Site icon NewsIT

Κύπελλο Σκωτίας: Αδιανόητο τρίλεπτο με τρία γκολ στις καθυστερήσεις

17.07.2022 | 18:58

epa06953510 Supporters of Hibernian during the UEFA Europa League qualification match between Molde FK and Hibernian Edinburgh at Aker stadium in Molde, Norway, 16 August 2018. EPA/Svein Ove Ekornesvaag NORWAY OUT

Απίθανο ματς στο Κύπελλο Σκωτίας, με την Χιμπέρνιαν να παίρνει εύκολη νίκη με 4-1 στην έδρα της Μπόνιριγκ Ρόουζ, αλλά με τρία από τα τέσσερα γκολ να μπαίνουν σε ένα τρίλεπτο.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Τζο Νιούελ διπλασίασε τα προσωπικά του γκολ αλλά και της ομάδας του με ωραίο πλασέ στο 90+4′, αλλά η Χιμπέρνιαν δέχθηκε επίσης γκολ, λίγο μετά τη σέντρα, με τον Σμιθ να μειώνει το σκορ.

Ο Χέντερσον στο 90+7′ όμως, αύξησε ξανά το προβάδισμα των φιλοξενούμενων, ολοκληρώνοντας ένα ανεπανάληπτο τρίλεπτο καθυστερήσεων στο Κύπελλο Σκωτίας.