Άρης – Απόλλων Σμύρνης 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (video)

ΦΩΤΟ Intime

Ένα γκολ του Μπρούνο Γκάμα στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να χαρίσει μία ακόμη νίκη στον Άρη, με το 1-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, στην 5η αγωνιστική της Superleague.

Οι “κίτρινοι” ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά δημιούργησαν ελάχιστες ευκαιρίες και θα μπορούσαν να δεχθούν και την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να έχουν και ακυρωμένο γκολ μέσω VAR.

Παρακολουθήστε LIVE το Άρης – Απόλλων Σμύρνης από το Newsit.gr

Αυτή ήταν η 4η νίκη του Άρη σε πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος, με τους “κίτρινους” να παραμένουν αήττητοι και στην κορυφή της βαθμολογίας στη Superleague. Πρώτη ήττα για τον Απόλλωνα Σμύρνης, μετά τη νίκη επί της ΑΕΛ στη δική του πρεμιέρα στο φετινό πρωτάθλημα, μετά τις συνεχείς αναβολές των αγώνων του.