Site icon NewsIT

«Μυθικό» γκολ τερματοφύλακα στη Νορβηγία

27.06.2022 | 19:51

Soccer Football - Premier League - Everton v Crystal Palace - Goodison Park, Liverpool, Britain - May 19, 2022 Ball is placed on the pitch by Everton's Jordan Pickford during the match Action Images via Reuters/Carl Recine EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Ο τερματοφύλακας Μόρτεν Γκράσμο πέτυχε ένα “μυθικό” γκολ στο πρωτάθλημα της τρίτης κατηγορίας της Νορβηγίας, ισοφαρίζοντας για την ομάδα του στις καθυστερήσεις με απίθανο “ψαλιδάκι”.

Στην αναμέτρηση της Ούλερν με τη Σόστρα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-1 και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το 94ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 95′ όμως, ο Γκράσμο προωθήθηκε για την τελευταία επίθεση της ομάδας του και κατάφερε να γίνει… ήρωας, χαρίζοντάς της ένα βαθμό με τρόπο που τον έκανε viral σε όλο τον κόσμο.