Τρίτη, 23 Απρ.

Γκολάρες στην αγχωτική νίκη της Τότεναμ! Έσπασε “κατάρα” ο Κέιν – video

Η Φούλαμ δυσκξόλεψε… για τα καλά την Τότεναμ, που όμως έφτασε στη δύσκολη νίκη με 3-1 και έκανε το 2×2 στη φετινή Premier League. Υπέροχα τα τρία πρώτα τέρματα της αναμέτρησης. Ο Χάρι Κέιν κατάφερε να σκοράρει μήνα Αύγουστο μετά από 1068 “άσφαιρα” λεπτά!

Μέχρι τα μέσα της επανάληψης η ισοπαλία έμοιαζε πολύ πιθανό αποτέλεσμα στο μικρό ντέρμπι του Λονδίνου. Η Τότεναμ όμως ανέβασε κατακόρυφα “στροφές” και νίκησε τη Φούλαμ με 3-1, σε ματς για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ με το εκπληκτικό σουτ του Λούκας Μόουρα στο 43′. Το δεύτερο μέρος όμως ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν (53′) με τη πολύ δύσκολη κεφαλιά του Μίτροβιτς.

Οι δυο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στη συνέχεια, με τον Τρίπιερ να κάνει το 2-1 στο 74′ με υπέροχη μακρινή εκτέλεση φάουλ. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ των “spurs” από εκτέλεση φάουλ μετά από σχεδόν τρία χρόνια!

Λίγο αφού “σημάδεψε” το οριζόντιο δοκάρι της Φούλαμ, ο Κέιν έκανε το 3-1 (77′) σκοράροντας για πρώτη φορά μήνα Αύγουστο μετά από 14 ματς και 48 τελικές προσπάθειες!