Site icon NewsIT

Πετάει “φωτιές” η Γιουνάιτεντ – Πλησιάζει την κορυφή της Premier League (video)

05.12.2020 | 22:20

Soccer Football - Premier League - West Ham United v Manchester United - London Stadium, London, Britain - December 5, 2020 Manchester United's Marcus Rashford celebrates scoring their third goal with Bruno Fernandes Pool via REUTERS/Adam Davy EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Την τέταρτη σερί νίκη τη στην Premier League πανηγύρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία φέτος δείχνει και πάλι ανταγωνιστική στην Αγγλία μετά από αρκετά χρόνια.

Οι «μπέμπηδες» ξεπέρασαν το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και με ανατροπή επιβλήθηκαν 3-1 της Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο, συνεχίζοντας την ανοδική τους πορεία που τους έφερε στο -2 από την κορυφή.

Τα «σφυριά» κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος, είχαν δοκάρι με τον Φορνάλς και τελικά βρήκαν το γκολ που δικαιούνταν με τον Σούτσεκ.

Στη συνέχεια, όμως, η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ανέβασε την απόδοσή της, ισοφάρισε με υπέροχο γκολ του Πογκμπά στο 65΄ και τρία λεπτά αργότερα ο Γκρίνγουντ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που «σφράγισαν» τη νίκη τους με τον Ράσφορντ.