Site icon NewsIT

Ολυμπιακός-Άρσεναλ 1-0(LIVE)

09.12.2009 | 21:30

Ζήστε λεπτό προς λεπτό από το NewsIt.gr την προσπάθεια  του Ολυμπιακού να προκριθεί στις 16 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

92΄Ο Πάντος μπαίνει στη θέση του Όσκαρ.

90΄Πάνω στη γραμμή διώχνει ο Λεονάρντο τη κεφαλιά του Γουόλκοτ.

89΄Σουτ του Ντομί η μπάλα φεύγει άουτ.

88΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομί στη θέση του Ντουντού.

87΄Καλό σουτ του Βέλα η μπάλα ελάχιστα άουτ.

86΄Σουτ του Ράμσεϊ η μπάλα κόντραρε και πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Νικοπολίδη.

77΄Τετ α τετ ο Μήτρογλου την βρίσκει ελάχιστα ο Φαμπιάνσκι και την βγάζει κόρνερ.

70΄Ανενόχλητος ο Βέλα απέναντι στον Νικοπολίδη στέλνει την μπάλα άουτ.

65΄Ευκαιρία της Άρσεναλ με τον Μπράβο να προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Γουόλκοτ.

Ο Ολυμπιακός έχει οπισθοχωρήσει και παίζει με αντεπιθέσεις.

51΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γουόλκοτ ελάχιστα άουτ.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Νικοπολίδης απέκρουσε το σουτ του Βέλα.

48΄ 1-0 Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκο με τον Λεονάρντο να νικάει σε τετατετ τον Φαμπιάνσκι μετά από εξαιρετική πάσα του Ντουντού.

ΩΡΑ 10:45 Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

Η κατοχή της μπάλας είναι απόλυτα μοιρασμένη. 4 σουτ έχει ο Ολυμπιακός, 2 η Άρσεναλ.

ΩΡΑ 22:30 ΛΗΞΗ Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45΄Σέντρα του Γκαλίτσιου, σουτ στην κίνηση από τον Ραούλ Μπράβο αουτ.

44΄Πολύ καλό σουτ του Ντουντού η μπάλα λίγο άουτ.

43΄Σουτ του Μήτρογλου στα χέρια του Φαμπιάνσκι.

Η Αλκμάαρ προηγείται της Στάντερ Λιέγης με 1-0. Σκόρερ ο Λανς. Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο Καραϊσκάκη.

41΄Κίτρινη κάρτα στον Μερίδα για μαρκάρισμα στον Γκαλέτι.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού έχει πέσει.

27′ Σουτ ο Ντουντού η μπάλα φεύγει άουτ.

Ο Ολυμπιακός έχει ισορροπήσει το παιχνίδι

19΄ Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο.

18΄Ο Νικοπολίδης προλαβαίνει τον Γουόλκοτ που έφευγε μόνος του.

16΄Γυριστό σουτ του Γκαλέτι μετά από σέντρα του Λεονάρντο η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

12΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Μήτρογλου να σουτάρει άουτ.

Η κάτοχη της μπάλας στο πρώτο δεκάλεπτο είναι 65% για την Άρσεναλ και 35% για τον Ολυμπιακό.

10΄Καλό σουτ του Γουόλκοτ, ο Νικοπολίδης απομακρύνει.

Η Άρσεναλ ελέγχει το παιχνίδι χωρίς ωστόσο να έχει απειλήσει.

ΩΡΑ 21:45 Έναρξη αγώνα. Εκπληκτική ατμόσφαιρα στο Καραϊσκάκη.

ΩΡΑ 21:15 Ο προπονητής τη Άρσεναλ Άρσεν Βενγκέρ μισή ώρα πριν την έναρξη του αγώνα γευματίζει στο εστιατόριο του Γ. Καραϊσκάκης.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού

Νικοπολίδης, Γκαλίτσιος, Μέλμπεργκ, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Ραούλ Μπράβο, Ντουντού, Μαρέσκα, Λεονάρντο, Γκαλέτι, Όσκαρ, Μήτρογλου.

Η ενδεκάδα της Άρσεναλ

Φαμπιάνσκι, Τζίλμπερτ, Μπάρτλεϊ, Σιλβέστρ, Κρουζ, Σονγκ, Ράμσεϊ, Γουόλκοτ, Μερίδα, Γουίλσιρ, Βέλα.

Διαιτητής: Λουσίλιο Καρντόσο Μπατίστα

Ο Ολυμπιακός προκρίνεται σίγουρα αν πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας. Σε περίπτωση ήττας θα περιμένει δώρο από το άλλο ματς του ομίλου, Σταντάρ Λιέγης – Άλκμααρ. Αν δεν κερδίσουν οι Βέλγοι τότε η ελληνική ομάδα θα προκριθεί στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.