15oC Αθήνα

Παναθηναϊκός – Σλάβια Πράγας 1-1: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις του αγώνα

Intime.gr

Ο Παναθηναϊκός δεν θα συνεχίσει στην Ευρώπη. Η Σλάβια Πράγας έφυγε από την Λεωφόρο με το 1-1 και σε συνβδιασμό με το 2-0 της Τσεχίας, άφησε εκτός play off του Conference League την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Δείτε όσα έγιναν στο ματς του “Απ. Νικολαΐδης”.

Ο Παναθηναϊκός το… πάλεψε όσο μπορούσε, έπαιξε πολύ καλύτερα από την Σλάβια Πράγας, έχασε σημαντικές ευκαιρίες (δοκάρι στο 2’) δεν πήρε πέναλτι στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, προηγήθηκε στο 58’, όμως δεν βρήκε το δεύτερο γκολ που έψαχνε και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκε το… τελικό χτύπημα.

Το “τριφύλλι” είδε τους Τσέχους να ισοφαρίζουν από το ολέθριο λάθος του Καμπετσή και να παίρνουν εκείνοι την πρόκριση στα play off του Conference League με το τελικό 1-1 στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Μεγάλη προσπάθεια από τους «πράσινους» που ωστόσο, δεν έφτανε και πλέον μένουν εκτός Ευρώπης. Αποχώρησε τραυματίας ο Σένκεφελντ, μετά το πρόβλημα που απέκτησε στη φάση που το «τριφύλλι» ζήτησε πέναλτι.