Site icon NewsIT

Conference League: Προβάδισμα πρόκρισης για την ΑΕΚ Λάρνακας – Τα αποτελέσματα στα play offs

17.02.2023 | 00:14

Soccer Football - Europa Conference League - Play-Off First Leg - AEK Larnaca v SC Dnipro-1 - AEK Arena, Larnaca, Cyprus - February 16, 2023 AEK Larnaca's Nikos Englezou celebrates after the match REUTERS/Yiannis Kourtoglou

Η ΑΕΚ Λάρνακας επικράτησε με 1-0 της Ντνίπρο στην Κύπρο και έκανε το πρώτο… βήμα για την πρόκρισή της από τα play offs του Conference League.

Ένα γκολ του Άνχελ Γκαρθία στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης, ήταν αυτό που έκρινε τον αγώνα υπέρ της ΑΕΚ Λάρνακας και της έδωσε το προβάδισμα για να βρεθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ίδιο ήταν το σκορ και στη Ρώμη, με τη Λάτσιο να “λυγίζει” με 1-0 την Κλουζ, χάρη σε γκολ του Ιμόμπιλε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο από το 15ο λεπτό του παιχνιδιού, μετά την αποβολή του Πάτριτς με απευθείας κόκκινη κάρτα.