Νάγκετς – Χιτ 108-111: Το τρομερό φινάλε του game 2 με τον Μάρεϊ να είναι μοιραίος

Οι Νάγκετς δεν μπόρεσαν να στείλουν το game 2 στην παράταση και οι Μαϊάμι Χιτ πήραν μεγάλη νίκη μέσα στο Ντένβερ (111-108) και ισοφάρισαν τη σειρά των τελικών του ΝΒΑ (1-1).

Οι Ντένβερ Νάκετς προηγήθηκαν με 83-75 των Χιτ, στο τέλος της τρίτης περιόδου πριν η ομάδα του Μαϊάμι ξεσπάσει και δημιουργήσει ένα επιμέρους σκορ 32-12 στα πρώτα οκτώ και πλέον λεπτά της τέταρτης.

Ο Μάρεϊ πέτυχε δύο τρίποντα και ο Γκόρντον ένα για να μειώσουν το προβάδισμα των Χιτ σε 109-106, με 1:09 να απομένει. Ο Αντεμπάγιο απάντησε με 2/2 βολές και ο Γιόκιτς μείωσε σε 108-111, πριν ο Μάρεϊ αστοχήσει στην προσπάθειά του να ισοφαρίσει.