Δεν άντεξε ο ΠΑΟ

Στις 18 του μήνα στην Γλυφάδα ο ΠΑΟ θα προσπαθήσει να ανατρέψει το σκορ και να προκριθεί, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Οι “πράσινοι” απείλησαν την Ντιναμό αλλά γνώρισαν την ήττα με 3-0 σετ, στη Μόσχα, στον πρώτο αγώνα των πλέι-οφ 12 του Τσάμπιονς Λιγκ.

Πλέον ο Παναθηναϊκός θέλει τη νίκη με 3-0 σετ στον επαναληπτικό της Γλυφάδας για να διεκδικήσει την πρόκριση στο “χρυσό” σετ.

Η ομάδα του πρώην “πράσινου” Αμαράλ Ντάντε καρδιοχτύπησε στα δύο πρώτα σετ, όταν ο Παναθηναϊκός ήταν καλός και το ματς πήγαινε πόντο-πόντο. Στην συνέχεια το συγκρότημα του Στέλιου Καζάζη δεν άντεξε με αποτέλεσμα να έχει πολύ δύσκολο έργο στη ρεβάνς της επόμενης βδομάδας.

Τα σετ: 25-23, 25-21, 25-19