Η Ρέντινγκ έκανε “πάρτι” στο πρώτο ημίχρονο, αφού στο 37’ νικούσε την ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ με 4-0!

Οι “κανονιέρηδες” κατάφεραν να βρουν τα ψυχικά αποθέματα αποθέματα και με αντεπίθεση διαρκείας μπόρεσαν να στείλουν το ματς στην παράταση, χάρη σε γκολ του Γουόλκοτ στο 96′, στο τελευταίο δευτερόλεπτο των καθυστερήσεων! Για το τέρμα αυτό οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν, λέγοντας πως ήταν ληξιπρόθεσμο!

Στο 103ο λεπτό, ο Σαμάκ ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή της Άρσεναλ με το 5-4, αλλά ο Πάβελ Πογκρέμπνιακ στο 115’ ισοφάρισε εκ νέου σε 5-5. Ωστόσο, το… επικό, αυτό είχε άλλα δυο υτέρματα να «δώσει». Ο Γουόλκοτ ολοκλήρωσε το χατ – τρικ του στο 121’ και λίγο αργότερα, ο Σαμάκ διαμόρφωσε το τελικό 7-5.