Site icon NewsIT

Ατρόμητος – ΑΕΚ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ: Ένα και να… καίει για την Ένωση!

02.02.2020 | 17:00

Ένα γκολ του Κρίστιτσιτς στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης, ήταν αρκετό για να χαρίσει στην ΑΕΚ τη νίκη με 1-0 στην έδρα του Ατρομήτου, για την 22η αγωνιστική της Superleague.

Η ΑΕΚ “πέρασε” από το Περιστέρι με το 1-0 επί του Ατρομήτου και περιμένει το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ για να δει τη διαφορά της… πάνω και κάτω από την 3η θέση της Superleague.

Η Ένωση “απείλησε” περισσότερο την εστία του Μέγιερι, είχε δοκάρι και ακυρωμένο γκολ, αλλά έλυσε τελικά τον… γόρδιο δεσμό, με μία ασίστ του Σιμάνσκι στον Κρίστιτσιτς, ο οποίος και πέτυχε το μοναδικό τέρμα του αγώνα με καρφωτή κεφαλιά στο 64′.

Παρακολουθήστε LIVE το Ατρόμητος – ΑΕΚ από το Newsit.gr

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη με 1-0 της ΑΕΚ στην έδρα του Ατρομήτου, αφού το ίδιο σκορ είχε σημειωθεί και την περασμένη σεζόν, χάρη τότε σε γκολ του Αλμπάνη στα τελευταία λεπτά.