Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: “Κόκκινο” το ντέρμπι του βόλεϊ! Έξαλλοι με τη διαιτησία οι “πράσινοι” [pic]

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι, που κρίθηκε στον τελευταίο πόντο, ο Ολυμπιακός επικράτησε του Παναθηναϊκού με 3-2 σετ μέσα στον “Τάφο του Ινδού” και πήρε μια σπουδαία νίκη για το φετινό πρωτάθλημα του βόλεϊ ανδρών. Φοβερά παράπονα για τη διαιτησία από τους “πράσινους”.

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός διαφήμισαν το βόλεϊ στην Κυψέλη, αλλά ένα λάθος του διαιτητή ήταν αυτό που “στιγμάτισε” το πρώτο ντέρμπι των δύο ομάδων στη φετινή χρονιά, το οποίο και βρήκε νικητές του “ερυθρόλευκους” με 3-2 σε.

Με το ματς να είναι πραγματικό ντέρμπι μέχρι τέλους, ο Τεβαπόρτι έκανε με άσσο το 13-11 για τους “πράσινους” στο τάι μπρέικ, με τον διαιτητή να δείχνει άουτ όμως, λανθασμένα και το σκορ να γίνεται τελικά 12-12, για να πάρουν στη συνέχεια οι Πειραιώτες τη νίκη με 13-15 και 2-3 στα σετ.

Έξαλλοι στον Παναθηναϊκό με τη διαιτησία του αγώνα, που θεωρούν ότι έκρινε το αποτέλεσμα. Ακόμη και ο Νίκος Παππάς που βρέθηκε στο γήπεδο έκανε σχετική ανάρτηση στο instagram με τη φάση του λάθους.