Παρασκευή, 29 Μαρ.

“Κάζο” μεγατόνων για τη Ρεάλ Μαδρίτης! – video

ΦΩΤΟ intime

Η Ρεάλ Μαδρίτης απώλεσε τους πρώτους της βαθμούς στη φετινή Πριμέρα Ντιβιζιόν, καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Βαγιαδολίδ στο Μπερναμπέου, παρότι προηγήθηκε στο σκορ στο 82′.

Πρώτη γκέλα για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο ισπανικό πρωτάθλημα, αφού δεν κατάφερε να νικήσει εντός έδρας τη Ρεάλ Βαγιαδολίδ, εμφανίζοντας πολλά προβλήματα στη δημιουργία και την τελική προσπάθεια.

Η ομάδα του Ζιντάν “απειλούσε” ουσιαστικά μόνο με τον ορεξάτο Χάμες Ροντρίγκες, όμως έδειξε να παίρνει τη νίκη, όταν βρήκε το γκολ με τον Μπενζεμά στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δύο λεπτά πριν τη λήξη όμως, μία αδράνεια στην άμυνα, έφερε τον Γκουαρδιόλα στην “πλάτη” του Βαράν, με τον Ισπανό να ισοφαρίζει σε 1-1 για την ομάδα του, “παγώνοντας” το Μπερναμπέου.