Conference League: Τρομερή πρόκριση για τη Γάνδη με νίκη 4-1 στην έδρα της Μπασακσεχίρ

Μετά το 1-1 στο πρώτο παιχνίδι για τους “16” του Conference League, η Γάνδη χρειαζόταν διπλό στην έδρα της Μπασακσεχίρ και το βρήκε με επιβλητικό τρόπο, επικρατώντας με 4-1.

Μία φοβερή παράσταση στο πρώτο ημίχρονο από τον Ορμπάν, που πέτυχε χατ-τρικ, οδήγησε την Γάνδη σε μία… ξεκούραστη πρόκριση στην επόμενη φάση. Ο Κάιπερς πέτυχε το τέταρτο γκολ για τους Βέλγους πριν συμπληρωθούν 45 λεπτά αγώνα και η Μπασακσεχίρ το μόνο που κατάφερε ήταν να μείωσε με τον Γιανουζάι στο τελικό σκορ.

Η Γάνδη πήρε έτσι μία μεγάλη νίκη και έγινε η πρώτη ομάδα για φέτος, που εξασφάλισε την πρόκριση στα προημιτελικά του Conference League.