Site icon NewsIT

Μπάγερν Μονάχου: Ο Λεβαντόφσκι τη γλίτωσε από… κάζο! video

22.02.2020 | 00:12

Soccer Football - Bundesliga - Bayern Munich v SC Paderborn - Allianz Arena, Munich, Germany - February 21, 2020 Bayern Munich's Robert Lewandowski scores their second goal REUTERS/Michael Dalder DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video

Ένα γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο 88ο λεπτό του αγώνα χάρισε τη νίκη με 3-2 στη Μπάγερν Μονάχου επί της Πάντεμπορν και τη διατήρησε στην κορυφή της Μπουντεσλίγκα.

Οι “Βαυαροί” βρέθηκαν κοντά σε ένα απίστευτο “κάζο” κόντρα στην ουραγό του πρωταθλήματος, δεχόμενοι δύο φορές την ισοφάριση στο ματς.

Ο Γκάμπρι άνοιξε το σκορ στο 25′ και ο Λεβαντόφσκι έδωσε νέο προβάδισμα στην ομάδα του στο 70′, αλλά οι φιλοξενούμενοι “απάντησα픨αμφότερες, με αποτέλεσμα να χρειαστεί και ένα τρίτο γκολ (δεύτερο προσωπικό) του Πολωνού επιθετικού στα τελευταία λεπτά για να πανηγυρίσει η ομάδα του τη νίκη και να βρεθεί στο +4 από τη Λειψία με ένα ματς περισσότερο.