Τρίτη, 19 Μαρ.
13oC Αθήνα

Λέτσε – Ίντερ 1-2: Διπλό με buzzer beater για τους «νερατζούρι» στην πρεμιέρα της Serie A

Ο Ρομελού Λουκάκου χρειάστηκε μόλις λίγα δευτερόλεπτα για να σκοράρει ξανά με τη φανέλα της Ίντερ, αλλά η ομάδα του χρειάστηκε ένα γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων για να “λυγίσει” με 2-1 τη Λέτσε και να ξεκινήσει με νίκη τη φετινή Serie A.

Οι “νερατζούρι” άνοιξαν το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα με τον Λουκάκου να βρίσκει δίχτυα με το… καλημέρα στη δεύτερη θητεία του στην Ίντερ, αλλά η Λέτσε ισοφάρισε με τον Κέσι στο 48′ και έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Ιντζάκι.

Ο Λουκάκου είδε μάλιστα το διαιτητή να ακυρώνει ένα δεύτερο γκολ του στο ματς για παράβαση στην αρχή της φάσης και έτσι χρειάστηκε ένα γκολ… buzzer beater του Ντάμφρις στην τελευταία φάση του αγώνα, για να φύγει η Ίντερ με το διπλό και τη νίκη από την έδρα της Λέτσε.