Site icon NewsIT

“Διπλό” η Γουλβς! “Έπιασε” τη Γιουνάιτεντ και… βλέπει Champions League (video)

20.06.2020 | 22:03

Soccer Football - Premier League - West Ham United v Wolverhampton Wanderers - London Stadium, London, Britain - June 20, 2020 Wolverhampton Wanderers' Pedro Neto celebrates scoring their second goal with Jonny, Ruben Neves and Joao Moutinho as play resumes behind closed doors following the outbreak of the coronavirus disease (COVID-19) Ben Stansall/Pool via REUTERS EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Η Γουλβς πέρασε από την έδρα της Γουεστ Χαμ με 2-0 και πλέον… έπιασε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που βρίσκεται στη 5η θέση και “απειλεί” την 4η Τσέλσι (έχει ματς λιγότερο)!

Πετυχαίνοντας δυο πολύ όμορφα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Γουλβς νίκησε εκτός έδρας (2-0) την Γουέστ Χαμ και… βλέπει ακόμα και τετράδα στην Premier League.

Ο Τραορέ έπαιξε σημαντικό ρόλο στη νίκη των φιλοξενούμενων. Με την είσοδο του στο ματς (64’), ο Ισπανός ακραίος άλλαξε τις… ισορροπίες και στο 73 έβγαλε την μπαλιά για το 0-1 του Χιμένες. Μάλιστα, με αυτό το γκολ ο Μεξικανός έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Γουλβς στην Premier League.

Περίπου δέκα λεπτά αργότερα, ο Ντόχερτι έβγαλε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των Λονδρέζων και ο Νέτο έπιασε μια… οβίδα στην κίνηση, εκτελώντας τον Φαμπιάνσκι για το τελικό 0-2.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (46 β.) και στο -2 από την Τσέλσι (έχει παιχνίδι λιγότερο) που βγαίνει στο Champions League.