Site icon NewsIT

Αφεντικό! Πάρτι… τίτλου για Μπάγερν! “Τιμώρησε” την Ντόρτμουντ – video

06.04.2019 | 21:50

Νίκη τίτλου μέσα στο Μόναχο! Η Μπάγερν διέλυσε την Ντόρτμουντ με το εκπληκτικό 5-0 και πλέον βρίσκεται -μόνη- στην πρώτη θέση της Bundesliga και στο +1 από την Μπορούσια.

Όταν τα πράγματα βρίσκονται σε κρίσιμη σημείο στην Bundesliga τότε πρέπει να… ποντάρεις στην Μπάγερν. Η ομάδα του Μονάχου ήθελε μόνο τη νίκη κόντρα στην Ντόρτμουντ, προκειμένου να την ξεπεράσει και να ανέβει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και τα κατάφερε με εμφατικό τρόπο (5-0).

Η ομάδα του Νίκο Κόβατς έκανε την καλύτερή της εμφάνισή στη φετινή σεζόν, στο πρώτο 20λεπτο προηγήθηκε με 2-0 (Χούμελς στο 5′ και Λεβαντόφσκι στο 17′), ενώ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου είχε “καθαρίσει” το ματς, φτάνοντας στο 4-0 (Μαρτίνες στο 41′ και Γκνάρμπι δύο λεπτά αργότερα)!

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε σε ρυθμό προπόνησης για την Μπάγερν, η Ντόρτμουντ προσπάθησε απλά να μην δεχθεί άλλα γκολ και το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε στο 89′ με το δεύτερο τέρμα του Λεβαντόφσκι στην αναμέτρηση.