Site icon NewsIT

Πήραν προβάδισμα οι Κλίπερς – Χαμογέλασαν στο τέλος κόντρα στους Ράπτορς (video)

08.09.2020 | 09:40

Sep 7, 2020; Lake Buena Vista, Florida, USA; LA Clippers guard Paul George (13) celebrates with forward Montrezl Harrell (left) and guard Patrick Beverley (21) and head coach Doc Rivers after defeating the Denver Nuggets in game three of the second round of the 2020 NBA Playoffs at AdventHealth Arena. Mandatory Credit: Kim Klement-USA TODAY Sports

Οι Νάγκετς πλησίασαν σε μια ακόμα νίκη κόντρα στους Κλίπερς, αλλά με αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο η ομάδα από το Λος Άντζελες επικράτησε (113-107) και έκαναν το 2-1 στους ημιτελικούς της Δύσης.

Η άμυνα στην 4η περίοδο έφερε τη νίκη. Οι Κλίπερς επικράτησαν με 113-107 των Νάγκετς και πήραν προβάδισμα με 2-1 στη σειρά των ημιτελικών της Δύσης.

Το τάιμ άουτ του Ντοκ Ρίβερς 8:29 πριν τη λήξη του αγώνα “ξύπνησε” τους Κλίπερς και το 97-90 υπέρ των Νάγκετς “εξαφανίστηκε” μετά από ένα επί μέρους 14-4, με την άμυνα να παίζει καθοριστικό ρόλο.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Πολ Τζορτζ με 32 πόντους (7/11 δίποντα, 5/7 τρίποντα, 3/3 βολές) με τον Καγουάι Λέοναρντ να προσθέτει 23 πόντους (8/13 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 4/6 βολές).

Για το Ντένβερ, ο Νίκολα Γιόκιτς είχε 32 πόντους (10/16 δίποντα, 3/8 τρίποντα, 3/4 βολές), 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ο Μάικλ Πόρτερ πρόσθεσε 18 πόντους και 10 ριμπάουντ ενώ ο Τζαμάλ Μάρεϊ είχε 14 πόντους (3/10 δίποντα, 2/7 τρίποντα, 2/2 βολές) και 9 ασίστ. Το Game 6 είναι τα ξημερώματα της Πέμπτης (10.09.2020 / 04:00).

LA Clippers vs Denver Nuggets Full GAME 3 Highlights | September 7 | NBA Playoffs