Site icon NewsIT

Ο ΟΣΦΠ τον άτυπο τίτλο, Ο ΠΑΟ τον Χάισλιπ

23.01.2010 | 21:21
Χέρι - χέρι οι αιώνιοι στην Α1 του μπάσκετ

Οι αιώνιοι κέρδισαν εύκολα Πανελλήνιο και Κολοσσό στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Α1 μπάσκετ. Ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα του ΟΑΚΑ ο Χάισλιπ.

Ο Κλέιζα οδήγησε τον Ολυμπιακό στη νίκη επί του Πανελληνίου με 90-70 και οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Σόου Κλέιζα στο ΣΕΦ

Στην αντίπερα όχθη ο Παναθηναϊκός με τους πιστιρικάδες να κάνουν πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε με 92-60 του Κολοσσού.

Την παράσταση έκλεψε ο Θανάσης Γιαννακόπουλος που στο ημίχρονο πήρε το μικρόφωνο και ανακοίνωσε την απόκτηση του Αμερικανού Μάρκους Χάισλιπ.

Εύκολα τον Κολοσσό ο ΠΑΟ

Από τα υπόλοιπα ματς ξεχώρισε η νίκη του Αμαρουσίου επί του Άρη που εδραίωσε την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα στην τρίτη θέση.

Επεισόδια σημειώθηκαν στο ημίχρονο του αγώνα Ηλυσιακός – ΑΕΚ το οποίο ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων.