Site icon NewsIT

LIVE: Άρης – Ατλέτικο Μαδρίτης

16.09.2010 | 20:45
ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Άρης υποδέχεται την κότοχο του Europa League, Ατλέτικο Μαδρίτης (1-0) στην πρεμιέρα του δεύτερου ομίλου της διοργάνωσης. Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

82′ Ο Κόκε βρέθσηκε στην περιοχή αλλά ο Ντε Γκέα έκανε σπουδαία επέμβαση και κράτησε ζωντανή την Ατλέτικο.

79′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο. Σέντρα του Φορλάν, κεφαλιά του Ντιέγκο και ο Σηφάκης εντυπωσιακά έδιωξε.

76′ Κίτρινη στον Σιμάο.

73′ Κίτρινη στον Ρουίζ.

70′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Κόκε με εκπληκτικό σουτ στάθηκε άτυχος αφού η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Ρουίζ δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα.

60′ Ο Ρέγες στη θέση του Μέριδα

57′ ΓΚΟΟΛ για τον Άρη. Ο Χαβίτο με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ.

52′ Ο Φατί έπιασε καλό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

49′ Κόρνερ για τον Άρη, ο Ντε Γκέα πάνω στη γραμμή έδιωξε πριν τον Ρουίζ.

48′ Ο Ντιέγκο Κόστα βρέθηκε στην περιοχή του Άρη αλλά το διαγώνιο σουτ του πέρασε άουτ.

47′

Ο Ντιέγκο Κόστα μπήκε στην περιοχή αλλά ο Ρονάλντο έδιωξε.

47′ Κίτρινη στον Ντιέγκο Λόπεθ.

46′ Ο Ραούλ Γκαρσία έδωσε τη θέση του στον Ντιέγκο

Σέντρα στον δεύτερο ημίχρονο

Στο άλλο ματς του ομίλου Μπάγερ Λεβερκούζεν – Ρόζενμποργκ 2-0 (Ημίχρονο)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του πρώτου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.

43′ Κίτριινη στον Πρίττα.

42′

Κεφαλιά του Ρουίζ άουτ.

40′

Σουτ του Φορλάν άουτ.

38′ Κίτρινη στον Μέριδα.

25′ Ο Ρουίζ βρέθηκε σε καλή θέση αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά.

23′
Το πρώτο σουτ για την Ατλέτικο. Ο Φορλάν με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ.

Ο Άρης έχει ξεκινήσει καλά το ματς και δεν επιτρέπει στην Ατλέτικο να κυκλοφορήσει με ευκολία τη μπάλα.

Στο άλλο ματς του ομίλου η Λεβερκούζεν προηγείται με 1-0 της Ρόζενμποργκ.

2′ Διαγώνιο σουτ του Χαβίτο λίγο άουτ.